1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako bih kupio ijedan Android to bi bio Xiaomi, cisto zbog tog omjera ulozeno-dobijeno.

    Al brate dragi eto ih ko tableti, sa 6” presli na 6.3, pa sad i 6.6-6.7. Dokle vise?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve je stvar potrebe. Ja sam prije mislio da veliki ekran ne može biti nikad dovoljno veliki dok nisam došao do te bilje i skontao da samo telefon koristim za messengere i ponekad Instagram
    Ko ne gleda YouTube i ne igra igre ne znam čemu toliki telefon. Kad bi imali u ponudi isti telefon samo manjih dimenzija bilo bi idealno, pa kome se šta više sviđa.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma nema te potrebe koja moze opravdati 6.7 ekran. Bespotrebno ali, lijepo je vidjeti da tehnologija napreduje.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam za racunarom minimalno 8h dnevno, osim vikendom, ali i vikendom sam ako je ruzno vrijeme napolju.

    Za to vrijeme mi ne treba telefon, a i kad mi treba hocu telefon koji je smart a ne tablet koji ima i funkcije telefona. Ne trebaju mi 4 kamere nego jedna, itd.

    Recimo kad bi bio ovaj poco druge generacije al dimezija pribliznih iPhone 7 (sasvim je ok da je nesto veci), bio bih zainteresiran. I komotno sto se mene tice mogu izbacit sve kamere osim glavne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je žao što se ne prave više manji telefoni, ne zbog mene, ja se brzo naviknem, ali ima dosta raje koja plače jer nema telefona koji bi kupio, a da mu odgovara veličina. Ne znam kako su proizvođači došli do zaključka da ne trebaju praviti manje modele. Evo redmi serija, uvijek je note bio veći, a sad redmi 8 i note 8 iste veličine... Ovaj moj je max što može stat u džep farmerki, nadam se da će tu stat povećavanje novih modela... Takođe 200grama je max težina osim ako ćete gađat nekog ako vas napadne na ulici.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: May 12, 2020
    Stevie_Ray likes this.
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni je RN8 legao tek poslije pola godine što se tiče veličine, mada mi i sada često zasmeta ako izvlačim iz džepa dok sjedim. Bivša Lumia 950 mi je bila mjera sa veličinom, da su nastavili apdejtati viber i wp mislim da bih je koristio i danas bez obzira na ostale mane jer nisam zahtjevan korisnik. Ionako zbog posla provodim dosta vremena za ekranom, još treba i mobitel da me smara :)
     
    Stevie_Ray likes this.
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    iPhone 12 kako najavljuju dolazi u velicini od 5.4" , za mene savrseno.
     
    Aldiin and Stevie_Ray like this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Cjena ce mu biti cca ko bubreg garant

    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Starts @ 650$
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sve je starts tako +porez+marza+carina i tako....
    Kod nas naravno

    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja pokazo svoj sajomi jeftini jaranu koji je uzeo iphone 11 cim je izasao za 800 eur lik se sjebo dizajn telefona haman isti haha kaze dobra ti kamera :D
    Liku je krajnji domet IT-a skopcati hdmi od ps4 na tv samo ima para i uzme sto je in. Dakle razlika u cijenama telefona 650 eur ja sam proslo ljeto uzeo pc za 700 i kusur eura sa 144Hz monitorom ali eto svako ima svoje.
     
    Last edited: May 13, 2020
  12. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ovo je dobar video kada je cijena u pitanju

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Lamagician likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. ming

    ming Veteran foruma

    Pa i šef huaweia za istu stvar pade. Valjaj sirotinji svoje, nosaj premium.
     
    Aldiin and Stevie_Ray like this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaju ljudi sta valja.
     
    EL NINO CFC and kvaju like this.
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Neka i nas sirotilje
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U pitanju je CEO, taj covjek ima pet telefona u dzepu. Naravno da ce koristiti i uredjaje od konkurencije, kako bi ih kopirali drugacije? Taj covjek je vjerovatno odlucio i da dizajn kamere sa iphone stavi na Redmi Note 5 seriju

     
    zippoo and dams82 like this.
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Drugovi, pomoc. Uzimam novi xiaomi, imam note 3 pro trenutno sa P androidom, ima gomila romova i za Q, ali ima nekoliko bugova koje nikako da ispeglaju.

    Uglavnom mogu uzeti samo MI A3 ili NOTE 8T. Ima li neko da ih koristi, posebno sa custom romovima, znam sve o oba uredjaja, Imam male sake pa bih ipak radije isao na manji uredjaj ( MI a 3 ) koji kao prednost ima super amoled, sony senzor kamere, 23 Mpix prednju kameru, ali i 720P rezoluciju display-a( to znam ali mi ne smeta).

    Gledao sam i po XDA i po TG grupama nekoliko dana i imam predstavu otprilike da bih radije isao na MI A3, ali nisam se definitivno odlucio.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Jesi uopće googlao o MI A3 nadogradnjama koje su više puta povlačene zbog grešaka? Inače ne volim taj Android one,a redmi note 8 imaju mnogi ovdje pa će ti vjerovatno neko preporučiti.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Tesla

    Tesla Aktivista

    Jesam vidio sam to. Ali kako sam i rekao ni mene ne interesuje Android One, samo custom romovi. Ali OK, sackeat cu jos malo. Hvala svakako.