1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma najviše me baterija privlači :) već sam se na Redmi 5 Plus navikao na 2 dana:)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Senzor je isti kao kod Pixela 3 i Mi8 samo sto nema OIS ali kamera software je sranje. Nesto se suska da bi Xiaomi mogao portati Mi8 ili Mix3 software na Poco jer su ovi nesposobni da srede kameru u dogledno vrijeme (trenutno rjesenje gcam ali i to za sada ima svojih mana). OS je trenutno bugovit, ali ocekivat je tako nesto jer je telefon tek izasao ali smijesno je to sto ima bas banalnih i ociglednih glupavih bugova u "stable" global rom izdanjima, kao npr u jednom updejtu sjebu autonomiju, u drugom sjebu volume tipke, u trecem OK Google... MIUI 10 za Poco se tek pojavio prije par dana, to znaci sa zakasnjenjem od skoro 2 mjeseca, status bar/notch hide i notifikacije i dalje predstavljaju problem i ne rade kako treba. Ako ne odrade posao kako treba do kraja godine sa MIUI, preci laganice na Lineage 16.
     
    Last edited: Nov 4, 2018
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vidim da na nekim fotkama na ledjima pise poco a na nekima pocophone. U cemu je kvaka?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Poco je verzija za Indijsko trziste (veci procenat display BLB), dok je Pocophone Global. Isto je sve, samo sto oni dobiju OTA prije nego sto ga puste na Global i da, izgleda PUBG Notch bug je sredjen samo na Poco, najvjerovatnije Indija igra to smece pa im prioritet.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tnx drug. Ne igram pubg, srećom :) uzeo sam od Dzile1970 za 620KM.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    igor.g, Reventon and dams82 like this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Jednom šaomi, uvijek šaomi

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ha ya :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedino kinezima skocila prodaja telefona, nije ni cudo kako ih braca stancaju, ubise.
     
    forzamilan likes this.
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa cim konkurencija pokuša zakucati, ovi odmah zalijepe bananu. I to im ide od ruke.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    tesko se boriti sa kineskim brendovima
    Samsung je mislim u zadnjem kvartalu izgubio 20% profita ,zato su se i odlucili na ovu novu strategiju,gdje ce i u nizim serijama nuditi feature iz S serije...
    ove godine im je A serija slabija hardwareski nego proslogodisnji modeli,ali je i cijena niza,pa prodaja ne opada toliko
    mislim da je za slabije rezultate ove godine kriv s9 model...koji je bukvalno prepakovani s8 i malo je ko sa s8 prelazio na s9...vecinom se ceka s10 ,sa ovim novim dizajnom i funkcijama
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze Sami praviti sta hoce, kinez stavi high end cip u 50-70% jeftiniji telefon i bateriju vecu nego i jedan iz galaxy S serije.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    i raja trpi bez problema bugove :D
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tačno, i to iz par razloga. Prvi je što je nerealno očekivati da je sve savršeno, perfektno. Drugi je što to nisu bugovi radi kojih imaš neupotrebljiv uređaj (npr. kao kod apple-a i samsunga da ti eksplodira baterija i sl.). Sve su to manje/više sitnice od kojih pati i konkurencija. Treći je, što te nisu uzeli lopatom, pa ti bude i manje krivo :)
     
    dams82 likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja ne primjecujem te bugove o kojima pricate
    govorim o xiaomi uredjaju

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mumi, pa niko nije ni spomenuo neki konkretan model, pogotovo ne tvoj. Xiaomi ima more telefona, i činjenica je da neki imaju probleme. Ako MIUI 10.0.2.0 kod tebe ne pravi problem, ne znači da ne pravi na nekom drugom modelu. Nisam ni ja primjetio ništa posebno.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Meni se zna desiti npr otvaranje kamere malo duže traje 4-5 sekundi.

    RN5 dual cam model 10.0.2 sistem.

    To je mozda jedina stvar koja me nervira kod desetke, kod devetke nije bio taj problem.

    Rijetko se desi da mi padne app al nista strasno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam ni ja osjetio neke bugove na redmi note 5, za sad radi odlično. Na note 4x se 2 puta desilo da ne reaguje ni na šta i onda very long press na power tipku i tad se resetuje i onda opet radi ok, ali nije se desilo mjesecima... Imam i sad redmi note 2 koji radi odlično, samo voli bateriju malo više.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Poco je dosao. Odmah se updatovao na MIUI 10.0.4.0. Telefon strava :) Google Set up nearby device odradio super posao i začas prebacio sve sa Redmi 5 Plus. Mesto malo i sa Mi Mover[​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    EL NINO CFC and dams82 like this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Cini mi se da je ovaj zadnji update malo pokvario wifi. Vidim ne hvata mi nikako više iz garaze, prije je uvijek 1 crta bila, sad nista.
     
  20. Majesco

    Majesco Aktivista

    Novi rekord na bateriji, 6 dana.
    Samo pozivi, viber, poruke i sve ukupno oko sat ipo interneta preko Opere.
    @Aldiin
    Ja nisam primjetio da imam problem sa wifi, meni je garaza nekih 15m udaljena od kuce zadrzi dvije crte.

    [​IMG]