Zanimljiva recenzija...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Dec 4, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    "A few motherboard makers have released boards that bridge this gap in the 865 chipset, these "budget boards" allow users to upgrade their CPU to the new LGA 775 while continuing to use their AGP and PCI based hardware, but none of these boards really stand out performance wise. With the release of the 875P-T, DFI became the first motherboard maker to mix the high performance 875 chipset with Intels newest processor line, the LGA 775. The DFI 875P-T allows users to realize the full potential of the LGA 775 processor while still using their current AGP video card and DDR 1 memory. This allows users to upgrade incrementally instead of replacing their whole system at once."

    Title: DFI 875P-T Motherboard @ Legit Reviews
    Link: http://www.legitreviews.com/article.php?aid=126
    Site: http://www.legitreviews.com/
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Također, zanimljivo.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    to se naravno desilo kad su svi magarci pokupovali pcie i ddr2 komponente :D

    zato ja kažem - ne brzati. stalno sam u svađi na forumima sa poluinformiranim ljudima koji mijenjaju pol sistema jer su čuli da je sata i pcie duplo brži i bolji od starijih komponenata.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tu si u pravu. Nikada nisam uzeo nešto što je odmah friško izašlo. Da imam ventilator na grafickoj, sistem bi mi bio stabilniji nego ikad, al moro sam i to usrat.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Prvo kada nešto kupujem uzeću i naći 10 hardcore testova sa tom komponentom i onda još se sam uvjeriti u to.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    ja josh nemam sata a mozda sa sledecom nadogradnjom
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ček gledaj sad ovaj lol... kopirano sa drugog foruma.

    korisnik 1:
    ma meni je ipak drazi taj vrazji sata
    samo kaj ima manje kablove

    ja:
    draži ti je jer si tehnofil i briješ na najnovije stvari, a kablova brate mili za pata imaš od običnih sivonja do svjetlećih sa uzemljenjem i srebrnim opletima.

    daj mi reci šta fali pata? evo sad si ti prodavač i nabroji mi 3 čvrsta razloga zašto bi baš ja morao u svoju konfu stavit sata, ja sutra maxtora prodajem.

    korisnik 2:
    Za:
    1.Tanji kablovi
    2.Veća propusnost-ako znamo da je disk usko grlo računala, želim da bude što brži..
    3. Hot swap (nekom i to treba)

    Protiv:
    1. Bučniji
    2. Čini mi se i da se više zagrijavaju...

    E ja sam ipak za SATA, netko je više za PATA, ovisno tko šta voli...

    ja:
    a moja kontra pitanja bi bila...

    1. pa kaj ne postoje tanki pata kabeli?
    2. kaj nije brzina diska ograničena brzinom okretaja magnetskih ploča?
    3. nisam siguran da hot swap radi kako je zamišljeno (tj. kopirano sa servera)

    1. bučniji su - točno
    2. griju se više - točno
    3. nekad su i sporiji od pata braće
    4. većina njih su obični pata diskovi sa sata bridge-om koji unosi nepotrebnu konverzaciju signala
    5. nešto su skuplji

    pa meni sad nije jasno tko je tu lud?!

    i tako ja izađem iz dućana i ostanem na pata disku, loš si prodavač

    tu korisnik 2 odustaje.

    korisnik 1:
    nisma bas neki tehnofil
    ja sada isto jasem na pata disku sa default kablom

    ja:
    pa i ja isto, samo nemam potrebe za većim/novim diskom, ali govorim da mi ovaj krepa (nedo bog), opet bi uzeo neki pata, a sata kontroler bi i dalje ostao dizejblan u bios-u... zašto bi se ja brinuo oko drivera pri instalaciji windowsa i čekao uvijek inicijalizaciju sata kontrolera pri boot-u... to mi ne treba.

    tu korisnik 1 odustaje.

    korisnik 3:
    Sve to super i ok, aki zaboravili ste jednu bitnu stavkicu a to je da SATA polako i potiho pocela mijenjati PATA-u oces to ili ne i za godinu ili dvije bude ju "istrijeblia", a na to nemres utjecat (slicni slucaj pojavom PCI-X-a koji mjenja AGP).

