XP file copy

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by GW, Apr 3, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

    U zadnje vrijeme mi se dešava sljedeći problem: kada kopiram veće fajlove (reda 300+ MB) kopiranje mi uvijek uspori i onda obično na trećini kopiranje stane i više nikad ne nastavi. OS je XP SP3. Mediji sa kojih/na koje se kopira nisu bitni, na svim se događa isti problem. Googlah na sve strane, ali nula bodova. Zna li neko o čemu se radi?

    Da spomenem i da je sav hardver uredu (kablovi, diskovi, ploča...).

    Slobodno stavljajte i glupe odgovore. Spreman sam na sve... Pomagajte braćo. :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Dakle, govoris i o kopiranju na drugi hard disk, DVD ili USB flash disk?
     
  3. GW

    GW Moderator

    Da, bilo kakvom kopiranju većih fajlova. Treba spomenuti da nekad i uspije, ali prerijetko da bi bilo korisno.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Hard disk je WD Green 1TB, ploca? Ako imas negdje kakvu virtualnu mashinu, nabaci XP na nju cisto da vidis sta se desava tu, odnosno da li je probllem vezan za OS.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Abit IP35-E je ploča, diskovi su wd green 1tb, maxtor diamondmax21 250 gb i hitachi 250 gb. Probam virtualnu mašinu, pa javim.
     
  6. zalizani

    zalizani Aktivista

    aktuelni chipset driveri :?:
     
  7. GW

    GW Moderator

    Sve zadnje.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni je iste probleme radio spyboot s&d kad je upaljena residentalna protekcija
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Bas sam to htio napisati :D
    Uglavnom, residentalna protekcija pravi dosta problema (trebalo mi je dugo da to shvatim :smt003 )
     
  10. GW

    GW Moderator

    SDHelper je uključen, TeaTimer je isključen. Na koji mislite?
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cekajte samo dok ovo procita Zlatan :lol: lik vam stalno trubi da su antivirusi najgori virusi, a vi nish. btw, da to nije kakav bug u sp :roll:
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Mislio sam na TeaTimer, eto nije do njega ipak
     
  13. GW

    GW Moderator

    Na virtualnoj mašini (isto XP SP3) se sasvim normalno kopira.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    U tom slucaju je jedan od slijedecih problema:
    - problem sa trenutnom instalacijom XP SP3
    - driveri (probaj opet nabaciti Intelove)
    - neka aplikacija koju imas na lokalnoj XP SP3 instalaciji pravi sranje
     
  15. GW

    GW Moderator

    Sve mi se čini da je to prvo. Probaću još reinstalaciju drivera, ako ne bude bolje ide format. Ipak je OS instaliran 7.2008.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dobro to radi ikako :smt003
     
  17. GW

    GW Moderator

    Ako nemaš nešto konstruktivno za napisati, nemoj postovati. Takvi mi odgovori ne trebaju. + što spamaš.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih prije formata probao repair sistema!
     
  19. [tota]

    [tota] Aktivista

  20. GW

    GW Moderator

    Probao. Ista stvar sa bilo kojim utility-em tog tipa. Jedina korisna stvar kod njih je što tačno vidiš brzinu kopiranja. Oko 160 kb je. :D