Zvučnici overall

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 14, 2012.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: 2.0 zvućnici (nesto jeftino)

    Meni sve ok sa njima,rade perfektno,koristim ih oko godinu..meni je zvuk predobar i čist..
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: 2.0 zvućnici (nesto jeftino)

    Evo kako je to kod mene samo nemam ugao da slikam da se sve vidi pa evo iz dva djela. Tu su dva woofera pod nogama od dva sistema a centralni na monitoru i ostali na mjestima gdje ih sljeduje.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Pa dobro...sto mi je malo oronuo a i vreme je za krecenje :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: 2.0 zvućnici (nesto jeftino)

    zippoo - Uvjek sam gotivio "centralizirani" zvuk bilo sa 5.1 ili sa stereo zvučnicima pa ako je stereo onda budu L i R dupli. Bas do nedavno imao dva sistema, napred dva zvučnika i nazad na fotelji montorana dva, malo povucena da mi zvuk bude u sredini.. ali i jedan i drugi otisli u par dana pa ostao samo vufer.

    civil - Ma ima MSI kakvih hoces za 30KM i stavrno su me iznenadili sa zvukom za pare koje se prodaju, ali kontam hajde Logija kvalitetniji su ..jedini Logitech bio u radnji ali zvuk si sam opisao.


    dino73n - Ti si sebi sredio pa nam "prodajes" preporuke za 5.1 ..heheheh..

    Nego velim ko ce redati šest zvučnika po stolu, a ubjedjen sam da nije svima zgodno poredati 5.1 kako treba, neka uzme 2.1. Ko ima gotivne stalke ili free zid kao ti iza, 5.1. Cisto da se ljud ne zalete.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: 2.0 zvućnici (nesto jeftino)

    u mene ima prostora,povelika je soba i fino sam rasporedio
    samo mi je trebalo dodatnog kabla,nekih 10-15 metara da to sve rasporedim
    sada sam slikao ali sam razbio ono staklence na kameri,tako da su slike ocajne,izgleda da cu morati kupiti novi oklop ,i to sa ebay-a,nekih 10ak dolara as dostavom :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Me ne moras slikati, vjerujem ti.. heheh..

    Nego civil, koji su to prvi sa slike zvučnici od 60KM sto si imao ?

    EDTI: To bi trebali biti CODEGEN S3-001-CA 45W 2.1 ..vidim pohvale od ostalih a mogli se uzeti za 20KM polovni.
     
  6. techton

    techton Aktivista

    @Forzamilan

    Imam ja logitech x530, stoje mi bezze

    Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Poslao sam ti pm.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Zvučnici overall

    @dino73n ta stolica je zakon. Imam je i ja :D

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja ne dam pare ni za skuple sluse ni za skuplje zvucnike.

    Razlog je jednostavan, ne povecava fps.

    Sad salu na stranu, jeli ima sta bolje od 2.1 sistema od Logi Z-323 (da nije papreno)? Te sada imam, i poprilicno su mi solidni, iako nisam neki audiofil, ali eto zanimam me jeli vrijedi ici sa ovih Z-323 na nesh drugo?
     
  10. techton

    techton Aktivista

    Pa sve zavisi za sta ce ti? Meni npr. je potrebno za muziku, filmove, igre, gramofone, jednostavnije mi je imat jedno malo bolje surround ozvucenje nego da palim veliko pojacalo za mixing, manje za tv, trece nesto za film... lakse imat uvezan sistem. Kupio sam genius home theater i samo saltam source za stvari koje mi trebaju, da ne bih morao nista prekopcavat, zezat se s kablovima. Najbolje kupit sistem koji ti stereo input salje na sve zvucnike, a da uz to imas i 5.1 ulaz za filmove, igre.

    Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vecinom muzika i filmovi, ali opet zvuk muzike mi je najvazniji.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kupio sam na kraju od kolege Techtona X-530. Zvučnici su odlični, zvuk kvalitetan pogotovo kada puštam od Black Sabbatha flac pjesme :D i prilično jak. Moram skroz smanjiti equaliser i opet bude prilično bučno. Samo nikako ne uspijevam centralni mali zvučnik natjerati da radi mada je on ispravan jer sam ga pokušavao na drugi spojiti. Ali i nema neke fajde kada mi stoji odmah uz glavni woofer a i na netu vidim čest problem. Samo da bude sve kako treba by the book postaviti zvučnike a to je nezgrapno sa kablovima i treba puno prostora iako je moja soba preko 16m2.
    BF3 sa ovim zvučnicima je fenomenalan. Ja sam zadovoljan :D

