Zaglavi prilikom otvaranja My computer...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NeTRa1der, Jan 13, 2006.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ovaj problem se poceo javljati prije sedmicu, dvije...

    naime, nakon izvjesnog vremena, dok nesto radim na racunaru (pogotovo prilikom rada u Office-u), kliknem ja na My Computer, i umjesto da mi ga odmah otvori on po 15-20 sec. trazi uredjaje i foldere na kompjteru...

    isto se desava i na drugi nacin, npr. kad hocu da spasim kakav dokument, web-stranicu i sl., i kad treba da mi izlista foldere i diskove, da bih spasio doticni dokument, isto zaglavi na 15-ak, 20 sec...desava se i kad pokrenem Win Explorer, pa kliknem na onaj address bar...isto zaglavi...

    instalirao sam najnovije VIA hyperion drivere v5.07 (ako je uopste problem do IDE drivera), raporedio sam 2 HDD-a kao Prim. master i Prim. slave, a DVD pisac kao Sec. master (ako uopste ima veze sa rasporedom uredjaja), skenirao na crve/spyware...nista :?

    ALI, problem se rijesi nakon jednog restarta PC-a...USTVARI, dovoljan je i jedan Log Off/Log On, pa da se ovo rijesi...

    ima li neko pojma o cemu se ovdje radi :?: :?
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Imas instaliran mozda Alcohol?Meni se to desavalo slicno,izbrisao Alcohol,nabacio Daemon tools i sve fercera.
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nemam instaliran Alcohol...od slicnih alata imam DVD Info pro i BenQ QSuite...na start up-u mi se pokrecu Thunderbird Tray, NetLimiter, te HP Deskjet printer assistent...
     
  4. zilo

    zilo Komšija

  5. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj otvoriti u safe modu, ako otvori to je neki prog ili drajver.
     
  6. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mislim da je sulu u pravu,moguce da je softverski problem. Koliko imas Ram-a?
    Javlja li ti windows kakvu gresku,znas ono kad te pita da kontaktiras njihovu stranicu i sl.?
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I kod mene je isti problem iako imam GIGU rama, evo sad odoh da kupim još jednu pločicu od 512 a ove dvije od 256 cu prodati. Ja znam da mi ni RAM nece pomoci ali hoce reinstalacija wondows-a koji je star godinu dana. Trebao bi i o tome razmisliti.
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    imam 1024MB ram-a, i ne pita me da kontaktiram Microsoft...samo zaglavi na 15-ak sekundi, pocne da trazi foldere i uredjaje, pri cemu se pojavi ona animirana lampica (lampica kao na slici)

    [​IMG]

    meni nema nista mrze od reinstalacije XP-a...driveri,programi,office,...ali mi ne preostaje nista drugo ako mi se problem opet bude javljao (jer proslo je 7 dana i taj problem se nije javljao :? )

    da li moze biti uzrok i aktivirani Image Drive u Nero-i???
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Moze.Ja te na pocetku pitah imas li Alcohol,a to kod nere je isti djavo cini mi se.