1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni je Mi A3 taman sto se dimenzija tice, ali je Android One na njemu smece tesko. Cackao Redmi Note 8 koji isto kosta, ali dolazi sa MIUI i daleko je responsivniji telefon i fluidnije radi sve.
    Ovo da ce dobiti Android 11 objesi macku o rep. Nema sumnje da ce dobiti, ali sve bugove koje pri tome navuce oni nece popraviti, ko sto ni dosad nisu, vec dobijes samo oficijelni security patch koji svakako dobijaju svi Android One telefoni i to je to.
    Nije sad da imam ocekivanja prevelika od telefona od 300 KM, ali zaista ima jako dobar hardver i cak ljudi kazu da im je Android 9 dobro radio.
    Tako da nakon silnih zalbi od strane korisnika ne cudi sto su otkazali A4.
    Moj savjet izbjegavajte Android One u sirokom luku. Cini mi se da jedina kompanija koja ga jos nudi je Nokia.
     
    dams82 likes this.
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne znam zašto toliko pljuvanje Android one. Nokia 7 plus mi je i sad kao i prvog dana brza i fluidna, update i dalje prvog u mjesecu dobijem. Sve radi savršeno.

    Sumnjam da ce mi trenutni Xiaomi Mi Note 10 Lite raditi tako nakon 2 godine.

    MIUI 12 je kul, al sve to je 7 dana divljenja i petljanja i onda samo hocu jednostavnost i brzinu, bez efekata i live wallpapera i slicnih gluposti, a pogotovo ne zelim bloatware i reklame u sred Settingsa.



    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Onda je to samo vezano za Xiaomi, opstepoznato im je da njihovi telefoni iz Android One programa imaju previse problema koji oni nisu izgleda u stanju da poprave.
    Vjerojatno kod Nokie to nije problem.

    Sto se tice MIUI isto mi je to smetalo na Mi9. Cak sam slijedio korake da uklonim bloatware u njihovim app-ovima npr Music, ali su se reklame opet vratile. Ali sto se rada tice, nisam imao nikakvih problema u performansama, isto tako i Pocophone.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni je isto android one smece tesko...nema pola opcija na koje se covjek navikne ali eto,sve je stvar ukusa.

    Sto se tice reklama u aplikacijama,mislim na predinstalirane xiaomi,pod settings svake od navedenih se moze iskljuciti to ali ne znam sto se sa time zahebavati,kada je lakse instalirati neku vpn ad blocker,tipa adguard i rijesiti se svih reklama u potpunosti,i sa predinstaliranih aplikwcija i 3th party

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Koje vam opcije fale? Uostalom launcher bilo koji se lako instalira.

    Odosmo u raspravu beze, svako svoj ukus ganja :)

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa sta mi android one ako cu instalirati launcher
    I miui je ustvari launcher...bolje onda odmah uzeti sa miui

    Btw.uz launcher bude to bolje ali onda gubi svrhu

    Ja na miui nemam zamjerke,meni je bolji od mnogih drugih skinova a reklame rijesim na vec opisani nacin,tako da ih ja ne vidim.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Stra je bolja kupnja, polovan pocophone ili mi 9t?
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Mi9t, skoro godinu mlađi, bolji ekran i kamera, pocophone jedino ima bolji procesor, ali ako to igra ulogu onda uzmeš mi9t Pro.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok thx :D
     
    dams82 likes this.
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlicno izgleda na prvu mi9t, ekran razvaljuje, tesko da za 350KM moze sta bolje da se kupi :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Fakat je mob zvrka, prošla godina evo i dan danas fecera sve tip top.

    Siguran sam da ce kod mene još godinu se vuci jer obavlja sve.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Mom je petog oktobra bila godina, stvarno je proletjela da ni jednom nisam pomislio da zamjenim telefon... Vidjet ćemo do kad

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I F1 još uvijek nije dobio MIUI12 haha :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam Mi 9t uzeo ponajviše zbog selfi kamere koja izlazi po potrebi.

    Smeta mi rupa crna na displayu na ekranu.

    Možda next mob bude sa selfi kamerom ispod ekrana bez rupe :D

    MIUI 12 svakako ništa specijalno nije promjenio, iako me cudi što ga neka na F1.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma prijavljeni problemi kod snimanja videa u 4K@30FPS koliko sam ja skontao. MIUI12 izašao jedino za rusko tržište

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Kasne dobro s updateima... Redmi note 7 i 8 nisu dobili takođe... Redmi note 8 čak ni Android 10...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Redmi note 8 pro zato jeste :) Kod mene je android 10 i miui 12

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    [​IMG]
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni miui 11 nakon update od prije koji mjesec radio ok ali problem imam animacije otvaranja apps svako 3-4 dana krene lagati pa reset rijesi. Sad sam iskljucio animacije u postavkama i sve 5. Baterija i dalje brutala evo je na 55% rijetko kad legnem navecer bude ispod 45-50%.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imao sam i ja lag u animacijama nakon updatea na miui 12...sada se to smirilo ili ja vise ne primjecujem,nemam pojma
    mene jedino na RN8 Pro nervira sto mi internet cesto zablokira (i wifi i 4g) i moram resetovati telefon ...budem ja konektovan ali nema prometa izmedju uredjaja

    jedino jos nisam probao factory reset...ne znam bi li to popravilo situaciju.
    ovo je prvi xiaomi da imam neke probleme sa wifi ili bilo cime na njemu...sreca pa se brzo boota...ali opet barem jedan reset dnevno moram,iritantno
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma