1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Onda vise ne preporucuj nista...da nam ne ugasis dragi brend

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni su to krucijalni problemi. Nisam imao offline problem sa kuhanim romovima na Alcatelu. Ja iskreno ne bih imao zivaca deverati sa tim stvarima samo radi bolje kamere i vise memorije u odnosu na druge.

    Srecom jos nemam neki tako velik bug ali je ovo definitivno moj zadnji kinez. Kao da su DICE developeri. Uvijek neki problem a onda izadje novi model pa predjes na njega.

    Kontam rijesili su proksi problem. Kad ono, sada obrnuto. Kada telefoniram, ekran se uvijek pali. Ugasim ga na power dugme i opet se upali za sekundu. Moram pricati sa nakošenim telefonom da mi ne dira lice kao da je Nokia Ngage.

    [​IMG]
     
    zippoo likes this.
  3. selvin

    selvin Moderator

    Hajd kad pricate o telefonu i popljujete tako barem napisite koji model koristite, koji je Android i MIUI na njemu. Ovako ispade Xiaomi smece, a milion ljudi koristi bez problema, recimo koristim 3 godine bez problema isti telefon. To za offline prvi put cujem za Xiaomi da je problem.

    @NAILS, nemoj onda ni iPhone uzimat, eno Dino je rijesio offline problem sa beta verzijom iOS-a. A ja cuo iOS najstabilniji sistem... Da i njeg ne radi mozda DICE?
     
    dams82 likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam ja telefon u ormaru. Ugašen. Nikad ga ne moram puniti.

    Ista prica ko i za auto, meni se ne kvari - nikome se ne kvari.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ako je ista prica kao za auto, onda i za mobitel zavisi sta ste dodatno instalirali, mijenjali itd. Jer svi krenemo od istog hardware-a i software-a. Ko god ima problem, a ja nemam, onda smo se razisli negdje. Pogresno ga vozite :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije druze do toga. Evo pratim nešto vise Xiaomi nego prije sto sam gao nosao, i za sve je modele ista prica. Tek mi je poslije bilo jasno da je to po defaultu. Pisao sam deset puta o svom Mi Note 10 Lite i koje bugove ima. Jesam ga jedno 20 puta resetovao na fabricke postavke u roku od mjesec dana. Po izlasku MIUI 12 i A11 je nesto vise problema. Ali opet, ja sam jos sa boljim primjerkom. Nemam neki "game breaking bug" kao neki gdje telefon na globalnoj verziji ne prepoznaje internu memoriju. Iz prve ruke ovo sto mi imaju prijatelji ili sestra, 8 Pro, Redmi 9 itd, nema modela da nema neku zezanciju. Sestri je nakon MIUI 12 baterija trajala jedva par sati. Jednostavno bio bug koji su tek poslije rijesili.

    Gledao sam da reko ovaj Note 10 lite proslijedim sestri a da uzmem nesto drugo. Ali sam se toliko načitao gluposti da cu mislim prije uzeti A41 nego drugi xiaomi. Jbg, meni treba pouzdan telefon a ne igracka. Kontam ja da se vise dobije za manje para ali meni licno smeta.

    Pisali su prije i Forza i Zippo koje telefone imaju. Zippo Note 8 Pro, Forza x3.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tako je. Ja sam pobrisao dosta bloatwarea moguce da sam obrisao i nesto bitno mada sam to uradio cim sam uzeo telefon a od tad su bila 2-3 veca Updatea i sve je radilo do neki dan. Vidjet cu ako bude problem i dalje jedan dan da ga resetujem na fabricke
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto vidis, Lumia je bila godinama ispred konkurencije, Xiaomi to tek sad ima, hahaahh


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    zippoo, dams82 and NAILS like this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam odakle vam ti problemi, u porodici 6 Xiaomi telefona, Redmi Note 5, Note 8pro, Note 9 pro, Poco X3, niko nema problema, na poslu isto tako kolega ima Note 8T. Ovo sto se desava par dana sa aplikacijama je do google-a.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja nemam "toliko" problema...imam taj jedan a i on je iritantan kada se pojavi.
    Ovaj redmi note 10 lite je jedan od najbugovitijih xiaomija generalno,ko god ga ima,ima i neke bugove...na svim forumima se ljudi zale.

