Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja imam odredjenu granicu do koje cu placati nesto i preko toga ne idem
    tvoja granica je mozda vislje postavljena ali to opet nema veze sa ovim,ovo sto sada radi telemach je bezobrazluk...jer ti ne ostavlja izbor,nego te uslovljava
    evo primjer paket duo grande od 43 KM trenutno,po novom 46 KM sto je po meni bas previse
    meni je do 40 KM neka granica za to dvoje i uvijek sam bio u tom iznosu i sve preko mi je psiholoska granica
    ne moram ja imati 40 HD kanal,sto nekih cuda,internet od 80 Mbps...daj nesto normalno a ko hoce vise,pravi dodatne pakete ili pravi cjenovnik pa neka svako sebi uzme sa cjenovnika sta zeli i neka to placa
    ovako sada moras placati i sto ti treba i sto ti ne treba a to je kao opravdanje za poskupljenje
    pa slijedece godine jos 3-4 KM,za novih par kanala i tako u nedogled
    pa cim dodje 5G mreza i internet se bude isporucivao bezicno,ova prica o konkurenciji ce biti smijesna i besmislena
    trenutno jeste telemach bolji ali kako vidimo i puno je bezobrazniji od telekoma...jer telekom nije dizao cijenu ni jednom
    najveci problem telekoma je politika i ona ga koci u razvoju
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koja kuknjava radi 3km. Izadji na ulicu onda svaki put kada nešto poskupi kada si toliki gerilac. Niko od vas neće ništa raskinuti samo kenjate bezveze. Net koliko da je god skup nije mi žao platiti s obzirom da ga non stop koridtim. Kad je kad sve živo poskupi radi opravdanja skupljeg goriva.
     
    Sena likes this.
  3. Benq

    Benq Komšija

    U pravu si i to niko ne osporava. Sto se mene tice tu nema neke postavljene granice , nego se presaberem i skontam mogu li to placati ili ne mogu , ali s obzirom da koristim sve njihove usluge meni jednostavno vrijedi. Ti (ili bilo ko drugi) ako se ne mozes pronaci u njihovim paketima (finansijski) jednostavno ne predjes i nastavis koristiti trenutnu uslugu. Evo usvojise i akcize , od 1. Februara ce da poskupi sve zivo pa ne vidim da ce iko izaci na ulicu da protestuje, svi gundjaju , psuju ali i dalje placaju.

    Koja 5G mreza ? Kakvo je ovdje stanje to nece docekati ni tvoji unuci. Telecom nije dizao cijene jer bi to bilo stvarno smijesno , nista ne uvode , ne rade na paketima, ubacuju kamere , da budemo realni..
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uvijek gledam i uvijek cu gledati da platim manje za istu stvar...nema to veze ni sa parama...ima sa tim da necu da preplacujem nista
    nije ovdje prica o 3 KM...ali svake godine po 3 KM e to je vec 100+ KM vise godisnje za tri godine
    evo prosle godine su povecali cijenu,ove godine ce a vjerovatno i slijedece
    onda ova glupost sa ugovorima...kada dignu cijenu,ne drze se ugovora,nego ti nude ili raskid ili prihvatanje njihovih novih uslova tj. poskupljenja
    korisnik ovdje nije zasticen ni u minimum i ima samo jednu opciju...pristati na uslove telemacha
    ja bas ne volim ucjene
    btw.ja nisam jos ni presao ...razmisljao sam i sada me ova vijest pravo iznervirala
    neka naprave paket od 36-37 KM i neka ubace neke normalne stvari a ove silne dodatke i HD kanale i sva cuda,neka se dodano uzimaju i neka uzima kome sta treba
    ebo ucjene,tako se ne odnosi prema korisnicima...ovakav odnos ima samo u BiH u svakom segmentu
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naravno da nas mogu musti kad imaš razmišljanja da je uredu da zbog akcija od 20pf sve poskupi a kada je gorivo pojeftinilo za 80pf onda su govorili da cijena goriva nema velik uticaj na cijenu namirnica, i toga se očito niko ne sjeća i svima ovo uredu. Samo neka muzu kad mogu, očito imaju koga.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo. Internet i tv su sitnice.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Mene danas zvali, treći put u zadnjih 2 mjeseca, nude da uzmem trio, a da ostane ista cijena naredne dvije godine i dobijam osim telefona cinestar premiere hd1 i hd2, kao i sve arene u sd. Inače koristim najjeftiniji duo paket. Imam do augusta ugovor pa ću razmislit šta ću. Pametni su oni, dat će razne usluge gratis, samo da ne smanjiš priliv novca jer u biti oni nemaju nekih dodatnih troškova ako ti daju više usluga...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    i mene zovu po pravilu 1 x mjesecno, i kao bas skontali da sam ja extra njihov korisnik, i bas mene da eto extra ispostuju i daju mi trio :D
    reko ne koristim fixni....
    al smanjitcete troskove, reko kako ? besplatnom preplatom, i ako korisim placam vishe... elem,

