Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Last edited: Mar 5, 2024
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    I do 7-10c se vise zagrijavaju sa dva venta tako da ti je bolja opcija ta proart.
     
    selvin likes this.
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ako ih bude dovoljno na stanju ici ce ona. Nisam je ni vidio prvi put kad sam tražio.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    U kimtecu imaju dvije na stanju i u CT jos dvije proart.
     
    selvin likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ode i moja stara graficka u vjecna lovista (ja mislim).
    Xfx R7 260x 2 GB
    Naime kupio prije 10ak dana novu konfu i ovu staru ostsvio po strani i oglasio na olx,javi mi se neki potencijalni kupac a ja nisam ni formatirao disk ni obrisao drugi hdd ni nista i ajde reko veceras cu.
    Spojim kablove,spojim monitor i graficku,upalim...sve vrti,wve radi ali monitor ugasen,ne baca sliku. Probam DP,probam HDMI izlaz,probam DVI sa adapterom na hdmi...sve isto mrtvo.
    Ventilatori na grafi se vrte ali slike nema.
    Spojim DVI na integrisanu graficku na maticnoj,baci sliku i radi normalno.
    Probao sam ustekati grafu i u drugi pcie slot ali isto sve. Da napomenem da je graficka hladna totalno,nema toplote u sebi,pa mislim da je to to od nje.
    Ja sam je kupio polovnu 2016. ,radila kod mene sve ove godine .
    Ne znam jedino jos da ja nisam kako mogao uticati na ovaj kvar ali bukvalno kada je zadnji put bio upaljen komp,radila normalno,ugasio,spojio drugi komp i tih 10ak dana stoji u sobi

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemas se sta razmisljati, odradila svoje. Vjerovatno se u tih 10 dana nakupilo vlage ili prasine dovoljno za kratak spoj negdje na pcb-u. Ili je skontala da si je zamijenio sa boljom i napravila harakiri. :)

    Nego, zasto si cuvao najlon na njoj tolike godine?
     
    zippoo likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da je prodam "kao novu" :D
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Velika sansa da je crkla radi toga :D grijala se vise nego sto treba godinama plus u kombinaciji sa prasinom mogla je napraviti staticki elektricitet pa u toj nekoj opciji gdje nije radilo par dana i onda pustena struja - prc.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ako je radila dugo 24/7, nakon gašenja i stojanja kad si je ponovo upalio tad si joj zavrsio zivot. Vjerovatno je moze spasit dobar elektronicar jer je pretpostavljam neki kondenzator zaplatio.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad smo vec kod grafa ima li neko za prodat neku low power consumption poput gtx 1050 ili nesto slicno tome do dzaba :)

    Kupio malom neku igru i onda se sjetio da nemam grafe u kompu. Inace igra na xboxu al volio bih da ga malo prebacim na komp. Svadjamo se oko televizora stalno :)))).
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma najlon na vanjskoj strani koja je vise kao ukras,nidji veze da joj je to uticalo uopste na grijanje,jos nalijepljeno na plastiku a otvori sa svih strana ,svira kao promaha :D :D A ovaj drugi dio o kojem pricas je vjerovatniji,vjerovatno se nakon duzeg gasenja neki dio na ploci shebao.
    Inace,preko ljeta komp ne radi po 4 mjeseca svake godine i upali iz prve i radio do sada kao doxa...ali vrijeme je da nekada i prhne u sisu nesto. Nije mi dugo nesto od komponenti stradalo,tako da nije da kukam a i ova graficka je sada 50 KM ,tako da nije ni steta neka.

    Ma kakvo popravljanje,graficka 50 KM i odradila svoj zivotni vijek. Evo dogovorio sam se sa kupcom,posaljem mu bez graficke a on ce kupiti graficku,jedino sam morao umanjiti cijenu za cijenu graficke ali ajde,bolje da je meni crkla,nego da crkne kupcu odmah cim je kupio,pomislio bi da je uvala kakva.
    Rasklopiti cu je bas ovih dana,da vidim da li se sta napuhalo ili izgorilo na PCB ploci.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sta je danas overall bestbuy gpu? Nov ili polovan. Malo me uhvatila PCmanija ko nekad davno. Ne mogu se pozalit da ovo sto sad koristim nije upotrebljivo al odradio bi neki upgrade i da sam rahat duze vrijeme. Sad koristim R5 2600x sa 32gb rama i rx570 4gb grafu,plan je u skorije vrijeme ubaciti R7 5700x i neki jaci gpu,trenutno mi je 1920x1200 monitor al i to ce sigurno porasti na neki 1440p.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mozda RTX 3070 TI
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za “manje” para nesto tipa 3060Ti, 4060Ti, ili RX6700XT, RX7700XT, za “vise” para 4070 Super ili 7900GRE, eventualno jos RX7800XT ili obicna 4070. Preko toga svakako nema smisla.

    BTW 3070Ti je los izbor jer i ona ima 8GB VRAM isto kao i 3060Ti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Sve zavisi koliko si naumio da ulozis,ali ako mislis na duze staze kao sto kazes ne gledaj nista ispod 16GB vrama.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma uzeo je izgleda od Sene 6700XT, lajkao je tamo lock :)
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zahvatio ga virus, gotovo je. Prvo će preći na 1440p, a onda će gledati 4K... pa treba bolja periferija...
     
    ECeh and dino73n like this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto je jest jest.

    A bio sam rahat 10 godina. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Joj gotov si, sad ti valja i novi CPU :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U planu je. Al nije zurba. Do zime neki 5700x ili 3d na sta naletim povoljno


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro