Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Goranstein

    Goranstein Aktivista



    http://amo.net/NT/02-21-01FPS.html

    misconception (bas dobro zvuci :smt003 )

    Ajde procitaj text pa se onda hvali komsiluku kako si nesto novo naucio ...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ajd fino se mani bahatosti i odgovaraj korektno i konkretno...
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    1.Definitivno ja ne znam imam li drop dawn fps-a u PREY-u jer nisam mjerio alatima za koje se ti kacis, ali cuj me dobro sad DEFINITIVNO ZNAM IGRA NIKAD ALI NIKAD NIJE ZASTOPALA!

    2. FRAPS kao 3D mark je mjerodavan za ljude poput tebe, mislim da ces bar ovo moci shvatiti. Tomshardware je ozbiljan hardware site i kao takav ne moze davati odokativne metode kao ni bilo koji drugi site vec se drzi mjerenja i standardnih metoda. Sto ne znaci da ja ne mogu ocjeniti da li nesto stima ili ne. Npr moj monitor je ajmo reci popishan na tom istom site-u, ja sam otisao i istestirao monitor i kad sam vidio sliku kehnuo sam 1350 km za taj isti popisani monitor na Tomshardware-u. O mojoj strucnosti i informatickom znaju i to da li bih ja mogao raditi za Tomshardware necu sigurno s tobom polemisati.

    3. Mislio sam kako sam napisao, vidim koliko poznajes materiju i nove specifikacije i mogucnosti implementirane u DX 10.

    4. Vidis, brat mi zivi u Portlandu i komotno sam mogao kupiti SLI sistem sa 2 GTX i nekim dual core procesorom, shvatio sam da nema potrebe jer i ova graficka je zvijer koja ce gurati sve naslove jos 2 godine. Nadalje ja svoj hardware ne overclockujem i svi znaju sta mislim o tome za razliku o tebe Mr Higher and Biger 3D score, koji je overclockovao sve sto se moze overclockovati, pa toliko o hvaljenju mog a ne hvaljenu tvog hardware-a!!!!

    5. Vidis, ja sam davno shvatio da ima ljudi zbog kojih volim informatiku, kojima se divim i od kojih mogu da naucim i da napredujem i stoga saslusam sve i svakoga prije dam komentar jer i onaj noober najveci moze otkriti nesto sto ne znam i time postat neko u mojim ocima. Medjutim valjda je od covjeka do covjeka da to shvati. Nisam ti pricao o tome da sam ja radio na projektu da bih se hvalio dragi kolega, vec da znam neke stvari koje neces nikad naci na netu, koje nikad nisu javno objavljenje i o kojima malo ljudi prica. To ne znaci da sam ja bolji ili pametniji od bilo koga vec da mozes nesto nauciti od nekoga koje radio sa nesvakidasnjim temama. A to sam spomenuo iz razloga jer G90 arhitektura ce biti revolucija u gamingu i GPU industriji bas kao i r300 prije 3 godine, jer sam na memorijskim kontrolerima i na teoriji dual GPU arhitekture proveo 4 mjeseca dan i noc samo da pokusam shvatiti kompleksnost jednog dijela grafickog procesora. Pa vidis dragi moj iz tog razloga vrijedi cekati taj G90 i nije uvijek dobro ici na prvu loptu kao sto je G80 iz mnogo razloga. Vidis G90 ce imati 2 GPU-a po pola milijarde tranzistora na svakom(10 na 9-tu ukupno milijardu) sa integrisanim ageia phiysics cipom na samom pcbu sa gigom GDDR4 brze 0.6ns memorije. Preko 100GB propusnosti po jednoj kartici. Pogledaj mogucnosti tog SLI sistema a pogledaj mogucnosti tvog ili 2 uparene 2 G80 kartice. Ja kazem da ce biti razlike i to itekakve, tako da tvoja teorija da nikad nije pravo vrijeme za kupovinu odnosno da je uvijek, nema nikakve ali bas nikave logike nit realnog logicnog razmisljanja. Nadalje ako mislis na nekoj naucnoj osnovi polemisat i pricati o GPU-u onda sigurno da trebas znati i osnove elektrotehnike i elektronike teoriju integrisanih logickih kola, pa preko arhitekture kompjuterskih sistema, preko digitalnih racunara pa do vjestackog grananja podataka u GPU-u i predikcije izvrsenja, pa tek onda ces znat sta znaci 96 unificiranih shader jedinica. Pa sigurno neces izvalit izjavu kako je svako vrijeme dobro vrijeme za kupovinu! Kad bih ti pisao mnoge stvari strucnim jezikom tek bi se onda zapitao sta to trabunjam i lupam i kao sto kazes natucam pojmove. Prema tome, kao sto sam ti napisao ovde neces naci debile, nit ces ovde moci nekom prodavat svoju bahatost i citiranje tudjih rijeci i navodjenje linkova. Kad prvi put napises svojim rijecima nesto smisleno i kad napises prvi put nesto kulturno bez cinizma onda ce te raja poceti ozbiljno shvatati, pa neces se morati svadjati sa po foruma odjednom misleci kako su svi debili a ti jedini u pravu. Vidis za razliku od tebe i tih tvojih kompica kojima se ne hvalis, kako si rekao, ovi moji ovde u "mahali" vole da cuju sta cu im reci kao sto ja volim da cujem njih. Ipak mi ovde znamo sta je tolerancija.
     
