Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ukratko da ti odgovorim, samsung malo kenja, to su sve bijedni izgovori.
     
  2. neko

    neko Aktivista

    Prvi put čujem za taj meizu brand (ne pratim inače), u kojem rangu je telefon, posjeduje li neko, kakvi su utisci?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U rangu prosječnih kineza Xiaomi i Huawei. Bolji je recimo Meizu M2 note od Galaxy Grand Prime ili J7 koji je skuplji. Pro 5 će biti odličan flagship.
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Da ne otvaram novu temu, pitat cu ovde. Za starog sam kupio nokiu 215 dual sim, i imam problem sa jezicima. Naime nema ni srbski ni hrvatski ni bosanski, a covjek operisan od tehnike i stranih jezika, navikao na stare nokie i jedva sam ga nagovorio da bar uzme nesto novije. Super mu telefon al kaze nema nas jezik. Gdje da odnesem telefon da mu fleshaju neki language pack ili sta vec? Ja sam prije mjesec dana trazio i pokusavao ali bez uspjeha. Nasao sam software sa oznakom HR ali ga nisam uspio fleshati jer nijedan tool ne prepoznaje ovu nokiu 215. Ako ima neki alat s kojim bih mogao da isforsiram flash drugog regiona, sta sam god pokusao ne ide. Bilo kakva pomoc je dobro dosla :)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Jesi li zvao Mobis servis?
     
  6. Neraa

    Neraa Aktivista

    Brat kupuje telefon pa mu treba preporuka, najvjerovatnije bi uzeo u telekomu na rate pošto svakako planira preći na pretplatu onaj mini15 paket.
    Pošto sam ja ispao iz fazona, šta mu je najbolja opcija u cjenovnom ranku do 25KM rata na 2 godina?
    Znači uslovi su plaćanje na rate i do 25KM /24 mjeseca :D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Lenovo Vibe Z2 pro.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kolega uzeo Lenovo P70, nije loš uopšte.
     
  9. v33dran

    v33dran Novi član

    Moj glas ide za Idol 3, 5.5"...fenomenalan mobitel, pogotovo ako misli nositi u dzepu farmerki, za sto je Vibe povelik i potezak (licno sam probao, nije "rekla-kazala")
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar je taj Idol, samo sirok kad uzmes u ruku i mislim da je to jos vise naglaseno jer je mobitel bas tanak.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    ^takodje i od mene preporuka za alcatel, mene je stvarno pozitivnoi iznenadio i evo vec 2-3 mjeseca koliko je kod mene nikakvih problema, mada sam mu ja odmah nabacio nova launcher jer me alcatelov nervirao sa onim kao agregatorom svakojakih vijesti, baterija mi takodje odgtovara i regularno moze izgurati citav dan mog koristenja

    [​IMG] [​IMG]
     
  12. v33dran

    v33dran Novi član

    Pa druze, pogledaj dimenzije Vibe-a :wink: Em je veci u svakom pogledu, em je čoškast, vjeruj da nije prijatan nimalo u ruci. A sto se tice drzanja Idol-a, ja stvarno nemam nikakvih problema, a nisu mi šake nesto posebno velike
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kazem nista za Vibe, to je bas phablet (iako je i 5.5" vec phablet). Ja koristim 4.5" uredjaj pa mi je i 5" veliko. :)
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ma navikne se covjek za dan-dva, isto sam i ja tako govorio dok sam imao mob prije lumie i onda kupim lumiu 920 pa mi displej na tom telefonu za 2 dana postao mali, sad kad sam kupio idol nokia mi bas malesna
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam koristio iphone 5S jedno vrijeme pa mi 4.5" od L920 i dalje veliko. :)
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    e ne znam, meni se uopce nije problem navici na veci telefon, sljedeci ce biti neki Note kalibra ko da gledam :smt003
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja koristim note3 vec skoro godinu i uopste mi nije bio problem navici se,al ziviti s njim je muka.Imam osjecaj da cu se spustit na 5" na slijedecem telefonu.
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Navika je čudo, ja na 5s govorio nema šanse ništa veće od toga, evo neko vrijeme nosam oneplus one, mislim da je 5,5'', velik pravo, al naviknem se, al da se nebi mogao vratiti na 4'', bi sigurno.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja koristim nexus 6 :)
    cudo od tehnike :)
    mozda bi mogao na 5.2 ispod no way
     
  20. black

    black Komšija

    Koji je najbolji Kitkat rom za LG G2? Cloudy ili stock neki?
    Moze i lollipop ako je bas dobar.