1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Skontaces sam sve kad stavis



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kupovina 6gb xiaomi-a je meni bezveze.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto nema global ili? Pošto je razlika u cijeni bas mala.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za početak mislim da kineske verzije dolaze bez play storea, ako morao otključavati bootloader radi toga eto ti procedure u startu.

    I jednostavno kupi telefon, vidim mjesec dana peglaš koji bi.
    I kada kupuješ telefon od 300km ja kontam koristiti max 2god tako da to nema veze da li je 6 ili 3gb jedino psiha da si kupio nešto lošije.
     
    Aldiin likes this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na P10 koristim 2 sim, i kad idem u Hr (a cesto sam tamo, samo izvadim ovu koju manje koristim i umjesto nje stavim svoju Tele2.. U opcijama tamo prebacim da mi je data na njoj i to je to. Ostaje mi aktivan i whatsapp i viber sve na ovaj moj broj....
     
    bhd likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uštedi 70$ i uzmi 3/32 isto će ti biti, a djep ce bit deblji.
     
    dams82 likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa iphone 5 koristim vec 4 godine i kontam jos, nisam neki ovisnik o telefonima, tako da ne mislim mijenjat tako brzo. Koga nerviram sto kupujem dugo telefon neka popije tabletu za smirenje :D Znaci niko ne zna oko ove frekvencije da li mi treba? Vidim u komentarima kazu da ga koriste bez problema u drugim drzavama, kazu kineska verzija ali firmware global!? I nije 70$ vec 50$ skuplji od 3/32 ver.
     
    Last edited: Aug 16, 2018
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Provjeri za play store, to ti govorim i da nećeš skontati razliku izmedju 3 i 6gb, a što se mene tiče kupuj još godinu dana.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    vidim legao i root :)... kako sluša mob? žena me pita što ga sebi ne ostavih :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    @MadbaLL Super sam zadovoljan, treći dan sam nabacio rom i odtada radi savršeno :) jedino što je malo velik, ali navikne se.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hajd barem si ti ostao ko voli čaprkati po telefonu.

    ja sam htio mi 8 uzeti, ali iskočila mi 7 plus i nju uzmem u telekomu, a baš sam se bio nalozio da imam pripremljen telefon za custom romove u buducnosti.

    malo se kajem sad al hebat ga.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    e šta sam ja radio na svom g2, taj je dnevno mijenjao po rom-dva-tri :D... jbg, imalo se vremena... sad više ne... :)
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma davno je to mene prošlo, ali ovaj miui nisam mogao, niti bilo šta drugo osim stock androida. Odradio to i sada čekam 9.0 stabilan da njega nabacim :) ko kupi Android one telefon ili Nokiu nema potrebe za romovima.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I ja sa galaxy s, nema sta mu nisam radio, u sred procesa flashanja preko odina sam znao istekati usb kabal i nista mu nije bilo, udjem u download mode i ponovo
    Vjerovatno bi i mene proslo, no ima finih stvarica sa magiskom.


    Radi li Gcam bez roota na miui?

    Rodjak razbio redmi note 4 i nagovaram ga da uzme note 5, ali sumnjam da cu ja imati priliku da se igram sa rootom i otkljucavanjem bootloadera

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz ljudovi. Kupio sam od kolege s foruma Redmi 5 Plus. Nakon unlocka bootloadera i nabacivanja MIUI10, telefon se zakljucao. imam pristup Mi accountu preko weba, ali telefon cim boota i kad startuje MIUI wizard kaze je locked. Mogu se spojiti na wifi i kad ukucam pass za svoj Mi acc, kaze da je neispravan USERNAME (username se nigdje i ne moze ukuca, nego on negdje pamti ID accounta i broj telefona). Je li netko imao ovaj problem?
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa da nije kolega zakljucao sa svojim accountom?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam za taj konkretno problem ali Xiaomi je napravio sranje sa frimewareima. Idi na xda i potraži pomoć.
    @kolinsb jesi li instalirao twrp?
     
    Last edited: Aug 17, 2018
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    naravno da nisam, mob apsolutno nije ni na kakav način modovan. xiaomi kao brand nikad se nisam usudio bilo šta čačkati, uvijek je u fabričkom stanju sve. colega @Hacker je također uzeo od mene.
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma nisam mislio da si nesto namjerno, ali ako si se prijavio na MI acc prije kolege Kolinsa moguce je da trazi tvoj acc da se loguje. Na to sam mislio.
    Ako se nisi prijavljivao na MI account onda je cudno u najmanju ruku.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    prijavljivao sam se i kod redmi note 5 kojeg je kupio @Hacker (ranije koristio redmi note 4x, pa da vidim da nije nekih slika ostalo), pa kod njega nije bilo problema. nisam stručnjak za miui, ali mislim da je do konkretnog firmware-a za pojedini njihov telefon.

    i ne znam koje procedure otključavanja bootloadera imaju, ali sam čitao da se mora čekati neki kod 36 sati. u svakom slučaju kolinsu sam proslijedio svoj mi account, ako je do toga.