Zanimljiva recenzija...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Dec 4, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    i šta će sa cd-om prilikom instalacije win-a? napisao sam u nekom prošlom postu da leadtek na cd-u daje drajvere koji ne rade.
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    kod mene su dosli funkcionalni al ih je bio problem naci(4 drajvera za Xp),ali to je bio cisti trial and eror.
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija


    Pa dođavola na cd-u su mu driveri za sata i raid.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ali to win xp-u nikaj ne znači jer on samo diskete prihvaća :wink:

    onda nadobudno skine drajvere sa cd-a na disketu, pobriše sistem, a ono - ne radi.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija


    Pa ja normalno da će stavit na floppy
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    i opet ne radi!
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    nisu proizvodjaci sata diskova krivi sto MS nije stavio barem genericke drivere na instalaciju ko za ostale proizvode mada mislim da ce se pojavom Longhorne windowsa i to srediti a za sada onaj ko zna prednosti tih tehnologija odvojice 2 eura vise za takav disk oni koji nemaju pojma kupice gotovu konfu u nekom trgovackom centru i bice zadovoljni sto im sve igre "lete" a nemaju pojma sta je unutra.uskoro planiram uzeti novi disk naravno sata i samo ga ubodem bez problema i nove instalacije sistema
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija


    Kod mene radi.Koristim dva sata diska spojena u raid
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ama radi i kod mene nego ti je sys DVA puta rekao da Leadtek na cd ima neupotrebljive drajvere.kontas?
    mene svaki put instalacije iznervira jer moram jope stavljat onaj glupi flopi mjesto da fino sa cd-a ucita drajver[​IMG]
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    da osim toga ja uopće u konfi nemam floppy (ima na slikama negdje na forumu) jer sam ga sa usb diskom zamijenio.

    ali ima jedna lukava instalacija floppy-a bez da nagrđuje prednju masku... unutar kućišta se instalira na slobodno 3.5 ili 5.25 (sa određenim spacer-ima) tako da prednja maska gleda prema unutrašnjosti kućišta. kad slučajno zatreba, otovri se kućište i samo gurne disketa.
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne zelim floppy ni 10m od mog kompa a kamoli u kompu!!!
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Meni ide na živce što nastavnici i neki poslovni ljudi po školama i firmama odu naprave negdje 50 dokumenata od negdje 100 MB i onda će kupit 80 floppy-a da bi to strpali.U bh polovina ljudi nisu čuli za USB stick ili cd već žive u 1990 godini i floppy je neka svetinja.Meni kad mi se cd malo ispara i neće radit ja ga bacam lomim svašta nešto a da vam ne govorim šta radim sa floppy-em
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    kakve veze "Meni kad mi se cd malo ispara i neće radit ja ga bacam lomim svašta nešto" sa opstim gnusanjem prema zaostalosti?
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa rekao sam.Ljudi se ponašaju prema floppy-ima kao prema svetinjama.Kada sam bio u osnovnoj školi naš nastavnik informatike je od djece krao floppy-je
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja bih bas rekao da je suprotno. kad sam ja isao u osnovnu nije ni bilo cestitih kompjutera. :mrgreen:
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Daj ba najjači kompjuter što je tamo bio je P3 sa 733 MHz 64 MB ram-a i riva tnt sa 32 MB VRAM-a.Na ovom su trzale igrice sa miniclipa
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    sta se bunis mi smo imali 286-486 i kapak!
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam osobno u osnovnjaku radio na turbo pili c64, a neki su radili na orlu :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ili na Galaksiji ili Sinclair QL :mrgreen:
     
  20. postal dude

    postal dude Aktivista

    flopy je car.
    hahah
    flopy 0.50 KF 1.4Mb
    CD 0.30KF 700mB

    pa vi odlučite!!!