1. selvin

    selvin Moderator

    Meni nekad na note 5 bude slabo automatsko osvijetljenje pa moram malo rucno pojacati. Ima li negdje opcija da se postavi automatsko da bude malo jace? Generalno mi je display jako dobar.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je do xiaomija i njihovog frimwarea
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Nije samo kod njih, i huawei ist radi,
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam to primjetio kad izvadim mobitel iz tamnog, npr iz torbe na jako svjetlo da malo sporo reaguje automatsko osvjetljenje.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ma primjetim i ja kad reaguje, to mi nije ni bitno sto ce zakasnit sekundu dvije dok senzor reaguje, ali mi nije optimalno automatsko osvijetljenje. Bude mi malo pretamno i po noci i po danu. Znam da je do xiaomi-a, ali mislio sam da se ima negdje neka opcija podesiti da mu setujem 10% + automatic :D Mozda ima u nekom rom-u, ali mi se to ne zaebava zasad, idem samo oficial updates.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na iphonu je tako iako je auto opet ti stelujes offset, cudi me da na androidu nije tako!?
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Ma mozrs ti stimati kada je na auto
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa mogu stimati, ali svaki put, pa onda to nije auto :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovako je na iphonu, imas donju granicu sredinu i gornju granicu. Ti bukvalno to cijelo podrucje mozes pomijerat, je li tako i na androidu? Ima cak i ono da iskalibriras, na koju ce vrijednost u totalnom mraku, na koju napolju pri suncanom danu, na koju pri nekom normalnom osvjetljenju. Je li tako na androidima, makar nekim skupljim?
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno, vrati na slabo tebe zeza kao, i mene sto previse smanji nemozes donji prag podesiti prenizak je.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    je li taj problem kod svih androida ili samo xiaomi?
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    To i ti kao da kupuješ auto.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Evo sada testiram, stvarno xiaomi na auto previse zatamni u polumracnoj sobi se tesko vidi dok huawei zatamni, ali normslno sve se idlicno vidi, i jako brzo reaguje malte ne trenutno, doduse top klasa pa bi bilo glupo fa nije tako
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni odgovara i ovako, nije mi pretamno. Vjerovatno zbog trajanja baterije da su ostavili malo tamnije.
    I nije uopste to problem, ne znam sta je tesko u dva poteza prsta posvjetliti kako ti odgovara.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Nije problem osvijetliti, ali zar je problem staviti mogucnost podesavanja offseta, ili barem to posteno napraviti
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa za sta mi služi onda automatic ako cu ga pojacavat cim udjem u drugu sobu, cim ga izvadim iz dzepa itd. Nisu ljudi dzaba napravili automatic, da se ne pati korisnik, samo sto su ga ovi naopako kalibrirali. Vecinom je ok, ali na jaku svjetlost ni na jako mracno meni nije bas ok.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ispeglat će oni to sigurno. Polako.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Nece gsrant, ovaj moj je oko 2g star model, mui 10 na njemu, ali isti problem
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakva je situacija na note 4x, vidim na poredjenjima da je 4x puno svjetliji od 5 plus na istim postavkama za brightness!? Evo u ovom videu na 3:50

     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @selvin meni odgovara ovako, vjerovatno je stvar ukusa.
     
    selvin likes this.