YouTube 1080p

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 17, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Od ove sedmice YouTube podržava max. 10 minutni 1080p HD video, što je nadogradnja u odnosu na prije dostupnih 720p. Nakon testiranja HD videa, glasnogovornik ove kompanije Chris Dale rekao je da u Googleu nisu zabrinuti zbog potencijalnih infrastrukturnih problema ili većih troškova povezanih s reprodukcijom 1080p video datoteka. Upload video materijala i dalje će biti limitiran na deset minuta, iako će se najvjerojatnije povećati maksimum od 2GB po uploadanoj datoteci. Video isječci koji su već uploadani u 1080p rezoluciji bit će automatski reenkodirani za reprodukciju u većoj rezoluciji.

    Kako to izgleda? Sjajno definitivno, kraj 2009. a mi imam streaming 1920x1080 piksela! Sad nam samo treba brži internet!

    Ne zaboravite da ukljucite "Watch in HD" opciju (ikona u donjem desnom uglu).

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas cool,ima li neki legalni HD downloader za skidanje ovh clipova?
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ovo mi ne izgleda kao full hd video, ili sam ja corav :)
    Koji je minimum da se ovo gleda kako treba, 10mbps konekcija? Gdje dobiti takvu uslugu kod nas? :D
     
  4. skemlija

    skemlija Guest

    moželi mi neko pomoć savjetom oko izbora uređaja koji podržava reprodukciju audio i video fajlova sa interneta na običnom tv kućnom (nešto kao WD HD TV multimedija)
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    LG Blu Ray player BD 390, skup ali vrijedi svakog dinara.