Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam neku cudnu situaciju na novom racunaru...pojavljuje mi se odredjeno treperenje ili flickering svako malo na sistemu.
    Nemam pojma sta je problem ali pretpostavljam da ima veze sa grafikom ili cime vec. Postaviti cu video,pa pogledajte na 35. sekundi kako se pojave ikonice ispod videa.
    Uglavnom,monitor je povezan sa grafickom preko DP-a a graficka je rtx 3060 ti.

    I kada to trepne,onda mi ne rade kontrole playera preko tastature...recimo gledam youtube u full screenu i kada to trepne,onda ne mogu vise ubrzavati video,pritisnuti esc da izadje...kao da selektuje nesto drugo a ne yt.
    I ovo treperenje se desava svaku minutu otprilike.

    Da li je neko imao slicnu situaciju ili zna sta je problem i kako da to rijesim ?
    Sistem je frisko instaliran prije 15ak dana...na starom racunari se ovo nije desavalo...bio je povezan sa hdmi a sada mi je sa hdmi povezan TV.

    video link i pogledati na 0:35 sekundi videa
    https://streamable.com/67wytm
     
  2. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Meni vec 2 dana treperi pozadina na youtube.
    Ucita normalno stranicu i onda kako da radi refresh pojedini dijelova stranice (na tren nestane sav sadrzaj i odmah se vrati) ali to samo u slucaju da video nije pusten, ako je pusten onda je sve ok.

    (kontam da nije do adblock-era)
    I to sam se desava na youtube
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Trepne kod mene i cijela radna povrsina,ne samo Youtube.
    Adblockere sam imao i prijena drugom racunaru,nije pravilo probleme. Ovo se desava na novoj konfiguraciji. Sve radi odlicno ali ovaj jedan treptaj svaku 1-2 minute me nervira. Nemam ja nikakvih deformacija slike,samo trepne kao kada se refresuje desktop. Pojma nemam sta je uzrok...ne znam ni je li hardware ili software.
    Pogasio sam sve ove programe koji su se podizali na start upu,ugasio fraps,sve...i dalje se desava.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesi li probao zamjeniti kabal?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    ja sam vidio na 1:12sek... Moze biti svasta, kablo, port na monitoru ili grafickoj, driveri graficke i cipseta. A odradi i scan sa sa malwarebytes bez obzira sto je friska instalacija.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kabal je nov,ja ga otvorio iz celofana ali mislim da imam jos jedan DP pa cu probati i to.
    Probati cu obrisati drivere sa DDU,pa ponovo instalirati...iako sam nedavno instalirao posljednje drivere ali nisam brisao prethodne.
    Ubacio bi ja hdmi kablo i sa njim spojio ali mi hdmi izlaz na grafi treba zbog tva,koji je povezan a nemam adapter hdmi na DP,pa da tako povezem i monitor...ne znam ali meni tu nesto smrdi,oko DPa
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo mene opet. 10-15 dana sam dumao sta me zeza ono sto kao refreshuje display ali evo konacno sam uspio uloviti snimak pa onda frejm po frejm sam uspio izvuci sliku,sta se to u pozadini pojavi.
    I evo to je ovo sranje sa slike...je li moguce da se microsoft net framework sam aktivira i fleshne...jer se pojavi ovaj crni prozorcic kao iz CMDa.
    Dakle ovo flesne djelic sekunde,nemoguce golim okom uhvatiti o cemu se radi ali sam sada opet uzeo snimati i ovo se pojavljuje svakih par minuta.
    I samo da napomenem,da sam prekucer windows 10 upgradeovao na windows 11,nadajuci se da ce to rijesiti problem ali se nije rijesilo.
    Sada sam obrisao ovo smece sto se pojavljuje na slici ...ne znam hoce li to rijesiti problem.
    Preko updatea je povuklo kamaru tog windows smeca...ne znam treba li mi ovo uopste na kompu,ako ne treba,da brisem?
    [​IMG]

    [​IMG]


    EDIT:
    Iako sam sve ovo sa slika obrisao,ovo sranje i dalje flashne u pozadini.
    Stvarno ne znam sta ovo aktivira...izgleda da cu morati ponovo instalirati windows na komp ili nemam pojma sta da uradim...
     
    Last edited: Apr 7, 2024
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ti imas neki malware. Taj regasm se ne bi trebao nalazit na toj putanji koliko znam. Preskeniraj sa razlicitim alatima. Pogotovo ako mozes uhvatit punu putanju sta taj cmd izvrsava, ali 99.99% sam siguran da to nije pravi regasm.

    Vezano za C++ redistributables, nemaju veze sa tim gore, nevezani su za .net. Malo je cudno da imas toliko verzija, ali vjerovatno imas dosta razlicitih aplikacija (i starijih) koji ga trebaju. Ako deinstaliras, vrlo vjerovatno da ti neke aplikacije nece raditi.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam par crackova koje sam koristio za odredjene aplikacije,ali to sam i prije uvijek koristio i nije bilo problema nikada.
    Office i mozda jos neka aplikacija da sam odmah crackovao...nista posebno.
    Skinuo sam i malware bytes i on mi pokazuje KMS i tako to oko njega sve fajlove...nista neobicno nije nasao.
    Evo upravo sam ponovo skenirao sa malwarebytes i bilo je tih malwarea a sada sam ih sve stavio u karantenu...pa cu vidjeti bas hoce li opet
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije bilo nista vezano za Firefox,jer nisam ga imao instaliranog a evo obrisao sam i sve taskove iz task shedulera.
    Evo kako sam sve obrisao malwarebytesom,ne refreshuje vise...ali mozda se opet pojavi. Ako bude nuzda,kada sredim cooler i sve,puknem opet clean install windowsa,samo da znam da je problem u sowtwareu a ne u hardwareu. Jer ovo mi se nikada nije desavalo prije.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo nakon nekih sat ipo koristenja racunara nakon qarantena u malwarebytesu,vise se nije desilo nijednom da mi se pojavi ono sranje . Ocito je bila neka maliciozna gamad u pitanju.
    Vidjeti cu jos i sutra kako se ponasa i da li je problem nestao ili ce trajati i dalje.
     
    Reventon likes this.
  13. selvin

    selvin Moderator

    Cuj par crackova, nista posebno :) Pa svaki crack je rizik. Nije bitno jesi ga koristio vec ili ne, kad postoji milion načina da ga updateuje ili da ti naknadno ubaci nešto.

    Ono za firefox je bio fake task u scheduleru. Kod tebe je možda drugacije nazvan, ali je vjerovatno bio tu. Nema veze imas li firefox ili ne.

    Eto sreca pa si rijesio. A i ako se opet pojavi, najbolje ti je clean install puknut. I pazit malo bolje sa crackovima. :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dino73n, zippoo and Reznor like this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vala baš.

    Skoro sam kupio par dobrih igara na snizenju a onda i ubacio par narodnih i bas mi se nesto ogadilo to. Da su bogdom svi naslovi pristupacnih cijena. Windows licenca,ea i steam sa igrama i sve bas fino funkcionise. I bas kad sam skidao jednog narodnjaka ono ide preporuka ugasi internet disableuj anrivirus i pusti me da ti udjem u damare. Šutnem ga u smeće po nabavnoj cijeni :)

    Par godina na macOS me totano odviklo od lažnjaka. Ne znam jel placebo il nesto drugo al nekako mi sve bolje radi kad je licencirano.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    NeTRa1der and Ajdin87 like this.