    :p
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci ko Jehovini svjedoci :D
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima jos jedna informacija da ce uvesti KTV od 13 KM sa osiromasenom ponudom kanala, tipa cca 40 kanala. I ovo je samo prica, nemam pojma da li ce stvarno biti realizovano.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ovo je upravo ono sto sam ja rekao u postovima prije...nema nikakvog razloga za poskupljenje paketa,cisto zavlacenje ruke u dzep korisnicima
    i ova praksa da te uz razne kanale vabe na vise pakete je na tom fonu,da placas vise pretplatu a njima visi paket ne znaci i vise troskove
    btw.nisam znao da imaju tu praksu da stalno zivkaju i dosadjuju na telefon ljudima
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Taj paket kanala od 13KM je u cjenovniku od 1.2.2017. , s tim da sa takvim prikljuckom ne mozes uzeti nijednu dodatnu uslugu. Vjerovatno ce to pustiti u opticaj uskoro kad budu radili na paketima i uvodjenju novih kanala.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Pa imaju inače jak marketing i dobru podršku. Američki sistem...:)
    Iskreno mene nisu nikad prije zvali za 1,5 godinu povodom ponuda, nego sad u zadnje vrijeme počeli. Jednom iz naše poslovnice i dva puta iz Sarajeva...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Samo neka zovu ba. Bolje nego ti njih hahaha :D :D bolje da oni zovu, nego iz banke :p
     
  15. Majesco

    Majesco Aktivista

    Znali neko i iz kog razloga preko fiksne iz Telemach-a ne mogu da dobijem Sarajevo Taxi, donedavno sam bio na duo net grande paketu i ponudili mi ovu novu akciju da prenesem broj kod njih sto sam prihvatio i sad sam na trio grande paketu. Jos mi broj nisu prenjeli imam ovaj privremeni broj sto su dali.
    Ima li to kakve veze sto jos broj nisu prenjeli, ali problem je kad sam jutros zvao Taxi na 1515 bez pozivnog i sa pozivnim na 033/1515 u oba slucaja mi javlja da je broj nepostojeci, ili se desi da suti i da nakon nekog vremena pocne da pisti, a kad zovem na 033/660-666 zvoni u nedogled i niko se ne javlja niti prekida zvonjavu nakon nekog vremena.
    Kad sam zvao preko mobitela na 1515 iz prve dobio.
     
  16. black

    black Komšija

    Sta je ovo povukli vijest o novoj programskoj semi za HD kanale? Ja jucer bezveze preskenirao, srece pa sam snimi staru programsku listu na USB.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Vijest je povucena nekoliko sati nakon prebacivanja HD kanala u druge pakete, po prici njihovih operatera nesto su pogrijesili pa ce to tek biti uradjeno...

    Mozda kolega Hamo zna nesto vise :)
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    jehovni su odustali, ovi su sada preuzeli primat
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam sa trio grande family presao na onaj extra, dobio godinu staru cijenu, i 2g sve hd kanale to sam uradi samo radi brzine interneta, ali cu vjerovatno nakon isteka godine vratiti na staro, realno nevidim potrebu.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Telemach sam sebi skace u stomak
    eno tamo na klixu se raja raspisala da RTL ne zatamnjuju u gradovima sa hrvatskom vecinom a u ostalim zatamnjuju
    evo danas se nema gdej gledati utakmica na tvu...RTRS ne prenosi nista...ostaju jedino streamovi