ZoneAlarm v.6.0 - pravi zgoditak!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by HamziBeg, Aug 6, 2005.

  1. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Dugo sam oklijevao da ga instaliram. Dugosam se drzao svoje petice! No ipak sam ga instalirao i promjene su vidljive. Evo nekoliko da navedem:
    - Od sada pored antivirusa ima i anti-spyware program koji radi odlično (no i dalje ne skidam svoj spysweeper :D)
    - Pored odlične Firewall zastite ima "nadzornika" za start-up stvarcice i sl.
    - Prati da li neki program, pored glavne i baze "pokretljive", pokrece sa sobom jos neke eksterne dll datoteke i upozorava na takvu aktivnost koja se moze zabraniti ili dozvoliti
    - Dosta jaci antivirusni "engine" i ljepsi izgled (prije se nekako vidjelo da antivirus ne pripada ZA-mu, sada je to nekako ukomponovano)
    - I sto mi se najvise svidja, bilo je i kod prjasnje verzije, kad naleti na virus on ga i, ako moze, ukloni, ustvari kako to ZA kaze. "threated" poduzme neki tretman pa tek kad ne moze dosadjuje korisniku.... zar to nije super ;)
    - znate odakle mozete skinuti program a i kako se registruje ;)
    - Evo nekoliko slikica da parite oci:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jel' jede puno rama? :smt001
     
  3. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Evo vidi sam:
    [​IMG]
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sa antivirusom? nije lose ako je tako.
     
  5. DC One

    DC One Aktivista

    Pored "zlclient" procesa ZA takode pokrece i "vsmon" koji uzima malo vise resursa, ovo je bez Antivirus komponente znaci u pitanju je ZA Security Suite ali sa iskljucenim AV-om.

    [​IMG]
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    hm... upravu si znaci zclient + vsmon = 6+15 = 21MB
    HM... cudno u mene je ovaj vsmon 15 MB ako dcOne 25Mb???
    Uzgred zar nije ubitačno za sistem kada dva antivirusa rade, po precesima se vidi da ti je NOD upaljen.
     
  7. DC One

    DC One Aktivista

    ZA-ov antivirus je onesposobljen koristim NOD u te svrhe on mi nekako prirasto srcu (od kako ga koristim nisam imao niti jedan virus na racunaru a koristim ga vise od godinu dana), dok su ostale mogucnosti ZA SS osposobljene
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ZA je zakon! korisitm ga od vec 2,5 godine...odlicno obavlja posao 8)
    ...samo sto kod mene vsmon zauzima oko 8 kila,a zlclient oko 3 kile :p
     
  9. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma fino neka izade nesto sto objedinjuje sve pore anti alata.
    nije lose
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ehm, a moze li neki link gdje da ga skinem?? :roll:
     
  11. postal dude

    postal dude Aktivista