1. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Sigurno ti ostalo uključeno "Find my phone". I ja sam otključao bootloader i instalirao custom ROM, a kad sam htio da vratim na originalni nisam mogao pokrenuti iako sam ukucavao ispravan account. Čak ni na netu nisam mogao pristupiti account-u iako su username i šifra bili ispravni. Resetovao i šifru pa sačekam 2-3 dana da potvrdi (kako su neki na MIUI forumu govorili) ali opet isto. Na kraju se obratio global (mozda US) supportu na mail. Tražili su da im dostavim potvrdu da sam kupio telefon (kod mene je bio pisani "fiskalni" račun iz Univerzalno) i nakon dan-dva otključali.
    Dobro su ih zaštitili kao i iPhone.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije kolega Mad nish zakljucao, jer ja dobijem poruku da je fon zaključan i naveden je ID mog Mi accounta i moj broj telefona. Kad se nakacim na net, i unesem pass od Mi accounta, kaže da username nije OK. Negdje su dobar zajeb napravili. Instaliram cyanogen ROM, formatiram data, dalvik i cache particije, ponovo vratim stable global ROM 9.4.x i opet istom, cin fon startuje prvi put. Negdje govno čuva info o mi acc. Probao sa nekim softverom preko fastboot moda ali ne ide. Instaliran je zadnji twrp. Na kraju nabacim ovo, i za sada je OK.[​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    A sto se zezate sa tim romovima ? :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zato sto ti ne čitaš hahaha. Zašto misliš da su Samsung, xiaomi, htc najpametniji i da u svemu slušaju korisnike? Ima custom romova koji dosta bolje rade od fabrickih. Ovaj dodje praktički pure 8.1, nema ni Google apps. Velik je oko 600MB dok je miui 1,6GB. Mnogo više smeća ima...

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne kontam, osim tih pisljivih 800mb koje nista ne znace u 64 koje nikad neces napuniti, da radi brze to su neki mikro rezultati koje ne primjetis, a time samo zezas telefon (sto se ispostavilo Tacnim :D)

    al haj :D znaci experimentisanje :)
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije kvaka u prostoru ba cccc kvaka je u nepotrebnim xiaomi, Samsung... Servisima koji cuclaju i RAM i CPU i network. Napominjem, nepotrebnim. Kao da ti zakacis za Škodu prikolicu i vozas je praznu sa sobom... Malo ti bude teže parkirati, mrvu goriva vise potrosis, u suštini ne smeta ali je nepotrebna...

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto su stock romovi obicno puni bloatwarea. Samsung je tuzen zbog toga. Imaju i po 50 nepotrebnih aplikacija.

    https://9to5google.com/2015/07/06/samsung-oppo-lawsuit-pre-installed-apps/

    Nadjes neki goli kuhani rom u koji ubacis ono sto tebi treba i razlika je nebo i zemlja a ne mikro. Ima razlike i u taču, kvaliteti zvuka i kamere, duze traje baterija jer nema pozadinskih suvisnih servisa, dobiješ neke opcije koje mozda ne postoje kod tvog telefona itd itd. Baci nekad pogled na xda.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa na custom romu se ram usage dosta smanji, pogotovo kod mene na 3GB verziji, a uz to baterija mi traje sad po 4 dana.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja xiaomi koristim od 2014 i probao sam brdo custom romova i dugo koristio i miui, koji ima i svojih prednosti. Naravno ima i custom romova koji su napravili amateri i koji su neupotrebljivi. Kad kupiš tel, prvi mjesec na njega nabacis sta god nadjes na metu, dok ne otkrijes sta je dobro, izvršiš sebi komparaciju i ostaviš ono sto ti najbolje odgovara. Naravno, treba malo i znanja i vremena za forume, googlanje, jubito... Ali u konačnici izvučes najbolje iz svog telefona, a to i jeste cilj

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kolins probaj neki drugi rom, samo pazi dobro na anti roll lock jer ako si bio na određenom frimewareu i pokušaš vratiti na stariji brickat ćeš telefon, tu su baš zajeb napravili.
    I to sa mi accountom sranje, i u tom se počeli na iPhone firati.

    Do kolege madballa sigurno nije, čovjek je super pošten, rekao bi sigurno da je čačkao.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ne mozes u startu imati dobre custom romove, treba dati malo vremena developerima da to ispoliraju, naravno svi koji idu na custom rom su svjesni problema sto donose prve verzije. Ali se svakako kod telefona sa dobrom podrskom znaju naci dobri custom romovi.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Evo 4g mtel. ME.
    Nije lose. Ubacih karticu stavi default zvanje i internet na mtel karticu.

    Dual ferceta fino + portabl hotspot :)[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Lose to nešto :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakav je Xiaomi Mi 6X u poredjenju sa note 5, vidim na aliju je ista cijena za 4/64 modele?
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To ti je isti telefon kao Mi A2 samo bez Android One. Ima slabiju bateriju i nema SD slot, ostalo je sve isto ili bolje od Note 5.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ispade mi maloprije rn4 na pločice na cosak i puce staklo na displayu. Cosak baš oštećen a Touch radi normalno. Jel zajebano to sam zamijeniti mora li se Display komplet mkenjati? Koliko to kod nas dođe okvirno da se riješi?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidi preko ebay za staklo, a tutorijal o zamjeni na YT.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zaboravi da ces zamijenit samo staklo. Zato trazi display sa digitizerom, sve u kompletu.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gledam na yt komplikovano dosta i ne bih se upuštao u zamjenu Displaya. Vidjet ću kad dođem dole na godišnji pa da riješim a dotad ću naručiti Display.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ce ti to kvalitetnije uraditi u Njemackoj.