Grijanje/hladjenje u kuci/stanu i potrosnja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Jan 7, 2023.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja imam osjećaj da ovi sto prodaju muljaju, jer tesko skontati kakav proizvod dobijaš.
    Da ne bi ispao debil, ponesem vagu, i kazem im stavljaj vanjsku jedinicu na Vagu.
    Što svi bježite od ove LG S18EQ. Bojim se ako ce mi uvalit kakvu lošu mideu da idem na Gree lomo regular.!?
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ma kod midee 18ke je najvjerovatnije mitsubishi kompresor
    sto se lga tice u stanu imam s12nesto i koristim je ljeti meni taman ohladi koliko treba i taman je
    probao sam za grijanje kad su bili ovi minusi i tu je potrosnja smijesna 1.04 kwh na max flow modu i 30c da puse, vjerujem da imam jos jednu ugradjenu da bi sasvim ok bila za grijanje mog stana i povoljnije od plina, mada rahatluk sa plinom i radijatorima se ne moze platiti nikakvom klimom
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sam vidio da je neki gmcc kompresor u mide tj nije micibisi
    tako sam ja kupio klime 2020 god a datum proizvodnje istih u 2015 god hahaha.... sta reci i gle cuda sa 1 sam imao problema i jedva su mi je na kraju zamjenili iz deltrona jer je kupljena preko olx-a ovo ono...
    generalno u garanciji bilo kakav problem da imate samo trazite novu klimu xD jer meni su dolazili majstori bajagi sto su po 3000 klima ugradili
    i na kraju ne vrate npr senzor na ispravno mjesto itd.. :D i onda klima moze hladit ali moras nastimat na 16c ako stavis 23 nece da hladi....

    preporuka da se klima nabavi od ovlaštenih radnji i njihovih montera zna cak bit i akcija da produze garanciju itd..
    @Bio_Sam_Zmijanac
    nećeš pogriješiti ni sa gree ni sa mideom :D odaberi koja je jeftinija i ima veću garanciju jer tvoj prostor moze komotno grijat kvalitetna 12ka a kamoli 18ka :D (kvalitetna) :D
    midea vjerovatno ima bolju "kulturu" rada gree je poznat po tome da je mutav xD
    mislim da je ovde čak i midea jača al hajd ga znaj ... (barem po njihovoj deklaraciji jest)
    a po kilazi trebala bi da je teza gree..

    mozda ipak da uzmes mideu vjerovatno je tiša
     
    Last edited: Dec 8, 2023
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ide Midea onda.
    Evo naručena, stigla. Izgleda da jest nordic, za grijanje ima A++.
    1700 KM me izasla bez ugradnje.
    Vanjska jedinica
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 9, 2023
    Mujka likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Dobra je ta klima, nisi se zajebo. Samo sad još nađi kvalitetnog majstora da to lijepo ugradi. I onda možeš preći na kupovinu sušilice.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Mujka likes this.
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dogovorio sam majstora za klimu a i kupio sušilicu.
    Gorenje sa toplotnom pumpom.
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 9, 2023
    Mujka and dams82 like this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    E toliko gledaš šta kupiti i na kraju gorenje :D pa jesi uplatio da svi navedu neku da su kupili, ali niko gorenje

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ba, i meni je zapalo za oko, garant žena rekla hoće Gorenje i nema se šta tu više reći, ali možda se i popravilo kako je hisense preuzeo, oni modeli pred kraj starog vlasništva su bili prilično katastrofa u kvaliteti, dosta se raje žalilo, eh sad možda je to i zato što je sve krenulo dole s kvalitetom, a Gorenje nekad bio vodeći u kvaliteti. Sad je Gorenje s cijenom kao i većina srednjih proizvođača tipa beko, Indesit, candy, whirlpool, Electrolux...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    Koji ce ti majstor doći xD
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druže gledao sam Servis. Beko i Gorenje ga imaju, budzet bio 1000 KM, naravno da cu kupiti ove marke. Žena gledala iskustva zena na onim grupama, hvale gorenje.
    Volio bi i ja mileta ili Samsunga ali nema ispod dvije milje.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Komšija, kojeg mogu uhvatiti za vrat ukoliko nešto ne bude valjalo. Ima certifikat od LuK-a i radi 10 godina.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ti kao moj jaran, gledao je sva auta, i Lagune i BMW 3, i C klasu, i Mondeo, sve je to raspitivao se, dok nije našao Passat :)
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Indesit je isto imao dobar general servis(taj je valjda prop'o) , meni su dolazili dok sam imao sudomašinu njihovu. Beko je takođe tu dobar, omega u tz. Ali to je dok je u garanciji, poslije se evo izgleda ne isplati servisirati.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tale priznaj da je punica odlučila

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Auto sam recimo ja birao, ja sam samo pokrio tehnoloski dio za sušilicu, mora biti toplotna pumpa, žena ovaj drugi iskustva domaćice and Co, trebala nam je sušilica 8kg kao sto je kapacitet i veš masine, mi imamo djecu 4 i 8 godina, veš se pere gotovo svaki dan.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svidjela se ženi vrata, da se ne lažemo :D
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Odgovorim ti na temi za susilicu :D da ne spamamo grijanje :D
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mi smo uzeli Gorenje frizider prije 6 godina i evo i sad radi uredno, a bio je debelo jeftiniji od svega ostalog u radnji :D koliko god izdrzi isplatio se
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo vi spamajte, ja ostadoh bez tri milje danas.
     
    Last edited: Dec 10, 2023
    zoi and Qler like this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Provozaj se jedan krug u škodi da dođeš sebi :D