1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko je sigurna opcija ova find my device preko mi clouda?

    Ne daj Bože da se desi nesto jel moguce da ga neko poslje lagano format i koristi iako je ta opcija ukljucena?
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene je ukljucena ali nisam probao kako funkcionise
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    kad ti ga bosanski saner odradi nateri ti koristi find, ili policiju isto ti ispada, nula bodova
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ukradeni telefon se vrlo lahko nađe preko imei broja i dobije se nazad preko policije, samo treba imati dokaz o vlasništvu.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Da uz uslov da je upaljen telefon. Obicno ovi iskusniji lopovi drze phone ugasen neko vrijeme pa tek onda preprodaju. Moj prijatelj je imao situaciju da su mu djetetu ukrali telefon. U policiji mu rekli kao da mogu 3 puta pokusati pretragu. 2 puta iskoristio u par dana i ništa. Trecu pretragu iskoristio nakon cca 2 mjeseca i pronasao telefon na pijaci kod nekog prodavaca. Policija mu uredno vratila telefon.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    E hebo je mater ko se na policiju osloni, halo ba ljude ubijaju pa policija cese jaja treba da se bakce sa tvojim telefonom, daj ba gdje ti zivis
     
    Aldiin likes this.
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naravno da je upaljen, to se podrazumijeva, bez toga ne može ni jedna zaštita locirati.

    @JVC u državi gdje se telefoni uredno vraćaju preko policije.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sa mojim ne može ništa i da mu ga poklonim. Podaci zaštićeni ne može ne u recovery ući bez patterna
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    e onda nisi u ovoj vukojebini zvanoj bosna, ovdje policija auto nevrati,a ne mobitel
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Do to je, skontali smo već.
     
    selvin, aNaToMiC ! and zoi like this.
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    IMEI se moze obrisati/promijeniti :)
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno da moze, postoji softwer kojim to odrade u sekundim ali ko ce se zezati s atelefonom od 300km, to se radi sa onim od milju i kusur.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako moze savjet. Hocu i ja da kupim jedan xiaomi :D Je li bolje da idem na note 4x 3/32GB za 285KM ili da se protegnem za 5 plus 4/64 za 345KM? Osim vise rama je li note 5 plus bolja kupovina od note 4x?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mi A1 4/32GB za tri stoje.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    4x I 5 plus je identican Telefon, razlika u display I bateriji

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Preko Aliexpresa Note 5 4/64GB oko 317KM sa DHL dostavom. 5 plus model je oko 50KM jeftiniji. Sad znate koliko nas deru ovi preko pik-a.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno, ali na tu cijenu placas carinu, i pdv pa ti malo izracunaj.
    Kada te onaj kloc na carini odere vidjet ces posto izadje, isto moraju, i oni zaraditi niko nije debil da radi djabe.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bez DHL dostave je jeftinije od 300KM, tako da te ne moze zakaciti carina. Samo sto cekas duze dostavu.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Loša mu baterija.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne može sve valjati za tri stoje.
     
    zoi likes this.