Igre 2024

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jan 13, 2024.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam inace low skill igrac. Meni pašu lagane. Uvijek igram na najlaksem nivou. Ja kad igram kao da setam prirodom. Blejim okolo umjesto da se skoncentrisem. Jurisam kao Boško Buha :)

    WW2 mi je omiljena tema. Ne mogu se zasititi. Podrumi mrak horori i sl nije moja furka.
    Sunce trava zelenilo mi popravljanu raspolozenje cak i ako gubim kad igram :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Probaj Sniper Elite neki od dijelova. One imaju zabavnu uvijek kampanju, a sve su ww2 igre. Takticki shooter, ides okolo kao snajperista kokas Svabe na tenane, polako.
     
    dino73n likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za tebe je onda firewatch :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Novije igre su postale strasno neoptimizirane, sramota.

     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Malo sam iz zanimacije ganjao neke novije RTS-ove na fazon CnC igara, pa ako ko voli evo nekih zanimljivih, prednost kod nekih su relativno kratki matchevi, pa se uvijek moze naci vremena za baciti koju :D

    1. 8-Bit Armies i 9-Bit Armies - ovu sam probao, u Minecraft stilu sto mi se ne svidja bas, ali je jako zanimljiva i matchevi su kratki, radi i pod Linuxom, neki od developera su bivsi Westwood Studios uposlenici
    2. Beyond All Reason - trenutno u Alpha, ima i za Linux, pa cak i u Flatpak varijanti
    3. Pixel Wars - skoro je postala free to play na Steam-u
    4. Dorf RTS - ova je jos u developmentu ali izgleda interesantno
    5. They Are Billions - klasicno rokanje i survival, tezina nesto slicno na nivou Frostpunka
    6. Retro Commander - jednostavna indie igra, free to play na Steam
    7. Stormgate - jos je u developmentu, na fazon Starcrafta, navodno su neki od developera bivsi Blizzard uposlenici
    8. Warzone 2100 - nije nova, ali se razvija kao opensource, ima u oficijelnim repozitorijima Linux distribucija
    9. 0 A.D. - takodjer je vec duze vrijeme tu, ima u oficijelnim repozitorijima Linux distribucija, vidim da ima i eksperimentalni support za Vulkan
    10. Northgard - Nordijska mitologija, grafika je nesto u stilu poput Clash of Clans

    I par onih klasika koje svi vec znate, ali meni su i dalje medju najboljim:
    - Red Alert 2 - ima OpenRA remake, radi na svim platformama, isto tako i za Tiberian Sun
    - Tiberian Sun - ima za dzabe, ponudi da se instalira GDI i NOD Theme Pack takodjer
    - Submarine Titans - Starcraft pod vodom, ne znam koliko je ova igra bila onda popularna, ali jedna je od rijetkih koja ima Z-axis komponentu (depth) i AI da igra za tebe, ovo je zapravo zanimljiva stvar, jer napravis stabilan base, neko te prekine u cejfu i ostavis AI asistentu da nastavi igrati za tebe :D

    Ako zna neko jos neki RTS na fazon Submarine Titans, gdje mozes dati AI da ti "pomogne" neka javi :D
     
    Reventon likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Horizon Zero Dawn, preskocit i ic odmah na Forbidden West? Rodjak mi veli, igrao je obje i nakon Zero Dawn nije ni imao zelju igrat Forbidden West, veli sve isto.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prvi dio ima zanimljiviju priču. Ja drugi nisam mogao završiti, nakon 1/3 sam odustao.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam drugi na silu zavrsio iako je sve poboljsano osim price.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Prvi dio bolja prica, drugi bolji gameplay jer su bas naprabili poboljsanja po pitanju dosta stvari. Meni su se obje svidile i bas sam uzivao. Platinirao ih sa uzitkom.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nakon sto sam mislio preskocit Zero Dawn, par stvari koje ne skontam u Forbidden West i evo me igram Zero Dawn…

    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 20, 2024