1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, meni AMOLED vise odgovara od IPS LCD...
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa stavili su smece od ekrana. 286ppi a pentile amoled, to je znaci realno oko 200, ako i toliko. To je jadno skroz.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I minimalno osvjetljenje je katastrofa. U mraku je ko reflektor.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ok, to je posteno.
    Bez FHD (minimum) nema smisla.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bezveze su išli na amoled, zaebali su A3 nema šta. Bolje ići na nokiju ko želi vanilla android.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A3 im je promasaj i to ce sami shvatiti ubrzo. Ovo je u najboljem slucaju trebao biti A3 lite.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sve je dobro izuzev ekrana.
     
  10. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Danas Security update na Mi A2, i nakon njega se desi ovo sa slika, samo factory reset ili nema druge pomoci?[​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Većini ljudi je prva stvar što gledaju kada kupuju telefon. Ja bi radije i taj a da plava ne dominira kao na A1 i A2

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma vjeruj da ne bi. Toliko je zrnat kao da je dosao iz 2011. godine. Ma jos gore. Imam jedan stari Symbian telefon iz 2011., ekran jede ovaj za dorucak.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Navodno mada ne znam koliko je to sigurno ili neka provala da AMOLED ekran više šteti ociđa od IPD LCD-a.

    Kad se gleda neki test mobitela i ovaj dok snima uređaj vidi se kako ekran treperi dok kod IPS-a to nije slučaj.

    U fazonu da oci teško primjete linije po ekranu koje se tek vide ako npr krenes snimati ekran na amoled ekranu.

    Uskoro cu nadam se nekome prodati Xiaomi Note 5 AI pa kupiti MI 9T ponajviše senzor otiska ispod prsta i čist ekran.




    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    :rolleyes:

    Btw, istina da moze izazvati glavobolje (kod nekih) ali nije bas tacno reci da steti ocima. Razlog zbog kojeg moze da treperi je koristenje PWM-a, a to je samo metod za smanjenje nivoa osvjetljenja, dakle nema treperenja na visem osvjetljenju.
     
    Eldorado likes this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci steti ili PWM ili visi nivo osvjetljenja? Kako god okrenes ne godi ocima.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Flicker eye strain individiualno stvar, alo izazizva kod vecine stanonvistva brze eye strain, sto vodi do glavobolje i onda do umora.
    Meni je na samsungu tv izazivao problem, nisam koristio nikakve motion tehnike da izvcucem vecu pokretnu rezoluciju.
    Napomena, u pitch black room gledam tv.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Joj brate nemoj komplikovati, ako primjetis da ti smeta onda promijenis, inace uzivaj u superiornoj tehnologiji. Vecina ljudi to nikad i ne moze primjetiti. Kakav LCD u 2019. godini. Kad god vidis neki telefon da je izbacen sa LCD-om, znaj da je jedini razlog usteda. Ko jos zeli LCD pored OLED-a...
     
    Sena likes this.
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja apsolutno ne vidim niti jednu prednost iti jednog tipa panela LCD panela, pogotovo IPS, u odnosu na OLED/AMOLED, iako amoled nije kao oled, i dalje ima ono sto niti jedan lcd nece nikad imat, perfect black/bloom free. Microled ne treba da se mjesa sa lcd-om btw.
    Bez obzira mracan/svjetao prostor.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    not great, not terrible...
    Mislim da su OLED ekrani u svakom slucaju u prednosti, jer su vise energy efficient, to i dobra baterija je super kombinacija. Eh sad ovaj density jest los, to im je bas promasaj s A3, ali prosjecnom korisniku mozda to ne bude smetalo. Ekran bi mogao biti malo bolji s obzirom na cijenu. Meni je uzasan napor za oci bio IPS LED ekran, tek kad skroz smanjim osvjetljenje, ali onda opet se oci naprezu, jer nista ne vidis :D
    Jedino sto potencijalno pate od burnin-a, to je imao svaki Samsung koji sam imao priliku koristiti.
    Evo na stolu Note 4 i Note 8 ista stvar.