1. dams82

    dams82 Komšija

    Neki dan na Redmi note 8 došao miui 12 i Android 10 u paketu... Danas na Redmi note 5 došao miui 12...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E svaka im cast dati apdejt za Redmi Note 5, telefon star 3 godine i dalje fercera kao na prvi dan.
     
    forzamilan and dams82 like this.
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Kod mene je global, nije jos, a kad izaberem preuzimanje zadnjeg paketa kaze nije trenutno dostupno.

    Skidam evo s linka, ali mislim da cu ipak cekati OTA, da vidim prvo malo iskustva.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni dva puta skida nesto od 3GB kada idem na "download latest package". Instalira ali i dalje isti MIUI i android. Mislim kada bih sada klikno na download opet bi nesto skidao. Ne kontam sta je. I dalje je kod mene 12.0.2.0. Baš se nije nista promjenil osa tim downloadima.

    EDIT: Evo opet nesto skida, blage veze nemam sta je niti ima neki info:

    [​IMG]
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stigao telefon 28h od narudžbe omg popodne dok dodjem s posla ću da ga upogonim.
     
    NAILS likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nemoj klikati na to download latest package...jer to skida ponovo build koji vec imas i opet i opet,koliko god puta kliknes.
    Otidji sada u storage telefona i vidjeti ces da si isti rom skinuo par puta,pa obrisi iz memorije.
    Nadograsnju kada dobijes,bude onaj pop up i pise odmah da ima nesto novo.

    Ja gledao spisak telefona koji ce dobiti miui 12.5 i nema RN8 pro .
    Mada telefon leti i na ovom sada ...nevjerovatno je koliko je ovaj model brz i dobar...kada uzmem u ruke drugi telefon,tacno je razlika u otvaranju drasticna.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala za info. Vidim ja stalno ista verzija.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Tek je neki dan došla 12ka za RN8, i osjetim lag što do sada nije bio slučaj. Nisam zahtjevan, a za ove pare koliko sam ga platio i nemam se šta žaliti :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije to ista lista kao ona sto sam ja gledao
    Objavili su bili svi veci portali ,moguce i GSM arena ...bilo je samo 27 modela na listi a ovdje sada puno vise i vidis da je lista updateovana danas
    [Update: Jan. 19] Xiaomi MIUI 12.5 update eligible devices & release/rollout tracker


    Super je ako ce dobiti i ovaj moj...taman da ga ne mijenjam jos barem godinu :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja osjetim na svakom xiaomi telefonu lag nakon vece nadogradnje miuija
    Osjetio sam na tri telefona a kasnije se samo nekako smiri...nemam pojma.
    Bio ne lag i na rn8 pro i smirio se...nisam ga vracao na fabricke postavke.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    SamiRX-8 likes this.
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Evo upravo stiglo...

    Mada mi sad malo cudno sto MIUI 12.1, a najavljen 12.5, garant ce ga preskociti za Mi Note 10 Lite
    [​IMG]

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu se sjetiti je li kod tebe GLOBAL ili EU verzija? EU kasni a ona je kod mene.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    I meni dodje taj update na Redmi Note 5 AI ali nemam mjesta pa cu sacekati :D
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Global, pisao sam ranije.

    I ja sam skeptican trenutno, skidam ali ne znam da li da instaliram, posto je ovo Stable beta, i nece svima biti dostupna, tek za 1-2 sedmice ce pustiti svima ako ne bude problema.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  16. vutra

    vutra Komšija

    Je li još neko ima problem da se "Always On Display" ne gasi nakon 10 sekundi, nego je stalno upaljen?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    AOD i treba da je stalno upaljen, ili sam ja nesto propustio?
     
    dams82 likes this.
  18. nivla

    nivla Komšija

    i meni se cini da to znaci da ti je display stalno on, bar je tako bilo na starim telefonima sa always on display opcijom
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Postoji opcija da dotaknes ekran i bude On 10 sekundi...
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Upaljena mi je ta opcija, zato i pitam.
    Danas sam uradio dva update-a i od tada ne radi kako treba.

    Ili možda prije nije radilo kako treba...o_O


    EDIT:
    Skontao. "MIUI Optimization" (Settings/Additional Settings/Developer Options) opcija treba biti uključena. Ova opcija se morala isključiti na MIUI 11 verziji, pa mi zato pravi probleme na verziji 12.
     
    Last edited: Jan 20, 2021