zasto neradi opcija Pause kod firefox-a?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by emir.dzs, May 13, 2006.

  1. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Kada nesto skidam preko Firefox-a i kada moram da prekinem download i kasnije nastavim jednistavno ne radi. Odem na Pause i kasnije kada zelim da nastavim download odem na Resume izbaci mi neku poruku kako nemoze da nastavi download i moram ponovo iz pocetka da skidam.

    Evo prije mozda sat-dva sam skidao patch za Battlefield 1942 koji je tezak 246MB i na pola downloada morao sam negdje da idem, i stavio sam Pause, kada sam se vratio i otisao na opciju Resume nije moglo da mi nastavi download vec evo moram ponovo iz pocetka da skidam isti file. Sreca pa skidam sa free zone.

    Kod Opere ova opcija odlicno radi, cak nemorem ni ici na opciju Pause vec samo zatvorim Operu i ono prekine download, kasnije kada ponovo zelim odem na Resume i odmah nastavi da downloaduje odakle je stalo.

    Sta je problem pa se kod Firefox nemoze prekinuti pa nastaviti download?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GetRight ili Flashget i udri. Ne oslanjaj se na FF.
     
  3. zilo

    zilo Komšija

  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ja imam flashget i super radi. imo sam isti problem.
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    kao sto zilo rece, instaliraj extenziju FlashGot za Firefox...ali bih u kombinaciji sa tom extenzijom koristio program FlashGet, kao sto je spomenuo hurmash1ca :)

    kod mene licno, ovo dvoje odlicno saradjuje bez ikakvih problema 8)
     
  6. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Opera is a way to go :smt023
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    Potpisujem :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    meni je mozilla FF prirasla srcu jos od 0.8 verzije :(
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    eh kad ste vec spomenuli Operu...nedavno sam isprobao i taj browser, jer sam po netu vidio da ga jaako mnogo hvale, instaliram Operu i cisto iz radoznalosti pokrenem Task manager da vidim je li Opera ista bolja od FF-a u "zderanju" memorije...kad ono iznenadjenje, memory usage Opere oko 40,000 K, Firefox-a sa upaljenih nekoliko tabova oko 28,000 K

    hajd' kontam mozda to prvi put tako, pa sam je ostavio instaliranu na kompu...tako sam jedno sedmicu dana pratio stanje sa zauzecem memorije kod ova dva browsera i uvijek je Opera u prosjeku imala za 10,000 K vise zauzece od FF-a

    nije mi nista drugo preostalo, nego da odem u Add/Remove programs i izbrisem famoznu Operu :mrgreen:
     
  10. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    steta, a samo da si pogledao pod tools..
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja koristim i FF i operu.. samo mi opera cesto pravi probleme sa nekim stranicama... nebuloze neke prave... samo sad da me ubijes ne mogu da se sjetim koje... znam da mi se vise puta to desilo... zato mi je jos uvijek FF default
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Takodjer, FF default a opera ponekad
     
  13. Teoma

    Teoma Novi član

    kod FF su traljavo napravili download manager pa ne pauzira dobro,instaliraj si DownThemAll! ekstenziju i moći češ pauzirati download a inače super je download manager i jedno 1000% bolji od onoga koji dođe sa FF :wink: https://addons.mozilla.org/firefox/201/
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Opera je najsigurniji i najnapredniji browser. Zato i ne odgovara svakome.