    EDIT: primjetio sam da kod Game of Thrones 1080p i 5.1 zvuka svi playeri osim GOM playera imaju problem sa zvukom tako što se ne čuje dijalog nego samo pozadinska muzika i efekti. Čitam na netu ima neki filteri da se to riješi pa ako ima ko kakvih saznanja neka podijeli.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ti problemi sa 5.1 nisu do plejera nego do juzera. :D

    Moras malo procackati po opcijama i zvucne karte a i opcijama plejera da ti proradi 5.1 kako treba.Sto se muzike tu ti centralni zvucnik uglavnom ne radi a u igrama i filmovima radi naravno ako su 5.1

    I naravo instaliraj K-Lite codec pack i MPC plejer ce ti otvarati sve zivo i kako treba. Trebaju AC3 filteri da bi 5,1 zvuk radio pravilno a trebaju i jos neke dzidze midze za dekodiranje DTS zvuka a sve to sto treba dodje u tom paketu.Jedino ovo za DTS mislim da ide preko zvucne karte al uglavnom proradi sve to.
     
  14. techton

    techton Aktivista

    Predjose sa techna na black sabbath :) Ma dobri su zvucnici, meni se samo dvije stvari nisu svidjele, kratki kablovi za moju sobu i nedostatatak vise inputa. Sto se tice kvaliteta zvuka tu nema zime, a to je na kraju krajeva i najbitnije. Sretno

    @dino73n dobra je graficka probao sam je prije nekoliko dana sve fercera super. Jos nisam ni stavljao onaj accelero
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ej ljudi, da li neko od vas zna kakvi su zvucnici marke CAT,onako generalno
    imam povoljnu ponudu za 4 zvucnika (satelita) od kucnog kina,nekih 50ak w po zvucniku a u njima se nalazi po 5 ili 3 mala zvucnika

    kopcao bi ih na kucno kinu,umjesto postojecih zvucnika

    i jos nesto,posto se ovi zvucnici spajaju cincom a kod mene na kucnom kinu zicom,mogu ja osjeci kablo i sa jedne strane da bude cinc a ovamo u kino da spojim zicom,sta mislite ?

    evo i slika

    http://static.pik.ba/galerija/2012-03/s ... velika.jpg
    [​IMG]
     
  16. techton

    techton Aktivista

    Vrlo je skakljivo stavljati druge zvucnike na kucna kina. Prvo moras znati koliko ti je jako kucno kino, obicno je dizajnirano za zvucnike koji su trenutno, ili za zvucnike iste impedance i slicne snage. Ako stavis lupam zvucnik od 4 ohma, a pojacalo izricito trazi 8 ohma vrlo je vjerovatno da ces spaliti izlaz. Druga stvar je da kada stavis dosta jace zvucnike od pojacala, distorzije nema zbog preopterecenja zvucnika, nego se javlja pri preopterecenju pojacala, sto znaci da ce ono prije da pregori. Sto se tice kablova, samo otkines cinc i sredina ti je plus (crveno) a okolo je minus (crna). Dakle, ako ces kupovati ove zvucnike, prvo provjeri da li su po specifikacijama kompatibilni sa tvojim kucnim kinom. Ako ne pise na njima otpor, vrlo lako se moze izmjeriti.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znam ja sve to,zato se i raspitujem
    moram vidjeti onda koja je impedenca pojacala a pitati ovog kolika je zvucnika
    inace cijena je bas bagatelna,sve cetiri zvucnika 25 KM,tako da je povoljno ,pa ih kontam nakaciti umjesto mojih satalita
    hvala
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo provjerio sam svoje zvucnike,moji mali sataliti su po 50 W na 6 Ohma (program,naravno da nemaju ciste snage 50 w)

    e sada me interesuje,ako ovi sto kontam kupiti budu na 4 ili 8 Ohma,da li je ovih 2 OHma razlike veliki problem ?
    da napomenem da se ne pojacavaju cesto puno,vecinom su na nekih 5-10 posto snage pojacani
     
  19. techton

    techton Aktivista

    Ne bi trebalo biti problema, medjutim nemoj forsirati to pojacalo ako ne znas da ima overload zastitu.
     
  20. nVidia

    nVidia Aktivista

    logitech S serija je bacanje para, imao sam neke 5.1 serije S i bass im je bio očajan. Ove codegen S3-001 što je civil imao su odlični zvučnici, bolji su i od logitecha X230. Bandpass woofer od 25 W znao je sobu napumpati nenormalno, a uz to i kvalitet visokotonaca (2x10W) je bio odličan. Uzeo sam ih 2003 godine (mislim u UE) i definitivno najbolji 2.1 zvučnici za te pare.