1. dams82

    dams82 Komšija

    Vala baš
    Kako god okreneš ako nas Google ne špijunira na Androidu onda ovi ostali nemaju šta ni pokušavati... Google mape gdje se krećemo, photos ima naše slike, chrome šta pretražujemo i čuva nam lozinke svih naloga na kojima smo registrovani, Gmail naše poruke, YouTube zna svaki naš video koji smo pogledali i zna kakvu muziku volimo tako da nema potrebe da nas iko drugi špijunira...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo je vijest kao kada lopov lopovu kaze da je lopov :D

    pa danas u ovom digitalnom svijetu i ludilu...svi sve spijuniraju i mi smo svi pristali na to...cemu cudjenje
     
    dams82 likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jasno je da svi to rade, a ni ovo nije prvi put za Xiaomi. Sto se mene tice svejedno mi je, koristim firefox na mob. Al bilo je price na Level 1 tech da u pozadini snimaju kamerom, sto je vec lose, za trajanje baterije :D
     
    dams82 likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Google zivi od reklama


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, ali da bi znao kome poturit koju reklamu mora da špijunira. Ono što pretražuješ to ti poslije iskače u reklamama, ali odnedavno svi smo primjetili da nam iskaču i reklame o kojim smo razgovarali pored mobitela, znači i da nas slušaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas zato je i napravljen Android...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na ios toga nema?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ajfonci su ubjeđeni da nema :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nije bas da nema. Ali ipak manje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    To nije radioaktivno, to je malo radioaktivno :)

    Sent from my Huawei P30
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa et, ako u 2020 nemas nikakav Google account, nit koristis Google za pretragu, na iPhone mozes posve izbjec to pracenje.

    Naravno i Apple ima telemetriju ali ne zbog reklama kao Google ili Facebook.

    Facebook je jedini gori i od Google-a.

    Naime saznalo se da je Facebook htio kupiti firmu asociranu sa spyware-om na iOS. Znaci pracenje im nije moguce iz Facebook aplikacije, ocito je Apple zatvorio svaki backdoor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: May 12, 2020
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja nemam Facebook, niti Instagram, a Twiter sam instalirao zbog BF nagradne igre prosle godine :)
    Apple ima drugi problem, telefoni su im ruzni i skupi. Novi Iphone SE za 400$ izgleda kao telefon za penzionere, a i spec su tanke skroz, ne dobijes ni 1080p ekran, a baterija 1800mah... Mogu ga porediti sa CAT telefonima, od prije pet godina.

    Svi ostali proizvodjaci imaju modele koji su svemirski brod za Apple u tom cjenovnom rangu. Nemora biti ni Xiaomi, Samsung Galaxy A71 je i jeftiniji od SE, a dodatnu softwersku zastitu uvijek mozes ganjati kroz aplikacije.
     
    Last edited: May 12, 2020
    Lamagician likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Apple je fešn accessory. Neka deru guzove kada im se moze.



    A tesko je danas pobjeci od google servisa i socijalnih mreza (u koju spada i hwb). Moraš živjeti ispod kamena onda. Ne mogu se sjetiti na kojem sam sajtu pravio nalog neki dan, ali ni jedan email nije primalo osim gmaila.
     
    Lamagician likes this.
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Koliko sam shvatio zivis u DE. Vidjao sam stalno ponude za 9s po 180-200 EU. https://www.mydealz.de/search?q=note+9s

    Anyway, neka bude sa srecom Xiaomi :)
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jes ovaj slabiji model 4gb a ovaj moj ima istu bateriju haman a to mi je najbitnije.
     
    Lamagician likes this.
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ne, nego 6gb model :)
     
    forzamilan likes this.
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja ga ne vidjoh ispod 206 eur zadnjih 10ak dana, govorim o dostavi unutar de. I to je bio na ebayu plus poklon za prve kupce je bio i mi band 4 sto je fantastican deal ja sam imao problem sa paypalom i deal mi propao. Ove ostale stranice iz Kine i tipa dhgate https://www.mydealz.de/deals/xiaomi...u-48mp-kamera-1582697?page=2#comment-26193100
    ne pada mi na pamet radi garancije i ne primaju papyal a ovaj mediamarkt najveci u Minhenu gdje sam uzeo 2km od mene.

    edit: eto to je taj deal https://www.mydealz.de/deals/xiaomi...-handy-smartphone-667-globale-version-1584752

    samo bez banda 10 dana ga cekam nema na stanju ja uzmem haman isti dan stavi na ebay haha klasika :D
     
    Last edited: May 12, 2020
    Lamagician likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dams82 likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Preveliko...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Kupiš pola, a pola nek kupi neki tvoj istomišljenik
    Ti ionako voliš iPhone, nije ovo za tebe

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk