Zna li iko

Discussion in 'Računari i komponente' started by Nani, Oct 5, 2005.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Zna li iko za koliko ovo relano mogu prodati i jos vaznije kome, niko nema love :cry:

    AMD 64 3400+ (2.2Ghz, 1Mb L2) ClawHammer
    Zalman 7000B-Cu sa regulatorom brzine okretaja
    Epox 8KDA3+ nForce 3 250GB Firewire,6 x S-ATA,7.1 Channel sound....
    1GB (2 * 512 Mb) DDR 400 SuperTalent cl 2 sa bakrenim pasivnim hladnjacima.(2-2-2-5) 1T
    Gigabyte 6800 GT 256MB GDDR 3, TV-OUT,DVI, (400/1100) sa posebnim neonskim hladnjakom http://tw.giga-byte.com/VGA/Products/Pr ... T256DH.htm
    Maxtor 120GB DiamondMax 9 Plus S-ATA
    DVD Nec 3540 ABL Dual Layer Black 16X (Dual Layer 8x)
    Kuciste Termaltake sa 500W napajanjem
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Pare neces izvuci, jedino da das ispod cijene al se ne isplati.
     
  3. postal dude

    postal dude Aktivista

    djaba ti da imas i neznam ti ja sta vec nema raja para pa nema.
    nikad nece ni imati,
    daj na kredit nekome ili neku zamjenu furaj.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    mislim da mozes ocekivati nekih 1300 KM max..
    probaj sa redovnim postovima na usenet + superoglase, pa valjda se neko vec zakaci..
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Mislim Enise uz svo duzno postovanje da ovo sto si napisao nema mjesta, 1300 maraka za onakvu konfiguraciju? Pa stvarno nemam rijeci! Aj uzmi pa sracunaj samo veleprodajne cijene mog procesora i graficke pa ce izaci preko hiljadu maraka da ne govorim o ostalom, samo sam memoriju platio 250 km koja ima 3 godine garancije u Ve-Milu. Napominjem da je konfa uzeta u Ve-Milu pa sve vise manje ima 3 godine garancije, a i da nema uopste garancije kako moze biti 1300 km MAX?!!!!!!! Po VPC ova konfa izadje oko 1800KM a da ne pricam o dobavljivosti pojedinih komponenata kod nas, slaganju i optimizovanju konfiguracije!!!!!
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    za takvu konfu 1800 KM zbog svakakvih dodataka i modifikacija
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Ma brao pa to ti kazem, kakvih crnih 1300 maraka
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    cim si je iznio iz radnje izgubio si najmanje 30% vrijednosti, tj. 20% od veleprodajne. I racunar, kao i automobil najvise gubi u prvim godinama, tj za racunar mjesecima. 1300KM mozda jeste malo, ali je vjerovatno mnogo blize stvarnoj vrijednosti nego onoj po kojoj ga izgleda ti planiras prodati :D
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Pa ja mislim da i onaj teski uhljup koji pojma nema kad vidi kako se vrti F.E.A.R na mojoj mashini zapitao bi se bil je dao ispod 1800KM a to sto niko nema para, to je vec neka druga stvar, a i to sto kaze mozda ga Enis oce sebi :)
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    pa jesi li ti pogledao šta sve ima ova konfa

    PS. jesi razdužio post
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ocigledno nije
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma oko 1500KM mozda malo vise, hebi ga, ja ne bi dao vise, ali sto jes' jes' dobra kanta :D:D
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Augostovski broj INFA je imao za temu igraće konfiguracije i pobjedila je konfa iz Plusa sa amd-om 3500+, abitova sck 939 ploca , moja grafulja na pci expressu sa 2* 512 kingmaxa i to je sve kostalo 2500 vpc. Ta konfa ima manje bodova u svakom testu od moje...toliko o 1300km
     
  14. Esh

    Esh HWB

    chill, ja sam ti samo prenio iskustvo sa prodajom vlastite high-end konfiguracije. malo potrazi na oglasima starije thread-ove pa ces vidjeti. jasno je meni koliko konfiguracija vrijedi, ali je situacija takva da ovdje tesko kome mozes prodati ista iznad 1000 KM. uostalom valjda si se i sam u to uvjerio.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Ma chill sam ;) , upravu si da raja slabo love imaju