Yooka Laylee

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Apr 30, 2015.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo ce biti prvi put da podrzim nesta putem kickstartera. Ljudi iz Rarea koji su radili na Donkey Kong Country, Banjo-Kazooie itd su oformili novi tim (Playtronic), i prave nasljednika BK-a.

    IGN ima i prvi kratki gameplay video, napokon pravi 3D platformer (inace, meni najdrazi zanr)


    [​IMG]

    Izlazi za PC a poslije i na PS4/Xbone/Wii U
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Totalno generican dizajn tbh. Ne vidim kako ovo moze prismrditi R&C, Mariu, pa i Raymanu, i ako je 2D.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakav 2d rayman 2 i 3 je najbolji 3d platformer ikad, a ovi poslije 2d nastavci nidje veze.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma mislim od novijih stvari, a meni je ovaj 2D bio fenomenalan. Starih 3D platformera ima more dobrih. PS1, PS2 i N64 su bili preplavljeni njima. Ovo mi jednostavno ne izgleda na tom nivou. Sami likovi su totalno meh, vidjet cemo sta ce sutra pokazati.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    A niti jedan Rayman ne moze prismrditi Banjo-Kazooieu. Ovo se cini stvarno kao njegov nasljednik, imas sismisa koji moze da leti ala sto je mogao Kazooie da nosi Banjoa itd. Izgleda da je igra na isti fazon, nek samo ubace isti humor / zagonetke / istrazivanje i ja sam prezadovoljan.

    A pokazani dizajn levela ce se ocito mijenjati, trenutno je sve prazno, nigdje neprijatlja i stvari za pokupit, tako da je ovo sa IGNovog videa cisto da se vide ovaj kamaleon & simis, njihove animacije & mogucnosti itd.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ih rayman 2 ne moze prismrdit? :D Eto i po reviewima su tu negdje s tim sto je rayman izasao i za PC i definitivno najbolji 3d platformer za PC ikada.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Odigrao i Raymana i BK, ne moze mu prismrditi :) Ako nisi, Project64 u ruke i odigraj ovo remek djelo u 1080p, igra je stvarno vrh (rame uz rame sa Mariom 64, ako ne i bolja).

    Ja sam i sve Achievmentse skupio na Xbox Live Arcadeu, bolja je verzija jer ide u 30 fpsa, a N64 verzija ide u 20 ili 25 koliko se sjecam.

    I par puta je prekucao sa 100% na mobitelu (MegaN64 emulator).
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probao sam nekad davno i odusto, nekako mi previse djeciji :D spram raymana2 :D. Evo sad trazim ima li za dreamcast?

    EDIT: Odlicno evo pokreno ga u project 64 i uradio ovaj cheat za otkljucavanje fpsa i ide u 60 fpsa :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Super, odigraj i neces se pokajati ni sekunde ;)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    jbg, pokuso sam drugi put i ne lezi mi nikako ovakav tip platformera. Ni ratchet&clank mi nije nista posebno, ali zato sam rayman 2 odigrao jedno 20tak puta, bas neki dan presao na dreamcast emulatoru u 16:10 formatu i 60fpsa :D (jedina verzija koja podrzava "siroki" format slike)

    EDIT: Evo probo Banjo Tooie i puuno mi bolje izgleda, ovo bih i mogao odigrati :). Isto moze ici u 60 fpsa, kontrola kamere puno bolja animacija puno bolja, teksture puno bolje.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Natjeraj se i odigraj 2 nivoa u BK, zaljubit ces se, meni cak bolji od BT-a :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    u pravu si, poslije sam igrao malo vise i zapalio se pravo :)
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Simpaticni developeri skroz
     
  17. vutra

    vutra Komšija

  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Valja Switch pogurat :)
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    Nemam ništa protiv, i treba, ali ako si počeo raditi na jednoj konzoli, onda i završi, pogotovo ako ti je ta konzola svo vrijeme bila primarna.

    Oh well, PC it is :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    WiiU "backeri" mogu da se besplatno prebace na ostale (najavljene) platforme.