Zotac NF610i-ITX review

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 2, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema undervoltanja, nema pasivnog hladjenja procesora. :evil:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma i chipset je los. Zbilja su amd itx ploce znatno bolje.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedna 790GX mini itx bi bila kickass. Jos samo da je lako nabaviti i adekvatan psu...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma 790GX nije ni potreban, dosta je 780G. PSU je zbilja problem, a kuciste se jos i da napraviti.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kuciste imam - ono od prvog Xbox-a. :smt003
    Gledam po netu, ova mini itx napajanja kostaju i po 80E za 200W. Pih. :x
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da ali ako napravis custom kuciste, mozes ugurat i standardno ATX napajanje. Jest poveliko, ali bi ventilator od napajanja mogao biti jedini u kucistu, ako se dobro zamisli protok zraka.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Tu se moze ugurati u pricu jedno Silverstone pasivno napajanje, i bilo bi zanimljivo sastavit kompletan silent kompjuter sa recimo ovim Scytheom ili sl. iz recenzije (pod uslovom da moze stat). Naravno kuciste tada treba da je izbuseno ko svicarski sir ala CM590 :mrgreen: i pokusati sa "prirodnim" provjetravanjem. HDD se ionako danas malo griju WD green power serija i sl.

    bottom line:

    SilverStone Nightjar SST-ST45NF
    Neko HTPC kuciste
    Gigabyte MA78GPM/ECS A780GM-A
    X2 4850 45W Scythe2/CMz600
    Neki WD gp 500gb isl.

    I to je to bar bi ja sebi ovo pokusao :mrgreen:
     
  9. GW

    GW Moderator

    Otišao si jedan format prema gore nFare. Ovdje je riječ o mini itx ploči.
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Onda te dočeka nešto tipa "poludjela" zavojnica... jel' tako Stivi :mrgreen:

    IMHO pasivna napajanja za ekipu koja ima love viška, osobno bi išao kao što kaže kolega, vent na napajanju da bude jedini u kućištu. Jeftiniji jedan Scythe S-Flex, a i lakše ga nabaviti nego Antec Phantom/ Silverstone Nightjar/ Forton Zen...

    Ode sa teme...
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Vidim i ja da sam se malo profurao zanesoh se. :smt003
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    O da. Uvijek ce se naci neka. :lol:

    Pa u ovom slucaju, mini-ITX ploca, vrlo stedljiv proc (jos po mogucnosti dodatno undervoltan) i GP disk je jedan Fortron 350W PNF sa ventom na 500rpm taman. Dobijes istovremeno i hladno napajanje i hladan ostatak konfe, ako se naprave rupe na odgovarajucim mjestima. O buci kvalitetnog 120mm venta na 500rpm se nema sta govorit, glasniji je bilo koji 3.5" disk.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma