BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Borba protiv vjetrenjaca
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da RAK sutra obaveze operatere da blokiraju torrente i ilegalni iptv, u roku od 48h bi se 99% piraterije ugasilo.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da bi time operateri sami sebi pucali u noge. Vecina korisnika uzima pakete sa velikim brzinama bas zbog skidanja torenta. Za sve ostalo ti ne treba vise od 20-30 mbit.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma sta ces u BiH blokirati...cijelo trziste BiH kao par blokova u milionskim gradovima .
    Moze se naravno blokirati ali mogu se te blokade i zaobici,pa opet dodjemo na isto.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Btw. Nemojte zaboraviti iskoristiti bonus plus bodove
     
    ekolog likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja čekam 15. da mi legne još od zadnjeg računa i imat ću 20KM smanjenje na slijedećem računu.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    A kakvi su ti bonovi, ja njihovu uslugu koristim samo za mobilni telefon, ovaj paket od 30-ak km, dobijem li šta, na ovoj aplikaciji njihovoj nema nista u vezi toga.

    Inače nisam vidio konfuzniji website od ovog njihovog


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Moraš se prijavit za bonus plus start i za svaku potrošenu marku ide 1 bod. Bodovi se skupljaju do kraja godine i do tada se mogu iskoristiti inače se poništavaju. Takođe dobijaš 20 za rođendan ili ako pređeš na veći paket časte te sa 100 bodova. Ako imaš neki Ultra broj prijaviš ga na svoje ime i na svaku dopunu od 7 ili više KM dobijaš bodove 1KM=1bod
    U biti nemaš nikakvu obavezu osim da trošiš novac i da dobijaš bodove. Na kraju nazoveš 1444 i prijaviš da ti pretvore u popust na pretplatu s tim da ide 5,10,15,20 i dalje, ako si skupio npr bodova koji vrijede 9KM ne može umanjiti za 9 nego za 5 ili ići dalje do 10 itd.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo Damir sve objasnio.
    Ja danas iskoristio bodove,umanjio racun za 20 KM.
    U principu,imas 4 kategorije ...sto su ti veci racuni,upadas u neku vecu kategoriju,gdje 1 KM vrijedi vise od 1 boda...pa onda u tim vecim paketima,100 KM vrijedi 150 bodova i onda se nakupi fino tih bodova...dobijes 1-2 mjesecna racuna u godini dzaba.
    Naravno ko trosi manje...do 50 KM mjesecno,dobiti ce 20-30 KM u godini.
     
    Haker likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja eto imam dva broja na pretplatu 53KM mjesečno i imam jedan ultra broj koji nisam ove godine mnogo dopunjavao i imam 100 bodova tvog prelaska na novi paket i 20 za rođendan, uglavnom ću imati sad 15og dovoljno za umanjenje od 20KM prije je trebalo manje bodova, ali i to je "poskupilo"

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Ima li neki scanner za PC da prati Internet protok mreze i ping i da snima to na racunar. Imam problema sa download i ping-om variraju mi da mogu dokaz poslati Internet provajderu.

    Poslano sa mog SM-S906B koristeći Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusaj sa hardware info app za PC, a mislim da ima i riva tuner.
     
    zdici likes this.
  13. kikibobe

    kikibobe Novi član

    Pozdrav hardverashi, naletio sam na neki stari BH telecom Wifi 3G Router
    Innbox WG205

    da li neko ima admin pristupne podatke da mi proslijedi na PM da se probam malo igrati sa njim, obzirom da pristupni podaci user/user daju osnovna podesavanja.

    Btw: probao sam sve admin podatke dostupne na svim nasim forumima - ne prolaze, neka je maksuzija :)
     
  14. papebih

    papebih Novi član

    Zna li neko kako postaviti da ima interneta na lan2 i lan3 kod FRITZ!Box 5490 kod BH Telecoma. Naime, na lan1 je internet, lan4 moja tv a pomenuta dva ne emituju ništa. Nažalost iz podrške BH Telecoma nisam imao neke koristi.
    Pozz
     
  15. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Nema mogućnosti da se to postavi. Meni su prilikom postavljanja rekli da bi morali tražiti od dobavljača prilagođavanje software-a i to "svakom pojedinačnom" modemu, što mi nema logike. Kažu "ubacite" switch. Što bi dodavao još jedan uređaj kada je FRIZT avion zasve ostale uređaje. Samo što je software-ski osakaćen od strane BHTelecoma.
     
  16. papebih

    papebih Novi član

    Mene iz podrske nazvao lik i isto mi rekao da uzmem switch. Reko ne pada mi na pamet. Kaze pa mozes onda sam to podesit imas u upustvu sto si dobio uz modem a ima i na youtube, oni to kao ne mogu daljinski uraditi. Helem, u upustvu nema sigurno a nisam uspio naci ni na youtube. Samo BHT moze od 4 portnog napravit dva portni, onako, od dosade
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam na kraju to uradio za modem, domet supporta zadnji put je bio da je lik cackalicom (koju sam mu ja donio) resetovao modem i rekao sad bi ti trebao internet bolje raditi :D
    Otkljucavanje dva dodatna porta - atomska fizika :D

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Ja ti imam postavke VDSL BH Telecom Moja TV
    LAN1, LAN2, LAN3 su Internet a LAN4 je Moja TV.
    Samo ne znam hoce li ti config file raditi jer ja koristim FRITZ!Box 7530 AX + FRITZ!FON C6. Imam cak i VPN podesen na njemu.

    Poslano sa mog SM-S906B koristeći Tapatalk
     
    Last edited: Jan 10, 2024
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da provjerim ovdje jos jednom jer nema nepreglednije i konfuzije stranice od ovog telecoma.

    Hoću da aktiviram moja web tv starom. Imam ovaj njihov paket na telefonu pa kontam kao postojeći korisnik.

    Piše 10km paket ali šipak, moram valjda prvo osnovni od 5km pa nadograditi ovaj od 10.
    Ovaj od pet KM daju 5gb saobraćaja

    Jel onda svaki mjesec moram 15km ili je samo sad pa poslje 10 za ovaj prošireni paket koji nudi 100gb prometa. Nigdje to ne mogu naći...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Eh ovako ćemo. Ako stari koristi telemach, a koristi neće mu raditi taj od 5 KM za postojeće korisnike bh Mobile paketa na telemach internetu. Nego moraš se na moj bh telecom registrirati sa email adresom i tu uplatiti 30 dana za 10KM moja web za korisnike drugih mreža ili 26KM za 90 dana

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.