BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sta znaci ovo, sada gledam svoj paket extra s i sa 4GB interneta povecano na 8GB a minute sa 500 na 800. Kod mene u paketu jos stare tarife, sta trebam nazvati da mi prebace ili?

    EDIT: Sad zvao i moram otici na salter i potpisati novi ugovor na 2 godine i dobicu veci promet :)
     
    Last edited: Nov 27, 2023
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je na obavezujuci ugovor na 2 godine.
    Bez ugovora dobijes to sto i imas

    Btw.
    Dobio sam danas novi STB za Moja tv,zamijenjen za neki ZTE...Arris je drasticno brzi od ZTEa.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da i sad sam na ugovoru koji nije isteko, kako sam skonto potpisem novi na 2 godine koji traje od dana potpisa, fakticki se stari datum potpisa ponisti. I da internet ide na 14GB minute na 550 a cijena sa 22,5KM na 25KM
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne moze se kod BHTa produziti ugovor...dok ti taj ne istekne,ne mozes na novi a da stari ugovor ne raskines.
    E sada ako nisi uzimao nikakve popuste ili opremu na ovaj stari ugovor,mozda ga i mozes prekinuti bez penala i potpisati novi.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zvao sam operatera i rece moze, samo gubim popust koji sam imo od 2,5KM pa ce nova cijena biti 25KM.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Provjeri ti to jos jednom.
    Ja nisam mogao na moja tv ugovor pooduziti,bila akcija neka u januaru a meni ugovor isticao pocetkom februara i trazio da probam iskoristiti tu akciju,da potpisem novi ugovor prije isteka starog,ali nije moglo.
    To sto ti kazu u call centru uzmi sa rezervom,tu rade oni sto veze nemaju i na isto pitanje mozes dobiti tri razlicita odgovora.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali sada cu im placati vecu cijenu za isti paket, gubim popust, to kod njih moze :D Koliko sam skonto ti si htio na akcijsku nizu cijenu!?
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne
    Imao sam ugovor koji jos nije bio istekao a akcija koja je bila aktuelna je zavrsavala prije nego je meni isticao ugovor,nekih 15ak dana.
    Pa sam ja pitao da li mogu uzeti novi ugovor na 2 godine,jer zbog tih 15 dana ce mi proci akcija a poslije ja mogu uzeti opet neku akciju i vezati se na 2 godine,ali nisam mogao stari ugovor prekinuti i uzeti novi ili potpisati novi pa da se nastavi od kraja ovog starog.
    Tako da ja evo od pocetka februara nisam vise pod obavezujucim ugovorom ,jer nije bilo nijedne akcije da je vrijedna potpisa.
    Ima ta akcija,kao spuste ti cijenu preptlate 2.5 KM na 2 godine a to je smijesno...ispade popust od 60 KM :D

    Ide neka nova akcija od polovine decembra,gdje je popust oko 140 KM ali je isto tako jadna i bezvezna kao i sve u ovoj godini.
    I da cirkus bude veci,BHT je sada uveo praksu da dijeli korisnike na "nove" i "stare" i pravi dobre akcije za nove korisnike a stare ko hebe.
    Prije smo se smijali ovom sto je radio TM a evo sada rade i ovi debili.
     
    Last edited: Nov 27, 2023
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, tako svi rade. Bolje tretiraju nove da ih pridobiju :D Ali ja fakticki ostajem na istom paketu, znaci ovaj moj sadasnji paket su povecali limite ali ja ih nemam dok ne potpisem ponovo novi ugovor :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kljucna rijec je da si ti vec pod obavezujucim ugovorom (ako sam te dobro razumio) a kod BHTa ne moze novi ugovor dok ne istekne stari.

    Ako je tebi istekao stari i nisi pod ugovorom,onda mozes novi potpisati i dobiti benefite.

    Ja mislim da su te pogresno informisali iz BHTa,mozda te nisu dobro razumjeli ali eto javi nam svakako sta je bilo na kraju.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pisao sam vec prije, moj brat tako htio nesto malo prije isteka ugovora, da promijeni ugovor, potpise na vecu pretplatu, uzme telefon, ovi rekli ne moze... Znaci nevjerovatna glupost i bolikurac od strane BHTelecom-a... Dodje ti covjek, hoce da ti da vise para, da uzme uredjaj, da se obaveze na nove 2 godine, jok, cekaj tih mjesec, koliko vec... debilizam...
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Flexibilni ko stapic bobi.
    Onog momenta kada je Tm izgubio sportski sadrzaj i podigao cijenu za 5km u odnosu na BHT prestala je flexibilnost.
    Ljudi koji pisu pravila i definisu te akcije su generalno operisani od stvarnosti. Target im ja akcija komada 5, a sta je u akciji nije bas toliko bitno.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni se dešavalo da na tri različita prodajna mjesta, dobijem tri različite informacije.

    Zaposleni uopšte ne znaju šta može a šta ne.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa i ja sam tako htio u januaru ove godine,ali nije moglo.
    Bukvalno mi utekla dobra akcija za 15 dana i evo od tada nisam pod obaveznom ugovorom,mogu danas odjaviti.
    Umjesto da me "ulove" jos 2 godine,kod njih je bolikurac.
    I kada mi neko kaze kako zaposljavanje nepismenih i neukih nema posljedice i po firmu i po korisnike.

    Sto se tice poziva i call centra,tu svaku njihovu informaciju koju dobijete,uzmite sa velikom rezervom,jer se u call centar zaposljavaju regruti,ovi sto se uhljebe pa ih prvo tu postave.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad sam zvao ponovo 1444 :D Kaze sad neka zenska da mogu preci na jaci paket bez obzira na ugovor ali da bih dobio vece limite u sklopu istog paketa moram sacekati da istekne ugovor. Znaci kao kod svih, ako ce oni profitirati na tebi ugovor se moze raskinuti, a ako ces ti profitirati onda ne moze :D

    EDIT: Sad zvao direkt poslovnicu u Tuzli i kaze mogu samo doci danas i potpisati novi ugovor i preci na nove limite, stari ugovor se raskida bez ikakvih penala :D
     
    Last edited: Nov 28, 2023
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hahaha jebo lud zbunjenog.
    Idi potpisi,eok nije dosla i treca informacija
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad kontam da li da uzmem sljedeci paket extra net sa 300 min razgovora i 45GB interneta za 28KM :D. Al taman je 14GB neta ipak 500 min razgovora znaci :D
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledam na ultri akcija 12GB interneta, 100 min razgovora i 100 sms, 30 dana za 12KM. Pa i nije lose za nekoga ko ne visi na telefonu, a i ne veze se ugovorom.
     
    zdici and Ronaldo_9 like this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo prebacio sam se, potpiso novi ugovor, 800min razgovora. 14GB neta za 25 KM, nije lose :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Nije loše. U novotelu na prepaid za 10KM 10+10 gb interneta,75min prema svim mrežama i 1500 minuta u novotel mreži. A na pretplati za 12,50KM mjesečno uz ugovor na dvije godine 30gb,500 minuta prema svim,beskonačno minuta u novotel mreži i 100 poruka.