Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesi ti ono prešao na njih jer je telemach poskupio 3km pa si hvalio telecom na sva usta

    Ja barem za tu lovu imam 300mbt

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisam zbog 3 KM a prije 3 godine je ponuda BHTa bila top,promo akcija...optika,hd kanali,filmski neki jos bili,dodatni STB gratis i sve to bilo oko 40 KM ili 43,ne sjecam se tacno.
    A sa TM sammraskinuo ugovor jer su mi u ugovoru naveli benefit arene HD,koje su ukinuli mjesec dana nakon sto sam potpisao ugovor
    I sada da ima takva akcija,hvalio bi i dalje ali nema jbga. I ja ne velicam operatera,kao neki,nego ponudu njegovu...je li dobra ili losa. Boli me K kako se zove i odakle je,sve dok nudi dobru ponudu.
    A nisam ja nezadovoljan ni sada,nego me nerviraju ova poskupljenja operatera bez ikakvog osnova. Kod mene je optika,za 3 godine,nijedan prekid neta nije bio...nenadjebiva stabilnost,koju ne moze ponuditi nijedna druga tehnologija.
    Koaks je srednja zalost...tu je znalo biti problema 2-3 puta godisnje a adsl je prevazidjeno smece,to treba zakonom zabraniti
     
    Last edited: Mar 14, 2024
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sto se prekida tuče ja ih na Telemachu nemam, ali danas više uredjanja na svim se vrti obično 4k, plus danas igra 150gb, vala neka hvala, tih 50mbt po toj cijeni je smiješno.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako je poskupljenje bez osnova kad novac gubi vrijednost.

    40km prije dvije godine i 40km danas ni ne liče jedno na drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A kada izbace kanale zbog kojih su podigli cijenu,onda nikom nista,pojeo vuk magarca,ne treba spustiti cijenu.
    A kada je inflacija,onda je opravdanje da se jos dize. Pa inflacija u svijetu je stala,sada je 5% ,samo je jos u BiH 20%.
    Jer banana drzava,nema nikakvog regulatora ni u cemu.
    I sada kada opet struja poskupi npr 10%,cijene proizvoda ce 30% ,odjednom svi i voze i kuhaju i peru i sve rade na struju
    Isto je i sa gorivom...poskupi gorivo,skoce cijene koje nemaju dodirnih tacaka sa gorivom,tipa sisanje :D
    Mrsko mi pisati vise
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije tema, ali svuda je puno više od 5%
    Nije ni da ih branim, kanale su morali izbaciti, kao da se njima najznačajniji kanal izbacivao, ali zato su ti ponudili da raskines ugovor i otpepaj ako ti se ne svidja.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa svi nude to isto...ili platis im poskupljenje ili odes kod drugih,kod kojih je isto poskupljenje i tako svake godine...mozes se ti setati tamo-ovamo ali usluga stagnira a cijena ide gore i kod jednih i kod drugih a za to nema opravdanja.
    A i drugi isto tako,izbacili kanale zbog kojih su poskupili usluge a cijena ostala ista plus svake godine novo povecanje.
    Jbte skuplje placam iptv i net nego struju :D

    Meni samo ne ide u glavu kako neko opravdava to sto nas jebu u zdrav mozak i jos se trudis da to upakujes u lijep celofan,ono da ga sa merakom primis.
     
  8. alensa

    alensa Novi član

    Jel se isplati ovaj EON FULL u Sarajevu uzeti, tacnije Ilidza?

    Trenutno imam telekom stariji paket ali su mi spustili na 20mbps internet, a dobijam 15-20. Doveli su optiku tik do zgrade ima prije 10 godina ali nisu prikljucili u nju tako da sam na bakru.

    Na telemachovoj stranici pise do 300mbps. Sta im znaci to do, da mi ne bude i ovdje 20mbps
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Evo eon full upravo izmjereno i tako je uglavnom,rijetko ima odstupanja
    https://www.speedtest.net/result/16101274505.png
     
  10. alensa

    alensa Novi član

  11. nivla

    nivla Komšija

    koaksijalni kabl
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Hajde izaberi server u Njemačkoj pa odradi test (Frankfurt Deutsche Telekom, Munich Deutsche Telekom)
    Ovo ti je test prema Telemach serverima sto se podrazumijeva da ima najbolju brzinu i odziv.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Kad dođem kući, trenutno ne mogu.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Eto buraz je izmjerio, isti priključak, drugi uređaj. To je to uglavnom.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Napisao sam to radi tebe. Vjerodostojniji je test.
    Brzina je ok, malo su latencije vise, coax cabal.

    Dok sam bio ba TM brzine nisu bile problem uvijek sto je na papiru to je bilo i u praksi. Ali nisam bio zadovoljan latencijama prilikom igranja (FPS competetive games).
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ja ne igram, ne znam igra li kolega koji je pitao za paket, ali sumnjam da može biti gore od tog bakra na BHTelecom. Kod mene kući je eon duo, 250/15,a ovo sam mjerio na poslu gdje je eon full.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam za fps igre meni ma fifi je ok

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam na Telemahu od kako su dosli u Zenicu. Ping nikad nije bio problem a doslovno sam hiljade sati proveo na Battlefield igrama od tad do sad. BF serveri su uglavnom u Njemackoj, i bude mi ping od 35ms do 38ms. Veoma stabilan.