1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    WOZDRA RAJA

    Treba mi hitno odgovor na jedno pitanje:

    Zvucke sa sabwooferom da deru do 100KM nije vazno jeli 4+1 5+1 ili 6+1 vazno je da deruuuuu.

    Ja imam ove Teac na njima pise 2x140 mada nije to tacno ali ipak su itekako jaki( 2 zvucnika).

    Selam
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    meni su super logitech Z640, malo su skuplji od 100KM (negdje oko 70-ak€), ali su stvarno oke i glasni.

    najbolje ti je spojit s komp s linijom, ak imaš kakvu u sobi.
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Imam 4 zvucnika od linije kako da spojim znas li syss-u
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako nemaš pojačalo koje ih tjera ili liniju, onda ih jedino možeš spojit direktno na izlaz zvučne, ali to je pretiho.

    koji su zvučnici?

    ako su neki ok modeli, onda u oglasniku nađi rabljeno stereo pojačalo i to sve će zvučat bolje od 90% komp zvučnika.
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ove zvucke na kompu su Teac i oduzada pise na izlazu 2x5W ali su oni jaki ma deru da kazem tako!
    Sad jeli to stvarna njigova snaga neznam stvarno ali evo spojio sam sa linije zvucnik i sluzi mi on kao lijevi zvucnik a vjeruj mi neko poboljsanje nisam primjetio osim u dubini zvuka to jest nekako je zvuk mocniji.

    Mislio sam na svoju liniju da skopcam ali nemam aux ulaz vec samo izlaz za dva zvucnika. Ostale linije u kuci nesmijem dirati nedaju.

    Neznam sta je bolje da napravim da mi je ovaj od linije staviti kao sabwoofer a ova dva kao normalna ali nemerem nikako!!

    Koliko od prilike pojacalo kosta?

    A 2 zvucnika su od linije i imaju snagu od 2x16W a ova druga dva nemaju iste pinove za prikljucivanje kao kod ova prva dva. Ova druga dva koji nisu sa linije mogu direktno spojiti na zvucnu ali necu to oprobavati jer nemam za pojacavanje na tim zvuckama!!

    Koliko jaci i bolji zvuk mogu napraviti od ovih zvucnika koje sam namjeravao kupiti imena:

    Auditek 1800W 4+1 neznam stvarno koliko se isplati davati za ovo 94KM.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ajmo redom...

    prava snaga tih teac zvučnika i je negdje oko 5W, zvuk na ovim zvučnicima je dublji radi (vjerovatno) veće kutije, ali to nisu aktivni zvučnici (znači nemaju ugrađeno pojačalo), tj. možda oni idu koji Hz dublje u basu, al ne mogu glasnije od teac-ovih.

    ne treba bit aux ulaz, ako imaš bilo kakav ulaz koji ima 2 cincha (crveni i bijeli) to je onda to.

    što se tiče ovog sub-sat sistema kojeg si zamislio... nije loša ideja ALI... ti mali zvučnici pri glasnijem slušanju sa dosta basa sigurno malo cvrče, pa bi ti to malo ubilo dojam, tj. imao bi dubok bas koji krči radi loših pc-speakera, al ak to oćeš radit opet ti treba pojačalo... onda isto tako možeš te male drekove odspojit i slušat na zvučnicima od linije.

    za pojačalo traži malo po oglasniku, ima tamo sigurno nešto jeftino... a uvijek se pojačalo može i napravit.

    za auditek nikad čuo, tako da se ostavi toga i ne troši pare na gluposti... ako veće nećeš kupovat pojačalo, onda idi na Z640 (po meni bi to bio neki minimum kod kupovine novih zvučnika).
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Gdje da nadjem taj z640 i koliko je para imali to u bih kupiti neznam stvarno razmisaljam o nekom jakim zvuckama jer zvucna je beton SOUNDSTORM i kad je nastimam 6+1 radi sad ko slag na tortu ali istina da malo zvucnici pri vecem basu pocnu da skvrcaju.

    Samo prijedlog da razvaljuje dere ili kako vec ma ubija drekom itd isl.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    e ne znam gdje ćeš ga nać u bih, al cijena ti je vjerovatno slična ko i u hr. ovo ti je 5.1 paket, a 6.1 ti je marketinška izmišljotina (tu spada 7.1 i njegovi nepostojeći dvd-ovi za taj format), tako da se ne moraš zamarat sa tim. a kolko ja znam mcp-t (soundstorm) je 5.1 izlaz... na ovim (i brdo drugih pc zvučnika) nećeš baš čut razliku između soundstorma i recimo realtek 5.1 izlaza, al ipak nije ga loše imat... uglavnom ako te zanima glasno onda ti je ovaj logitech pun pogodak. na pola glasnoće sa subom na minimumu, stvarno je glasno i ima dosta basa, možda malo previše za moj ukus, ali pametnijim smještajem u sobi i to se da namjestit.
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Nema z640 ima z560 i oni su skupi oko 400KM
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja ti imam Teac Pm500 2.1 zvučnjake

    Kolko sam mogo izračinat prava snaga ke 20W , o to to košta nešto ispod 100 marki , meni gode , dizajn jednostavan , crni , solidna kvaliteta , jacina mi IPAK ne treba ... ovaj zapravo mozda nekad.. ;)