Zastita

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Qler, Oct 2, 2009.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Stvarno vise nisam pametan sta da snimim, nista mi ne odgovara. KIS mi je najbolji ali keyevi me ubise. Trebao bi ni neki AV i firewall koji me nece nista pitati, da mu zadam da automatski brise svu gamad, bez da me obavijestava o bilo cemu, sto mi se kod KIS-a i najvise svidja. Ima li neko neke free prijedloge a da ne jedu RAM...
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koji OS? Ja na Win7 a ni na Visti SP2 nisam mjesecima koristio nikakav AV software osim updateovanog Windows Defendera i bio sam cist od gamadi. Ne zagovaram Zlajinu pricu, ali ako se pazis po kojim stranicama ides, nema zime.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam koristio comodo firewall + avg free antivirus.. Sad koristim avast umjesto avg free, nesto me poceo avg zezat od novije verzije, mozda je bilo do mene ali ne znam.. Avast dobro sluzi, pogotovo je dobar za prevenciju :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Norton 360 V3
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    mene kod avasta nervira kad skenira ako naidje na virus stane dok mu ti ne kazes sta da radi. i kad skenira ne mozes zatvoriti prozor, ako ga zatvoris on prestane skenirati. Evo snimio sam MSE pa cemo vidjeti kako to funkcionise...
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    avast mozes u settingsu podesit da radi automatic remove ili quarantene fajla
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ma ima u vecini AV da se podesi automatski. A sto se tice commodo firewall-a, "uci" par dana sta da radi i poslije se ne javlja :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Hajde probaj Microsoft Security Essentials u kombinaciji sa MS-ovim integrisanim Windows firewallom. Naravno, nacin koristenja je 3/4 zastite.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne znam za Vas ali ja sam probo vecinu ovih malo jacih anti virusa i to pro verzije (avast, avg, kaspersky) ali mi ni jedan nije pomogo kao AVIRA free. Najgore sto mi se sa njom desilo jeste pokoje upozorenje u System Restore fajlovima ali to se izbrise preko control panela veoma lako...
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nod32 2.7 verzija kao i avira free edition.

    a ima i ovaj novi microsoftov sistem zaštite.
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Danas postavio Microsoft Security Essentials na Vistu Business pa ćemo da vidimo kako se ponaša :)
    Ono što mogu reći na prvi pogled je da mi se mnogo sviđa jednostavnost interfejsa :)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni je MSE nasao u mp3 pjesmi neki downloader, sta li, u glavnom eto radi nesto :) za sada sam zadovoljan, ne osjeti se na resursima, radi posao, nadam se da ce se pokazati efikasnim.