1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odaberi Rusija regija i eto face unlock

    Upravo testiram :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Imaš na 7 i 8 strani ove teme sto sam ja stavio
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije vrijedno zezancije otkljucavanja telefona samo zbog Gcam. Razlika je previse mala, jer i na MIUI se mogu napraviti solidne slike. Onda ima i ono, hoce li sve raditi kako treba na gcam.

    Kako god da sliku peglao softwerom, hardwer kamere je takav kakav je. Ko hoce bolju kameru imaju bolji i skuplji telefoni.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti svakako, sama kamera je prosječna .
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam sinoc istrazivao i izgleda da je instalacija gcam ipak malo komplikovanija,posebno ko je na oreo-u
    takodjer neki gcam portovi ne rade,crasha aplikacija,onda ne radi prednja kamera,pa moraju se ganjati u aplikaciji postavke,jer neke rade a neke ne
    ja sam mislio da je ovo jednostavnije a onda neki postupci traze root,neki ne

    nisam nasao niti jedan jeenostavniji nacin,takodjer vrlo malo video tutorijala na engleskom jeziku

    gcam pravi osjetno bolje slike i nafurao sam se ali eto nisam uspio a i kontam da sta ne zahebem,jer meni je sve potaman sa miui-om,samo bih volio kameru poboljsati


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Posto mi je display jedna od najvaznijih stvari na telefonu, koji bi telefon bio u cjenovnom rangu sa pocophone f1, znaci oko 300€, a da ima amoled display? Je li jedini ovaj Xiaomi Mi 8 ili ima jos sta povoljnije, ne mora biti xiaomi?
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni stvarno nije jasno šta ti komplikuješ toliko.

    Ukljuci usb debugging, skini twrp za note 5 plus (twrp.me), skineš adb fastboot, lazy i mag i ubaciš to sve u jedan folder. Instaliraš adb. Lazy i mag prebaciš na mob.

    Ugasi telefon i ubaci ga u fastboot mode, spoji sa pc-om, otvori powershell u tom folderu i kucaj, fastboot devices i fastboot flash recovery twrp.img (ili drugo ime koje si stavio).

    Iskljuci kabal i pritisni volume up + power dok ti ne iskoci mi logo, pusti power drži volume. Tu instaliraš supersu ili magi i instaliraš lazyflash i kraj.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemas nekog izbora, Mi 8, Mi 8 SE ili Vivo V11.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozda mu ovo pomogne?

     
    Last edited: Sep 21, 2018
  10. selvin

    selvin Moderator

    Dobio sam nasilno MIUI 10 :D Nisam htio odradit update kad mi je skocila notifikacija, ali izgleda da mi je bio ukljucen automatski jer je jutros telefon bio update-ovan. Ne vidim nista posebno, osim malo sminke i mozda isprobam ovaj picture in picture.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobro meni izgleda 10 bolje od 9, dotjerali su autobrightness sad je ko jos bolji :) Meni izgleda kao da je i ekran malo tacniji tj bolje boje. Povecali font u notifikacijskom baru, sada je prevelik nikakao da potrefe :), sto ne ostave nama opciju da to stimamo.
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    I meni odrađen automatski, baš mi je ljepši od prošlog, nekako intuitativniji. Ja zadovoljan.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    @dmr, pa imas na Settings -> Display -> Text size. Utice na sve pa i na notifikacije. Btw. nije da ja nisam htio update jer mi se ne svidja, nego nisam htio biti pokusni kunic, u nezgodnom trenutku da zeznem telefon :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da mozes globalno stimati text size ali odgovara mi velicina texta tj ista je kao i prije svugdje osim u notification baru, prije je bila dosta manja od ostatka sistema sada je veci od ostatka sistema :)
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas su se ljudi zalili na mal font u notifikacijama, sad kad su povecali opet nekome ne godi :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mi 8 SE i nema na piku
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislio sam da ces narucivati iz vana.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    A gledam i OLED na Mi 8 gledano iz uglova izgleda poprilicno losije od konkurencije, kao staklo koje stavljaju preko zeza stvar. Imam Iphone 5 i u poredjenju sa redmi note 5 je za 2 klase bolji a oba su IPS. Sta ima od konkurencije u rangu do 300€ sa amoled ili mozda neki ima IPS dobar kao i na iphonu, ne mora biti super veliki ekran!?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas ove Samsunge A6 i A8 ali su tanki sa procesorom.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    [​IMG]

    Nova igračka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Sena and NaLe! like this.