    Cinjenica je da je xiaomi sada nastajncao tri podbrenda i milion modela i da vise ne mogu ispratiti to sa sotfwareske strane a to ce im se obiti o glavu ako ovako nastave.
    Ako ljudi izgube povjerenje u brend,to je gotovo.

    Ja se nadam da ce poraditi ivna tom dijelu i zaposliti jos inzinjera da odrzavaju sistem,jer bugove presporo ispravljaju


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja eto poletio da njega uzmem radi AMOLED-a, ali sam se ocito posteno zaj.
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    bolji bi im bio rom da koriste xiaomi.eu lol .. :D
    ljudi uzmu najnoviji dev xiaomi rom i portaju ga maltene za sve uredjaje .. sa boljim prevodom + manje bloatware-aa
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad smo kod wirelessa, jutros na kucnom wifi promijenjen naziv mreze i pass, BH telecom preko noci nesto cackao i resetovali mi modem... :D

    @NAILS
    Sad ga prodaj i uzmi Redmi Note 10 pro, taj ti ima amoled.
     
    Last edited: Mar 24, 2021
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Idu po 470-490 a kod mene je kupljen u Eronetu i mislim da je zakljucan na mrezu. Tako da bi jos manje izvukao pa cu ga sigurno pokloniti nekada poslije kao i prosli telefon.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    I ja znam ljude sto imaju 10 različitih vrsta Xiaomi telefona i svi kupuju ukućanima nove. Vas je ili nesto potrefilo sa tim modelima da se pokazu veci problemi ili ste npr. tim čišćenjem bloatware-a pocistili stvari koje niste trebali i slicno. Svi telefoni imaju neke probleme, krenuvsi od iPhone-a, Samsung flagship telefona pa na dalje... Samo je pitanje koliko brzo ce se popravit i koliko ti smeta. Xiaomi nema nista vise problema poredeci sa ostalim bendovima, samo sto oni imaju dosta vise modela.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene u kući 5 xiaomi bez nekih problema i od skoro 1 Samsung kojeg je juče pogodio onaj problem sa webview app, ali sreća riješio sam ga brzo deinstalacijom ažuriranja. Izgleda da ovi novi xiaomi imaju nekih problema, stari rade mnogo bolje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bih nikada iz licnog primjera okarakterisao brend. Nisam bio dovoljno upoznat sa Xiaomijem i pokusao sam pronaci rjesenja za nedostatke. Medjitim, forumi su kao beehive aktivni. Nema ni godina dana kako je moj telefon izasao u prodaju, uopste nije toliko popularan kao jaci ili stariji modeli, pa eno na Benchmark forumu ima preko 40 stranica samo o tom telefonu i siskusijama kako rijesiti probleme. I uvijek je ista prica: Jedini je izlaz custom rom. Neki na forumu nece da diskutuju ako je vanila firmware. Kao, podrazumijeva se da se ne koristi defaultni sistem, sto je meni u 2021 nevjerovatan stav. A 10 godina custom romova od mene dosta. Meni trebaju osnovne stvari. Ne zelim ni da root radim niti koristim vise takve aplikacije. Ovo sto Selvin kaze; mozda se syebe nesto brisanjem. Doslovno sam dva puta resetovao telefon na fabricke postavke i samo Viber imao instaliran od dodatnih aplikacija. Nisam pjesme ili slike ubacio samo da vidim kako se ponasao. Jednom sam resetovao i koristio telefon i bez Vibera (koristim i desktop). Onako gol, upaljen, nema nista na sebi. Samo ubacio google acc i to je to Pa je bilo isto.

    Stoji to sve da i drugi imaju problema, ali objektivno gledajuci aktivnost korisnika, Xiaomi daleko daleko vise imao bugova i to je najvjerovatnije vec navedeni razlog. Kako imaju hiljadu modela i tri brenda da lijeva ruka ne zna šta radi desna. Ali ako meni ne dolaze notifikacije i ne mogu obaviti poziva, meni je taj telefon beskoristan taman da pravi slike kao 5D MK4.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Te probleme koje opisujete nisam imao ni na Lumiji...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Sta nisi imao na Lumiji, offline problem? Naravno da je Lumia imala problem isti, a i jos zilion drugih i to na svakom uredjaju a ne kao ovdje specificno na par modela od 1000+. Evo neki dan i Dino sa iPhone-om isti problem, morao beta iOS instalirat. Ali Xiaomi je smece :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.