Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. blaf

    blaf Aktivista

    trebam neki mobitel do max. 400, ali samo android, znaci ne wp.....gledao sam galaxy j5, ne znam isplati li se, radije bih moto g 3, ali ne znam gdje ga ima kod nas, ako neko zna....sad ako imate neke preporuke sta je najbolje u tom cjenovnom rangu, i ima li ko iskustva sa ovim j5....
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    nov, polovan?
     
  3. blaf

    blaf Aktivista

    mislio sam nov, ali ne bjezim ni od nekog polovnog.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    LG G2
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: RE: Re: Preporuka za smartphone

    Stock 30f i doriman x kernel sad je napravio uksm I zram koda 3gige rama ima
     
  6. black

    black Komšija

    Malo mi se cudno ponosao cloudyg2 3.x lollipop i dorinmax. Kod tebe znaci nema vecih bugova?
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Ja koristim stock 30f jedino sam sa titanium backupom obrisao sve bezzze
     
  8. black

    black Komšija

    Koliko prostora ima kad smece pobrises?
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    Oko 10gb
     
  10. kio

    kio Komšija

    Nesto sam citao da ce Microsoft izbaciti novi, hajmo reci mid - range phone u rangu 640xl u martu sljedece godine. Posto mi nije neki hype da uzmem telefon, koji je best buy android do 400 KM. Kontao sam uzeti lumiu 640xl jer je fakat best buy sa cijenom od cca 350 KM. Fakat da bi imao iole pristojan android phone moras izdvojiti 500 KM, kada to kazem mislim da si rahat 1-2 godine :)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za manje od 400 se može uzeti Xiaomi Redmi Note 2, odličan fon.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas ih sa 2GB rama, quad core procesorom, 5 ili 5,5 incnim HD ekranom i 13 mp kamerom za 400KM, a bit ces rahat 2 godine sigurno.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Uzmi neki ex flagship telefon za te pare, mislim da mozes naci G3 sa 16GB, Z2, S5, naravno polovne ali u finom stanju. Imas nelos support od strane proizvodjaca, a xda zajednica je uvijek naklonjena "perjanicama". Nije sto ja prodajem 930-ku , ali mislim da ce uvijek biti bolja od mid range telefona koji microsoft izbaci. Midrange ovu kameru i ovakav display nece nikad imati...
    A kao sto vec neko rece, ako hoces malo drugacije uzmi redmi note 2 solidan telefon a nije skup.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Android do 400 KM mislim da su kinezi dobra kupovina, Xiaomi npr. Naravno ima ih jos pa malo se zadas u razgledanje ;)
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

  16. kio

    kio Komšija

    Hvala na brzim odgovorima :) Da gledao sam Xiaomi note, i stvarno je dobar. Xiaomi nije vise no-name, ali ipak me nesto kopka oko nabavke, valjda sto je kao "kinezer" pa nekvalitetniji podsvjesno djeluje. @Piroman, @X-Factor, razmisljao sam i o flagship uredjajima ali opet ne kupuje mi se polovno niti flahship uredjaji stari 2- vise godina.

    Glavna dilema je, mada (ne)spojiva Microsoft lumia 640xl vs rest of the phones :)

    Prednosti Lumie, zatvoren sistem, solidan OS, display mi odgovara, kamere super, brandiran telefon, futureproof with windows 10. Mane su manjak aplikacija, mislim da je to jedina izrazajnija mana.
    Prednost Xioami note-a, google device, koristim android vec 3-4 godine pa sam kao u domacem okruzenju, uzeo bi odmah i onaj xioami narukvicu. Nedostatak, kvalitet je upitan?, manje poznat brand...

    Bas cu da uporedim malo ova dva telefona, hvala jos jednom na preporukama. Kao sto sam rekao, ne zurim sa izborom :)

    Edit:
    Tek sam sada vidio da pominjete novi note 2 od Xiaomi, bas gledam recenziju :D
    Mislio sam da je u pitanju stari model xD
     
  17. kio

    kio Komšija

    Ima li ikakva alternativa za Xioami band za windows phone, do nekih 50 -70 KM :)
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Ima ovaj umi iron pro na banggood veceras ce bit akcija cini se dobar telefon za 150dolara
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja da sam na tvom mjestu uzeo bih lumiu 939 od x factora
    zahvaljujuci wp, taj telefon je i danas dobra kupovina, kao da je proslogodisnji flagship.
    no ako ti vec hoces iskljucivo novo, to je onda vec drugo
     
  20. kio

    kio Komšija

    Hvala vam na preporukama. Slazem se @Nino za 930, ali mi se kupuje nov phone. Mislim nije los deal, trebam pregledati recenzije 930 tke. Mislim sada ispipavam trziste, ne zuri mi se nesto. Nasao sam Zenphone 2, 500 KM sa 4 gige rama i intel quad.

    Najgore sto svaki put pravim neku analizu za telefone, i sam sebe izbezumim. Nisam neki tweaker, tako da iako android uzmem, necu ga nesto previse cackati.

    Kakva je po vama buducnost windows platforme u odnosu na IOS ili android :)

    Da li je lumia 640xl futureproof telefon, recimo u sljedecih 1-2 godine da radi bez problema.

    Telefon bilo koji da uzmem, prvenstveno bih koristio navigaciju (nokia here maps),
    web browsing, te document reading and editing. Povremeno neki gejming, da i kamera je recimo medium priority opcija.