    Jos jedna prednost: imas slobodna 4 kanala za "optiku" i nemas vise natezanja o tome ko ce imati prednost koristiti "bandwith". Ovak mozes imat 2, 4 ili 6 diskova koji deru na maksimumu stalno i mozes piknuti i do cetiri przilice po volji i prema potrebi


    Ok sad idemo...drvlje i kamenje kreni na mene...

    ja:
    ajde neću sad navaljivat

    ma mislim i isa kartice su se prestale proizvoditi prije x godina, ali se još uvijek debelo koriste, to što im je dobavljivost slabija im nije umanjila funkcijonalnost. ali je puno lakše povećati funkcijonalnost na tom nivou "jednostavne" elektronike, nego na mehaničkom, tj. diskovima koji stvarno najsporije evoluiraju od bilo kojeg drugog dijela kompa.

    ne trebaju mi 4 slobodna kanala, a tebi?

    ma mislim bottom line... ko voli nek izvoli. ja sam na old skulu i teško me uvjeriti na sve te "revolucijonalne" pomake sa svakim novim standardom spajanja. može se na prste jedne ruke napisat što je sve od te nove tehnologije napravilo pravu revoluciju.

    korisnik 1 pokazuje zadnje trzaje uvjeravanja:
    nas kaj ja milsim
    treba bit ipak malo elastican kaj se tice te nove teh

    ja stvarno ne vidim razliku sata/pata ali tada dolazi pitanje koje me rijesi svih briga
    ''kaj je jeftinije ? ''

    ja odgovaram i plain old eod :D

    quote

    "1. bučniji su - točno
    2. griju se više - točno
    3. nekad su i sporiji od pata braće
    4. većina njih su obični pata diskovi sa sata bridge-om koji unosi nepotrebnu konverzaciju signala
    5. nešto su skuplji"

    čekaj malo... jel bi ja trebao bit fleksibilan na ovo?!?!?! daj molim te...

    sad ću ti odmah reć kaj je nova tehnologija... JEDINO a64, ostalo sve je drek.


    eto moj mali doprinos... malo je podugačko, ali da sad ne prepričavam raspravu.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja mozda promijenim kompjuter tek kad izadju dual-core procesori i sve sto uz to ide. do tada ce mi ovo biti vise nego dovoljno, pogotovo sada kad se igram na konzolama.
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Ta budala što je rekla da PCI-X će istrijebiti AGP za dvije godine se prosipa.Da barem proizvođači hoće nastaviti praviti svoje nove grafe u AGP-u onda možda se AGP ne bi ni istrijebio.Sada će mi neko prigovarat na ovo i reći bandwith.Pu jebote bandwith par FPS-ova više nego u AGP-u i to je to.To da je disk usko grlo računara jer čisto sranje (lično sam se uvjerio).Slažem se sa tobom syss da je jedino Athlon 64 prava inovacija i da je sve ostalo lupanje po tržištu i kupljenje para.DDR2 memorija gotovo i da nije brža od DDR1 memorije al zato će vama neko napunit mozak time da DDR2 memorija bi bila jeftina ako je spora (jel onda ona ljudska laž što je skuplje to je bolje.)Sve čiste gluposti i to sa SATA i PATA.Šta fali i UATA 100 i 133.Daj ba više mi je dosta beskorisnih sranja. 8)
     
  10. djambo

    djambo Aktivista

    sys
    daj mi reci šta fali pata? evo sad si ti prodavač i nabroji mi 3 čvrsta razloga zašto bi baš ja morao u svoju konfu stavit sata, ja sutra maxtora prodajem.

    nisam quoto iz vidljivih razloga
    najveca prednost sata diskova sto nema zezancije oko nekompatibilnosti i postavljanja master-slave-cable select sto nekom sto nije techno freak jako dobro dodje puno bolje se ponasa u raid poljima(stabilnije bez gubitaka podataka) i mogucnost istovremenog spajanja do 8 diskova sto pata nije mogao ni u raid polju hot swap si spomenuo i bolji protok zraka i urednije od bilo kojeg pata kabla okruglog ili plosnatog
    jedina mana malo teze spajanje dok je disk ugradjen u kuciste(primjer barebone kuciste)
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    eh nek je nekad slozno pa makar
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Erm...koji ce Home User praviti RAID? :) Nijedan. Koji ce Home User voditi brigu koji je uredjaj na Slave a koji na Master? Nijedan ....Dakle...pada ti to sve u vodu :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HomeUser™ :mrgreen:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    računaj da je sata isključivo igra powerusera, a homeuseri ti neće ni znat kaj je master-slavek, raid polje itd. no šta kad homeuser malo više nauči i odluči se na reinstalaciju win-a, a ima sata?? pravac servis - bezuvjetno.

    ps. pogledajte vrijeme ovog posta :D
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija



    Kada ima sata ili raid neće bogme moći isto installirati kao sa običnim diskom-
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    to se podrazumijeva.
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    WTF?!?samo driver ubacim i sve ostalo je isto(ne kontam zasto bi morali ici u servis,osim da im snime driver ako ga neznaju sami naci).
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    računaj da čovjek koji prvi put vidi instalaciju win-a ima minimalno komp znanje, a poučen(i) iskustvom znamo da sata disketa skoro nikada ne dolazi sa matičnom.
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    zato postoji [​IMG]
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Valjda je pametan da pogleda cd koji je dobio uz matičnu ploču