Zamjena Graficke Karte

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SemperFi, Mar 9, 2011.

  1. SemperFi

    SemperFi Novi član

    Pozdrav,novi sam na forumu. Dosao sam na ovaj forum na preporuku prijatelja. ...da ne dužim...

    Imam laptop MSI ex630x http://global.msi.eu/index.php?func=pro ... od_no=1621 (samo sto je kod mene AMD ATHLONx2)...i imam slabu graficku kartu - 9400m...ima SLI tehnologija u njemu (9300+9100 zajedno),ali dzaba...u igrici cod2 je fps jedva 110,ako je dobro raspolozen laptop,bude i lockano 125...Sad me zanima,znam da je moguce promijeniti graficku kartu na ovom laptopu,ali gdje se moze nabaviti,i otprilike koja cijena?( Znam da Laptop nije namijenjen za igranje,ali je ovo pravo dobar notebook,i zanima me koja bi graficka karta bila pogodna za ovaj laptop,i po kojoj cijeni). Nadam se da se neko razumije u ove stvari,i da ce brzo odgovoriti. Hvala unaprijed :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas je gotovo nemoguce naci to sto trazis, jedino da si narucis preko neke firme ili interneta. Jeftinije ces proci da prodas taj laptop i kupis PC, jer laptop koji ce imati dovoljno jake performanse za danasnje igre ce da te kosta i 3000 KM, a da ne govorim o zagrijavanju i potrosnji baterije. Neznam koji je OS na njemu, mozda da pokusas sa XP-om za veci FPS. :)

    Dobrodošao na forum.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    teretski bi trebao moci staviti mxm karticu tipa ati 4680 ali realno , pregrijavanje, kompatibilnost, msi su faktori gdje ti je bolje ici na novi lap ili komp nego ovaj pojacavati
     
  4. SemperFi

    SemperFi Novi član

    ma kvaka je u tome,sto se i ovako grije laptop,a tu je kraj mene vec godinu i pol,kupljen po cijeni od 1300KM...ne znam fkt,morat' cu nesto izmajmunisati,bit' ce prije da cu uzeti PC,nego ovo cudo nadograditi :)

    a probao sam i xp staviti na njega,identican fps...sto je skroz cudno :D
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    msi laptopi inace nisu neka sreca, bar one koje sam ja otvorio sa aspekta dizajna, hladnjaka i cable managementa, boze sacuvaj
    ;)
     
  6. SemperFi

    SemperFi Novi član

    znam znam,pogotovo zagrijavanje,a plus sto mi je AMD procesor,to je jos vise opterecavajuca stavka,ali eto...sta je tu je,jedino da ga prodam,i kupim Desktop PC,ali vidjet' cu :)
     
  7. Stryker

    Stryker Komšija

    Ako kupiš neku drugu MXM grafičku, javi se meni za tu 9400 kako bih je isprobao na svom laptopu. Imam Ati X1800, ali ne znam je li ona neispravna ili flex kabal. Nekada imam slike, a nekada nemam. Kad je ima, miješa teksture po ekranu. :/

    Ako već kupuješ MXM grafičku, uzmeš 9600M.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    i nije neka sreca 9600M, dosta igara jednostavno stopa bez obzira na cpu
     
  9. Stryker

    Stryker Komšija


    Pa bolja je nego 9400M ili 8400M.