1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    @ Esh hvala za info, zvao trenutno nemaju na stanju, bice brzo.

    @Thomasony
    Hvala puno na opseznom komentaru :)
    Ovih dana sam bas gledao mobitele i onako IphoneX mi se ucinio najboljim sto se tice display-a, ucinio, jer Samsung je top takodjer. Zatim Samsung Galaxy s10 je naljepsi stvarno sto se tice dizajna, edge razvaljuje, ali svi ovi telefoni kostaju bas previse, nije da se ne moze to kupiti, nego eto...
    A sto se tice Xiaomija, odusevio me u segmentu da se stvarno dobije premium proizvod koji kosta znatno manje, a po nekim testovima dere iznad ove navedene i to stvarno dere.

    E sad razmatram dva telefona koji su vjerovatno najbolji koje oni trenutno i nude, a to su:

    Xiaomi Poco (Odlicna cijena i performanse, mane izrada, koja je meni licno super i mana onaj "zub" na display-u iznad. Eventualno zamjerka na dizajn jer display nije preko cijele povrsine i radi se o IPS matrici.
    Xiaomi Mi Mix 3 kakav prelijep telefon, dizajn je skoro savrsen za taj novac, osim cinjenice da ima mehanicko "izvlacenje" prednje kamere, ja je recimo ne bih nikad ni koristio, ali mana mu je cijena koja je od 800-900 KM u poredjenju sa Pocom.

    Tako da ce trenutno vjerovatno odluka pasti na Xiamo Poco, nudi STVARNO najvise za ulozen novac, a i cool je mobitel :)
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima li neko od vas Redmi 5 plus?Vidim da je izasao 10.2.2.0 MIUI update ali ja ga ne dobijam tj kad refresh uradim ne javlja da ima ista.A kod vas?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ima @zippoo

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Haj valjda se javi :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nema kod mene tog updatea
    zadnji je 10.0.4.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ovaj update je za Redmi Note 5. Redmi 5 Plus nema update-a i nece ga još biti. Odgađaju i beta verzije zbog nekog bug-a?
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve su to apdejti za oreo, kad ce vise pie? Kako sam razumio u toku je beta testiranje, od polovine marta traje. Nadam se da ce biti u toku ovog mjeseca gotovo.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sto se mene tice nek ne žure sa Pie al nek bude kvalitetan.


    Zadnji update mi je bateriju popravio.

    Valja ne zeznu sve prelaskom na Pie sistem, kad ce MIUI 11?


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. darsh

    darsh Aktivista

    Vidim povelika Xiaomi ekipa, ja sam nedavno nabavio Xiaomi Redmi 6 Pro.
    Znači uskoro stiže Pie.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Kod Xioami, Android verzije su samo brojke, najvjerovatnije je ista stvar i sa Huawei. Svaki veliki update izgleda isto kao predhodni jer je interfejs vezan za MIUI koji totalno promjeni izgled OS i tako ostane do sljedece revizije.
    Maltene nista nije na svom mjestu kao kod stock OS, em sve dodatne opcije koje Google ubaci kao default se ne mogu naci na MIUI, kasne ili su zakljucane. Pie, Oreo ili Nougat nemaju nikakve razlike sa design aspekta (MIUI 10) osim sto vidis drugaciji security patch i pokoju naknadno otkljucanu opciju kojoj treba par mjeseci da se implementira kako treba.
    Hide Notch i dalje ne radi na Poco kao ni notch notifikacije koje su default features Pie OS-a. Dno dna je to da copy/paste-aju MI8 code na Poco pa naknadno ispravljaju krivu Drinu.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @igor.g ti to radio manuelni update? Kod mene je global 10.2.3.0 i na OTA nema nish.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Pa Pie je dosao od 10.1.3.0 verzije, imas ga i ti odavno. :D Taman si potvrdio ovo o cemu sam pricao, uopste ne vidis da je Pie dok ne odes u settings, sve isto zaboga :confused:
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa tako je sa većinom brendova, osim nokije i ovih par još što stave gotovo čist android.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa i ne pitam te za Pie. On je dosao ima 2mj :) vidim spominjes notch pa rekoh da nije bio još neki update (osim onog security updatea poslije nadogradnje na Pie).

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kod mene nije bilo updatea, samo 9.3.28, pa sam uradio manelni update na 10.2.2.0.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Treba da bude jedan follow-up patch na 10.2.3 sredinom Aprila gdje ce valjda jos utegnuti touch, konacno srediti notch i notifikacije, dodati 4k 60fps/1080p 60fps kao i widevine L1 podrsku. Mada ja ne mogu da docekam stable Lineage da se maknem sa ovog MIUI kancera.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    stigao mi neki novi update,ima vidljivih promjena na UI
    velicina oko 400 Mb
    [​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel tebi global verzija?Hebo majku meni jos uvijek 10.0.4.0 nema nista kad provjerim:(

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jes global

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk