1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    note 9 serija je kod nas jeftina...note 9 pro svako malo na piku bude 360-370 KM
    meni je ovo stancanje telefona previse ali xiaomi ima strategiju kao samsung kada su sesirili...njima je bitno da je sto vise xiaomija na trzistu a koji su to modeli,briga njih,jer su svi njihovi :D

    ali previse je svakih 5-6 mjeseci nasljednik...tehnoloski se ne mijenja nista u tom periodu i onda imamo ovo rebrendiranje...bukvalno sada imamo situaciju,da jedan te isti uredjaj ima tri razlicita imena i prodaje se na tri razlicita trzista pod drugim imenom
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest puno uredjaja, samo Redmi Note seriju godisnje dva puta izbacuju, a svaka serija ima najmanje tri modela.
    Za krajnje korisnike je dobro jer dobijes telefon sa boljim spec. za manje novca. Po ovim info ako su istinite kamera od 108MP je trenutno u Mi Note 10 koji je 1000KM
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nece ta kamera biti na nivou one na mi 10,dzaba MP,nece biti isti senzor, ni optika, ...jer u procesuiranju slike glavnu igru igra procesor telefona
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Stigao je update miui 12 na Redmi note 7

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    [​IMG]
     
    forzamilan likes this.
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni na r8 nakav update danas 299mb al nema još miui 12...
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja na rn8pro nesti dobio i nestalo ono sklonim.ga.I sad ga nidje.Kad provjerim nema!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Doci ce...pusten je za global verziju a za EU ce u narednim danima.
    Samo ja mislim da je bolje ne skidati,vrlo moguce da fluidnost nece biti kao na miui 11

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 29, 2020
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam dobio MIUI12 na F1 prije 3 dana.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Majesco

    Majesco Aktivista

    forzamilan likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a ja ne vidi dobro...on napisao r8 a ja procitao note 8 :D
     
    forzamilan likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ti napisao miui 10,a ja pročitao miui 11

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne konam ih, Redmi Note 8 je jedan od najprodavanijih telefona prošle godine i još nema MIUI 12.
    Ja sam na svom Mi 9 Lite dobio 12-ku i mogu reći da se baterija brže prazni. Fluidnost je tu negdje kaosa 11. Eh sada , nisam radio factory reset nakon instalacije, ne znam da li će pomoći?!
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ispravio sam brzo i ja...mahinalno napisa haha
    a mozak izgleda vidi ono sto mu odgovara :D
     
    dams82 likes this.
  14. nFare

    nFare Komšija

    Jedna stvar mi nije jasna, ne mogu da izguglam kako treba, htio bih kupiti Redmi 9, telefon ne podržava always on display a nema led notifikacije, kako dobivam notifikacije? :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Upalis ekran i vidis.

    Ne znam koji ti je prosli telefon bio, ali Redmi 9 ima strašno isprane boje.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa kako ce podrzavati,kada nije amoled
    Moguce da nema ni ledicu...to je niza klasa telefona,ispod note serije i nije nista posebno...

    A ako su ti problem notifikacije,imas aplikacija koje nastimaju da ekran svijetli,da ide traka u bojama po ivicama ekrana i svasta nesto...ja koristim TrueEdge i radi ali ju je potesko nastimati da radi,zbog milion nekih modifikacija i dozvola u MIUI-ju

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Kad gledaš koliko je sati usput vidiš ima li notifikacija, a ako ne gledaš koliko je sati onda gledaj samo ima li notifikacija

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Ma ne bih ga sebi, za mamu je namijenjeno, ali prosto ne mogu da vjerujem da kad ti je telefon na stolu nisi svjestan da imaš obavijest.
    Već vidim žalbe "ne vidim da mi je poruka došla" :)
    Nije kinezima UI još uvijek izgleda jača strana.

    @zippoo a ledica je baš onako za višu klasu jel?

    Kupiš Clia i kažu da obavijest o količini goriva dobivaš samo u višim klasama, inače moraš umočiti stick...

    Notifikacije su osnova smartfona, koji bi trebao imati i telefon od 100 km

    @dams82 ima i čekić za te stvari :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma nisam mislio da nesto ne treba ako je niza klasa,nego da ne treba ocekivati cuda
    Kupi mami za skoro isto para redmi note 8, a bolji u svemu
    Redmi note 8T isto nema ledicu,pa da znas,ako budes kupovao

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Kad smo već kod poređenja s autima dosta malih auta nema mjerač temperature na tabli. Samo lampicu koja se pali kad je već kasno, znači beskorisna... A čekić je iz raja izašao, tako se priča

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk