P: Vise mobilnih telefona

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by zippoo, Jan 23, 2024.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    iPhone 11 64 GB

    Bukvalno kao nov,ocuvan maksimalno bez parnice igdje.
    Baterija 81% ,svi sistemi rade,100% ispravan.
    CIJENA 450 KM

    Slike
     
    Last edited: Mar 18, 2024
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    NOVO Vakum
    Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G (8/256)
    Mobitel NOV,vakum pakovanje.
    Kupljen danas u BHTelecomu.Garancija 2 godine.

    CIJENA 590 KM
    Viber 062202674

    Cijene nisu fiksne,tako da ako je neko musterija,neka pise.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 31, 2024
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nov,neaktiviran
    iPhone 15 pro 128 GB Bijeli.
    Kutija je otvorena odmah u radnji ali nije aktiviran.Kupljen 3.4.2024. Ima fisklani racun...placen je masno,2500 KM.
    Ako je ko musterija,PM,cijena je logicno niza od placene.
     
    Last edited: Apr 9, 2024
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam sta je ta Emina razmišljala. Gledam kupila u Zivinicama, a i maxcom ima tamo, kod njih isti 2049KM ili mobitelstudio 2095KM :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema sanse ta cijena sa fiskalnim. To su cijene sa 'pisanom garancijom'.
    Najjeftinije sa fiskalnim je ekupi 2399KM.
    Ja nedavno kupih nesto ovako slicno, staro par dana, bhtelecom 24mj garancija za 1880.
    Vjerovatno je platila shopping karticom, a mozes je i nazvati da pitas, ima broj na fiskalnom :D :D (@zippo u cilju zastite podataka, skloni te slike sa fiskalnim ili precrtaj joj ime i br telefona)
     
    Last edited: Apr 9, 2024
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo sada cu,nisam ni obracao paznju da ima ime ,tek sada vidi kako vi napisaste :D
    Nemam pojma...eto ima racun,ima fiskalni,toliko je placen...sta i kako je placen,nisam istrazivao.
    Naravno prodajna cijena nije ta,to je placena :D

    Evo ti fiskalni ili te ne razumijem za ovaj dio,gdje kazes ,kao nema sanse ta cijena sa fiskalnim ?
    [​IMG]

     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma selvinu sam govorio, ne moze sa fiskalnim te cijene koje spominje 2049KM...
    Na olx je standardna cijena 1900-1960 za nove sa 'pisanom garancijom' u sarajevu.
    Kod apple to i ne igra toliko ulogu jer imas 1g internacionalne pa je svejedno gdje se kupi iphone. Jedino ovo gdje ima 24mj je eto dodatna godina od uvoznika koju piljare ne mogu dati.
     
    Last edited: Apr 9, 2024
    zippoo likes this.
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa zbog garancije i govorim, platit 450KM vise, ha maxsec ha maxcom, nije oficijelna radnja, a ista garancija... ali spamamo oglas :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    el oprema u vrijednosti vecoj od 1000 po zakonu moraju dati 24mj, to je jedina prednost fiskalnog. A kako rekoh, ovo je vjerovatno na rate, standardna praksa kod nas, tzv mikrokredit :D kupis na shopping karticu ili u telekomu, uzmes kes, i onda to lagano otplacujes, samo sto je u ovakvim slucajevima gubitak ogroman... kada tek predstave telefon, obicno ne bude tolika razlika, npr u telekomu 2500 a piljare bile 2250 pa eto moze imati nekog smisla jer tih 2500 platis na 24 rate (svakako u telekomu npr moras imati malo bolji paket za ajfon, tim i nesto niza cijena).
    sto se tica spama, realno obrisi sve do oglasa :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Odakle ovaj podatak...to u zakonu tako pise ili ? Ja ovo iskreno prvi put cujem. Mislim napisao si ti "Po zakonu" ,pa ako imas detaljnije koji zakon,da pretrazim ili ako je tebi pri ruci ?
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Iskreno, rekla kazala, cuo sa par izvora pa povjerovao..
    Kada su bila ova uskladjivanja sa eu, da je proslo ili bilo u izmjenama o zakonu za zastitu potrosaca.
    Znam da u hr i dalje se vodi polemika, iako po eu zakonima moraju dati 24mj, izbjegava se se to naglasiti jer apple njima daje samo 12.
    A kod nas npr ako comtrede uveze, daje 24mj, moguce zbog tog zakona ili da olaksa sebi poslovanje za subjektima koji to zahtijevaju (telekomi i eventualno banke), odnosno subjekti koji omoguce da se nesto placa na 24 rate.
    Ako ti se da citati, nadji najnoviju verziju zakona o zastiti potrosaca pa mozes mozda onda da decidno utvrdis trenutno stanje.
     
    Last edited: Apr 10, 2024
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Potraziti cu ,mada mislim da to kod nas nije u opticaju. Kod nas se jako slabo sta uskladjuje "samo od sebe",samo pod pritiskom EU i USA a ovo podrucje im nije zanimljivo ,da tu zavrcu ruke :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima negdje sigurno u zakonu da garancija na El opremu mora biti najmanje 24 mjeseca... Znam to sigurno da ima
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ako i ima,toga se ne pridrzava 95% trgovaca u BiH.
    Ali bas cu istraziti to,da vidim pise li gdje u zakonu...vjerovatno je rijec o zakonu o zastiti potrosaca.
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    gdje zivimo dobro je da imamo ikakvu garanciju
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da ali nije na odmet imati argument u svojim rukama. A kolega je napisao da sva elektronicka oprema skuplj aod 1000 KM treba da ima 24 mjeseca...fakticki svaki telefon od 1000 +KM bi trebao imati a znamo da imaju samo ovi od ovlastenih i mozda jos koja radnja ,ostali su max godina.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nov,neaktiviran
    iPhone 15 pro 128 GB Bijeli.
    Kutija je otvorena odmah u radnji ali nije aktiviran.Kupljen 3.4.2024. Ima fisklani racun...

    CIJENA 1950 KM