3D LCD LG 47LD920

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by amela.calkic, May 15, 2010.

  1. amela.calkic

    amela.calkic Novi član

    Čujem da će LG danas postaviti ovaj 3D LCD u Mercatoru u Ložioničkoj.
    Odoh da pogledam pa ću napisati dojmove.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Looney

    Looney Komšija

    Totalno ofirno.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Al' neka javi dojmove za svaki slucaj :D
     
  5. h2o

    h2o Aktivista

    Ne javi se ova sa utiscima, da nije slucajno demonstracija premjestena u Banovice? :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Nije, svi i dalje cekamo na te novosti :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja svratih taj dan poslijepodne, kad ono na ekranu samo stoji "nema signala". "Jaka" prezentacija.
     
  8. amela.calkic

    amela.calkic Novi član

    Bila sam.Izgleda fantastično ali pošto se nema s čim uporediti neću ga hvaliti a ni kuditi.Najbolje je svojim očima vidjeti kako izgleda pa donositi zaključke.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Jeli mislis na ovo nema signala ili na sliku, :mrgreen:
    Jer ono sto sam ja imao priliku da vidi 3D mi je cisti porez na budale nevidjena glupost, ali svako ima pravo da voli nesto sto mu se svidja meni licno 3D nece u kucu garant.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    3D bez naocala da materijal moze gledati 20 ljudi u sobi ako je potrebno je totalno ok. Drugacije ne za mene.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Prije par minuta smo zaprimili 50VT20 3D TV + BT300 3D blu-ray player + 3D blu-ray disk + 2 HDMI 1.4 kabla. Probat cemo i preko Popcorna C-200 zavrtiti 3D mkv.
     
  12. amela.calkic

    amela.calkic Novi član

    Boga mi je bilo slike dok sam ja bila tamo.Mislila sam na poređenje sa aktivnom tehnologijom ili sa nekim drugim brendom.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prezentacija u Mercatoru, i sa "nema signala" sadrzajem na ekranu je krajnje neozbiljno.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    LG koristi 47LD920 koristi "passive polarized glasses" te je LCD, dok 50VT20 koristi "active shutter glasses" te je plasma. Skroz drukciji pristupi 3D prikazu.
    Imao sam prilike vidjeti taj LG model u Zagrebu, crosstalk je primjetan te se naočale ne mogu zakrenuti za 90 stepeni kako bi se TV posmatrao iz lezeceg polozaja.
    Tu je i prikaz pokretne rezolucije koji iznosi oko 500 linija .

    Dobro bi bilo uporediti 47LD920 sa 50VT20 da se izvuku zakljucci!
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni meni 3D nema smisla ako mi trebaju cvike za citavo drustvo.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    3D je za mene cisti porez na budale sve dok nebude normalno bez cvika gledanje kao bilo kojeg drugog programa, a ovako mi je sve ovo cista budalastina koja ce po mom misljenju propasti ako nesto drasticno nepromijene.
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Konvertujes bilo koji 2D sadrzaj side by side metodom pomocu 3Dfiera ili Cyberlink PowerDVD 10-ke u 3D i pustas preko mkv playera ili PC-a. Naravno aktivira se side by side metoda na televizoru. Da ne pricam o drugim aplikacijama.

    Canal+ je emitirao side-by-side animirani film, pokrenuli smo ga preko popcorna putem HDMI 1.4 kabla.

    Rezultat;

    [​IMG]