  4. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    Ljudina i po' 8) Respect 8)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    @goranstein: kad sam ja ono ucio u skoli ti si tutu u rikverc vozao... :D a sad onako licno i personalno ako mi igra ide na 60fps ja sam prezadovoljan :D
     
  6. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    1. Haha, sta znaci nije zastopala? Potpuno stala? Pa naravno da nije! Ko je rekao da pada ispod 10fps ... Ukoliko ne primetis dropdown, onda stvarno nisi merodavan ne samo da pricas o framerateu, nego i o Vertex/Pixel/Mumbo Jumbo detaljima...

    2. I TomsHardware i AnanadTech i Guru3D, odnosno svi ozbiljni sajtovi takodje koriste fraps u igrama koje nemaju test performanse demoe, odnosno integrisanu benchmark alatku ... FRAPS je odlicna alatka ... A sto se tvoje strucnosti tice, sasvim je jednostavno dati odgovor : NEMAS JE!

    3. Ako si stvarno mislio kako si napisao, ti onda ne poznajes dobro engleski jezik, a samim tim dobijamo odgovor na pitanje otkud gomila gluposti koje iznosis. MUPPING :smt003

    4. Koga briga gde imas brata i sta ti je mogao kupici za rodjus. Zvucis kao pubertetlija. Ili ne treba KAO? Svaki momenat koristis kako si mogao ovo, kako si mogao ono. Podsecas me na penzionere u parku koji pricaju kako su mogli da imaju ovu, ili onu. A nisu nijednu imali :p . 7800GTX kao single kartica vec sada ima problema sa pojedinim naslovima (govorim o maximalnim detaljima u svakom pogledu) sto se tice framerate-a, a ne smem ni da pomislim sta ce biti za 2 godine. Opet siris dezinformacije.

    5. Isto tako, ali zaista od ljudi koji poznaju materiju, a ne od ljudi koji procitaju sve i svasta na netu, ne razmisljaju o tome sta su procitali, shvataju to na sasvim treci nacin, i to prenose dalje, cime se dobija efekat gluvih telefona (znas sigurno za tu deciju igru)
    Jedan od primera je i tvoja tvrdnja da ce G90 imati na sebi integrisan AGEIA chip, sto je apsolutna glupost. NVIDIA i AGEIA nemaju nikakve veze, NVIDIA se trudi da napravi pandan AGEIA resenju, sto su i demonstrirali pre par meseci sa HavocFX resenjem ...

    I ko je uopste na ovom threadu pominjao G80? Odjednom prebacujes pricu kako ne treba igrati na prvu loptu i kupovati G80! Alo, ovo je 7950GX2 thread!!! Ovom logikom i razmisljanjem samo potkrepljujes moju izjavu da ne postoji pravo vreme za kupovinu PC hardvera. Nije vreme za 7950GX2, nije vreme za G80, i tome nema kraja!

    A teko ovo sto si napisao : "Pa sigurno neces izvalit izjavu kako je svako vrijeme dobro vrijeme za kupovinu!"
    Ovo mi govori kako 50% stvari koje procitas uopste ne razumes.
    REKAO SAM : NE POSTOJI PRAVO VREME ZA KUPOVINU! Po nas je svaka kupovina u izvesnom smislu gubitak. Kupi danas najbrzi PC, na istom tom mestu sutra ce biti brzi za te iste pare. To sam hteo reci! Moras resiti, ili kupujem ili ne kupujem! Ali pravo vreme ne postoji! It's A Fuckin' Mean Machine!
    Ako ne mozes da shvatis ovu tako jednostavnu recenicu, trazi pomoc publike, ili pomoc prijatelja ....
     
  7. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ja znam da ti je dosadno na raspustu i da ne znas sta bi sa sobom... ali mislim da su ljudi koji su zapoceli ideju sa ovim sajtom imali na pameti da se ovde nadju korisni komentari...

    btw, stariji sam od tebe i ne dozvoljavam si da pisem baljezgarije... pisem na osnovu onog sto sam probao/video.... do sada se niko nije potrudio da uradi to isto na ovoj temi....

    sa 60fps se i ja slazem, ali nije poenta imati 60fps gledajuci u nebo ili pod, vec kad je "usko grlo" u igri....

    ajmo sad ozbiljno....
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    jeste pravo mi je dosadno na raspustu pa kontam da izvalim 1000€ za graficku i da se falim kako je najbolja iako se ista biti 200KM za pola godine....
     
  9. monK

    monK Komšija

    to ti je 3 mjeseca da radiš i ništa ne jedeš

    i četvrti mjesec još da dodaš
     
  10. Esh

    Esh HWB

    nani, bez obzira na tvrdoglavost i razne dezinformacije objavljene ovdje od strane ucesnika u diskusiji, trebao si znati da onakav post nece biti toleriran.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Kool out dawgs.
     
Thread Status:
Not open for further replies.