Zone alarm i LAN gaming

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Zlatan, Jan 1, 2008.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Nakon nekog vremena skuzih da mi je ZA vise smetnja nego korist u lokalnoj mrezi pa ga iskljucih ali onda u nekim igrama(npr u warcraftu) racunari ne mogu da se prepoznaju, a kad ponovo ukljucim ZA odmah se prepoznaju, pretpostavljam da ZA pamti neke postavke i kad je iskljucen pa automatski sprecava komunikaciju pc-ova......

    e sad moze li se setovati da ih ne pamti kad je iskljucen( ako je to slucaj), najradije bih ga deinstralirao al ako se dobro sjecam da on i kad je deinstaliran zna 'zapamtiti' neke stvari pa je onda problem jos veci...ima neko neki savjet?

    takodjer me interesuje zasto ZA prozorcic ne moze 'pravilno' i jasno da se prikaze u nekim igrama (nego je negdje u pozadini ili je jedva vidljiv) tako da ove igre zablokiraju jer se ne moze dati dopustenje kontaktu 2 pc-a ...takodjer zasto nekad ne pomaze klikanje kvakice da se dopustenje dadne za stalno...ZA to odmah zaboravi sljedeci put iako je kvakica za pamcenje ukljucena?

    strucniji korisnici ZA-a uvijek hvale ZA zbog bogatih opcija za podesavanje no meni se cini da to ne funkcionise uvijek ili je to moje neznanje?

    thnx
     
  2. hitman

    hitman Aktivista


    Lan mrezu u ZA stavi u trusted zonu i to je to, kod mene je tako sve radilo bez problema.
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma mreza je naravno bila u trusted al je opet zezalo, na kraju mu se desio uninstal sa svih masina i sad rade bez problema :)