1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Divim se raji koja kešira apple watch i puni ga svaki dan dva, jedva se ganjam mobitelom i punjenjem.

    Ima doduse i Amazfit Pace okrugli model.
    Jest malo skuplji ali ekran bolji al baterija losija od bipa.

    Imas npr app watch faces za bip gdje ima lica za ekran milion kombinacija. Zajednica je vrh, a amazfit bip 2 ne donosi nista novo barem po nekim skrivenim najavama.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa nije ti to valjda neki proces da ne mozes staviti mobitel na punjenje jednom dnevno?
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam uzeo polovan Apple Watch serija 1, gen 2 za 180km. Bolji je x puta.

    Da, ocekivao sam da ce verzija 2 bipa donjeti svašta nešto a ono..

    @Haker nema vibraciju.
     
    Last edited: Apr 20, 2019
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja imam amazfit pace i prezadovoljan sam. Baterija ukoliko si non stop konektovan sa mobitelom traje otprilike 3.5 do 4 dana a ako ga povremeno sinhroniziras samo i po potrebi kad ti treba vezes onda oko 7 dana traje,bar meni. Ekran je odlican na suncu sto mi je i bitno, heart rate senzor ne bas tacan kada imas neke aktivnosti, gps je beton, jako tacan. Za sada meni super

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sačekat ću mi band 4 za sada trojka odrađuje posao.
    Naravno da je Apple watch bolji, ipak je višestruko skuplji (kada je bio nov)

    Meni smart watch funkcije ne trebaju, zato full color display me bih ni uzimao, punjenje je pain in the ass svako veče.
    Jedina opcija koja je super (hart rate) ne radi niti na jednom kako treba, mislim za vrijeme treninga. Ako sjediš i mjeriš ok je, ali kome to treba.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zavisi za sta neko koristi. Primarna namjena smartwatcha su smart funkcije... Ko ima potrebu za tim, ne vidim nikakav problem da se puni preko noci kao i mobitel.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije proces nego obaveza dodatni uređaj kojeg moram pratiti svaki dan da se baterija ne potrosi.

    Xiaomi Note 5 Al mogu 3x dana izvuci sto je top za moje potrebe.

    Amazfit bip je najjaci sto se tice baterije.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma mislim kazes ganjas se i sa mobitelom, a punis ga rijetko. To je cisto navika, prikljucim mobitel na punjenje kad god sam u prilici.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam sebi uzeo ovakvu stvarcicu. Navece kad stavim telefon da se puni, stavim i sat, 5 sekundi posla. :)

    [​IMG]
     
    Eldorado likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni je obaveza, tek vidi čovjek koliko je rahat kada ne mora svakodnevno o tome voditi računa. Sat, mobitel, slušalice, i još par uređaja, uvijek nešto zaboravim.
    Opet ko šta koristi ali sve se to svede na par funkcija, ne znam ko čita i odgovara na poruke preko sata.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odlična stvar.

    Fino riješenje, pogotov za wireles punjenje ako uređaj to podržava.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    A kako se odgovara na notifikacije na satu? Jedino ono swipe da ih kao oznacis procitane. Zar moze nesto drugo? Uopšteno govorim.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    ja takodje imam Pace model nekako od oktobra prosle godine a prije toga nosao haman 2 godine mi band 2 i imam sve rijeci hvale za oba

    sto se tice koristenja vani pace je odlican, ekran bukvalno sto vise sunce sija u njega on se bolje vidi, koristio sam ga nekoliko puta pri voznju bajkom i pracenje svega osim otkucaja srca je odlicno (doduse to je problem kod bilo kojeg uredjaja ovog tipa), gps je fantastican, baterija po meni odlicna (posto radim turnus svako 4 dana ga u jutro stavim na punjac dok odspavam koji sat i miran sam, a i ako ne napunim tad punjenje od 10-tak minuta je dovoljno da izdrzi cijeli dan)

    jedina promjena koju sam ja na njemu uradio je da sam kupio metalnu narukvicu jer me silikonska nervirala ali to je vec individualna stvar, neko vise voli silikonsku
     
    Haker likes this.
  14. anel007

    anel007 Komšija

    Zna li neko kako na pace/stratos modelima iskljuciti ono automatsko prepoznavanje da li hodam, ukljucio sam ga prije oko mjesec negdje i sad se ziv slomi trazeci gdje sam to ukljucio ali nema sanse naci opciju a strasno me pocelo nervirati?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahah imam ja Pace ali nemam pojma da ima ta opcije tj ja se ne sjecam da sam igdje to vidio?Je li mislis na opciju u android appu ili na samom satu? Uglavnom ni na satu ni u amazfit appu nisam to nasao

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    A vjeruj ne znam ni gdje sam je nasao, nekad u noćnoj caprkao u polu snu i aktivirao sad ne znam kako ugasiti :D. Elem nakon 5 minuta aktivnosti prepozna sta radis i onda vibrira sa pitanjem sta radim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Koji je kod tebe stratos?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Pace je kod mene

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja fakat ne znam otkud tebi ta opcija ikako!?Je li ti zadnja verzija fw?Meni jeste

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    Sve je up to date, vjeruj ne znam ni ja kako sam je aktivirao, senilan pa haj

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk