1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svi nabavljaju od istog dilera, kad dodje kod njih bit ce svugdje.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jesam ja,nekih 5 minuta
    prvo sto je bolje u odnosu na redmi 5 plus je display...puno ljepse boje,bez one plavkaste
    drugo,ima drugaciji skin,nije ni cisti android a nije ni miui...mislim na izgled
    sto se fluidnosti tice,onako na prvu leti sve,sve je bas glatko
    sto se tice drzanja u ruci,meni ona plasticna pozadina bas lezi...dopizdila i guma iza vise ili hladni aluminij
    generalno ima potraznje za njim
    mislim da je fino izbalansiran telefon...kameru mu nisam ni upalio
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Kupio Poco prije neki dan u Univerzalno, 128gb verziju. Telefon za 670km izuva. Jedine mane koje mogu naci je to sto ima veci notch i coskovi displaya su previse zakrivljeni tako da bezveze gubis na screen to body ratio.
     
    Esh likes this.
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni ti okrugli coskovi tako neprofesionalno izgledaju, isto djecija igracka, ne znam otkud im taj trend. Kakav je display, koji si fon prije imo, kakav je display u poredjenju s njim? :)
     
    Last edited: Oct 10, 2018
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Jbg sta da ti kazem. Nije los display za ove pare, mozda malo bolji od LG G2 kojeg i dalje imam. Kontrast je super za IPS kao i max osvjetljenje. Ne znam sad kakav je G2 u odnosu na Note5 AI dual(pro), tako da ne mogu tu puno pomoci.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok thx. Ono sto sam vidio na YouTube display je bas dobar, evo ovo poredjenje sa novim iphonom i u dosta situacija mi vise pase display na poco, jedino sto je zvuk bas los na poco.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E pa, ne moze i jare i pare.

    Zato bajo moj Snapdragon 845, bikoz snaga.

    Telefon je dobar, nema sta, ali kome zbilja treba Snapdragon 845? Dovoljne su dvije A73 jezgre na 2GHz+. I 6GB rama je glupost.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni definitinvno ne treba, Jedino mi se sviđa radi ove plastike pozadi, staklo i aluminij su sranje.
    I dmr nije mi jasno kako ti je bolji ekran od Iphonea, pa baš plava ubija u odnosu na Iphone.
    I ako želiš baš toliko vrh display, stvar je jasna, samsung s serija ili Iphone x.

    Ne znam kakva je kamera na ovom pocu, note 5 je loša. Neki dan uzeo S7 i ovaj svoj, S7 ga ubija low light, ali baš ogromna razlika.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozda je danas glupost 6GB, a da li ce biti sutra? Ima ljudi koji telefone ne mijenjaju ko čarape. Kad sam 2014 god uzimao Mi3 sa 2GB RAM-a, glupost je bilo 3GB RAM-a. Sta je to danas? I gdje ode ona poznata: RAM-a nikad nije dovoljno...

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Glupost je, jer dok dođe vakat da je malo 6gb rama, telefonu će prije crknuti baterija i neže dobijati više nikakvu podršku. Ja sam do neki dan koristio nexus 5 sa 2gb bez ikakvih problema i sam na 3gb i ne kontam razliku.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A bat se ne može promijeniti? Ja sam je na Mi3 mijenjao. Zar je problem ako tel ne dobija podršku? Dobijaju je app-ovi koji su sve vise gladni RAM-a. Kako se vuce npr fejs na s2 danas a kako je radio prije 4 god...

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    ova plava, tj balans bijele se moze stimati u MIUI, pogledaj 2 stranice prije kako plava dominira na note 5 tek :). A bolje mi boje u nekim situacijama, na iphonu izgleda malo isprano. Uglavnom izgleda bolji display od note 5 sto je najbitnije, kamera po yt snimcima izgleda isto bolje nema plavkaste nijanse, jedino zvuk i mikrofon bas losi.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Frajer koristi stilske figure druze. Govori figurativno da ce telefon prije se pokvariti nego sto ce mu zatrebati vise rama.

    Nije poenta mjenjanje baterije. joj,.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nego u čemu je poenta? Koliko sam shvatio, poruka nama ovdje je bila da je 6GB pretjerano. Mi smo informatičari jelde, znamo koristiti ove stvari i čuvamo ih i imamo nekoliko desetina instaliranih aplikacija. U oglasima se jos uvijek prodaju poprilično očuvani telefoni stari par godina. Vjerujem da bi ih bilo lakše prodati da imaju više RAMa i ROMa. Za narodne mase, kojima telefon traje svega par mjeseci, koristeći se tom logikom, dovoljno je i 2-3GB RAMa, jer će telefon zasigurno prije razbiti ili okupati. pa 90% ljudi ode u telecom, uzme katalog, i kupi telefon koji ima na stanju i gdje mu rata odgovara. Ne zna ništa o tom telefonu, osim da je proizvođač npr. Samsung. E takvoj klijenteli je i 4GB RAMa previše.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo ovdje na pocu ne izgleda plavkast display, prije je na iphonu crvenkast :) Ovaj nafali display, izgleda da je bas dobar :) Po meni najslabija strana poca mikrofon i zvucnici

     
    Last edited: Oct 11, 2018
  17. Majesco

    Majesco Aktivista

    Par poziva preko telefona i vibera, kameru koristim ponekad, nisam neki zahtijevan korisnik.
    Moze ovo cudo da izgura sedmicu moga koristenja.:D
    Telefon je Redmi Note 5
    [​IMG]
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je rekord 3 dana i skoro 18 sati na note 5. To je oko 90 sati.

    Ima screenshot stranica iza. Fantastična baterija.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije to do telefona nego do 4kmah. tek note 9 to ima ostalo su do 3300 max.
    Evo dođe mi band 3, dobar upgrade u odnosu na dvojku
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Instaliraj zynga i odigraj 3h pa se javite. Kolko je baterije ostalo :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.