HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Pozdrav,

    Koristim HS konekciju na PC-u na kojem je instaliran Windows 7 i konekcija radi bez problema. Medjutim, imam probleme sa uspostavljanjem konekcije na laptopima. Rijec je o modelima ASUS EEE PC 1005HA(Win XP) i MacBook Pro (Mac OS).

    Na oba pomenuta racunara je slican problem, mijenja status izmedju undefined network, no internet access i self-assigned IP address. Na eee pc-u sam pokusavao ranije i sa Win7 sistemom ali isti problem. Izgleda kao da sve funkcionise ali izlazak na internet nedostaje. Modem je od Motorole i pokusavao sam i s USB prikljuckom i ethernet. Inace, kod svih ostalih provajdera, u vecini slucajeva, samo ukljucivanje kabla bude dovoljno.

    Pokusavao sam s restartovanjem modema i promjenom postavki, ali bez uspjeha. Mozda trebam napomenuti da ne koristim routere, switchere ili nesto slicno.

    Ako neko ima ideju, bio bih zahvalan :)

    Hvala.
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ukratko jedini način bi trebao biti da kupiš router, pogledaj zadnje 2 stranice imao sl. problem.
     
  4. d0ga

    d0ga Aktivista

    jel iko koristi win7 i surfboard modem preko etherneta?
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Koristim ja.
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Jel' ima jednostavno rješenje onog problema "Limited or no connectivity" na WinXP?

    Znači na mom računaru sve radi bez problema i na Win7 i na XP al' kad priključim drugi računar sa XP-om na moj kablovski modem (onaj Cisco) izbacuje onu poruku i ne radi internet nikako. Taj računar je bio priključen preko drugog modema koji je isti kao moj na HS internet i radio je ok, al' kod mene nakon reinstalacije WinXP neće da radi. Probao sam ja i prije reinstalacije i nije moglo.

    Adapter je: Intel(R) PRO/100 VE Network. Ne pomaže Repair, ne pomaže ni Disable pa Enable, ne pomaže ni Network Diagnostic iz Helpa, osim što mi izbaci da IP adresa nije validna.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Ne možeš koristiti 2 računara istovremeno na jednom modemu. Treba ti router.
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Ma jok, nisam htio 2 odjednom, samo stavio drugi umjesto svog i ne može. Al' riješeno je priključenjem adsl modema. :D
     
  9. Limeni

    Limeni Novi član

    Pozdrav.
    Imam problema sa latencijom, koristim HS kablovski internet, ping je uzasan imam skokove od 200ms. Zanima me da li neko zna zasto ne rade komande ping i tracert? Kako to srediti.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ima li jos neko problema sa HS internetom ovih dana, od petka mi je katastrofa. Vise ga nema nego sto ima.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Kao i uvijek, sve odlično.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jbg, jos ih zovem i ne javljaju se.

    Ne znam sta da radim?
     
  13. GW

    GW Moderator

    Prije ćeš otići do njih na Grbavicu tamo nego što ćeš ih dobiti na telefon.
     
  14. Limeni

    Limeni Novi član

    Imam ja, od petka takodjer a i prije petka sam imao, svaku noc od oko 8 pa do 11-12 internet bude uzasan, ping na serverima gdje inace 50-60 sada bude 300-400. Od petka pa evo dosad je los cijele dane, veceras ping uzasan a onda se nisam mogao konektovati od 8 pa evo do sad. S***e uglavnom.
     
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ko mene isto. samo se konekcija izgubi i, onda, u neka doba se vrati i, onda opet, ode...
    Zvao ih, ali nista, ko poslace nekog, a nista, isto sve.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sad mi je malo lakse. Meni cak nestaje kablovske sto ukazuje da je malo veci kvar samo nece da priznaju ovi iz centrale. :wink:
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Ne znam u kojem ste vi djelu grada, ali meni na pofalicima sve radi bez ikakvih problema.
     
  18. Limeni

    Limeni Novi član

    Evo kod mene opet. Od 7 pocelo. Mozda im infrastruktura ne moze podnijeti kad svi navale na internet. Ja sam na bistriku.
    Mozda je vakat za mjenjanje provider. Inace imam paket 2024/256
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    varijacije su dramaticne

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene u Travniku sve ok, bilo je doduše par prekida optike u zadnjih mjesec dva inače brzina i ping stabilno. Paket 2048/256.
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Limeni, i ja sam na Bistriku. To je to znaci...