9800GTX+ ne daje sliku

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Elegance, Mar 21, 2012.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Poz,

    Kupio sam polovnu 9800GTX+ Point Of View verziju ali uopste ne daje sliku na ekran.... ona lampica od monitora samo blinka a u pozadini se cuje da udje u windows.
    Probao sam je na drugom kompu i poslije nesto duzeg paljenja dala je sliku... a kod mene nece ni jednom. Prije te graficke sam imao 8600GTS koja se je napajala modifikovanim 6 pin molexom jer napajanje nema tog prikljucka... spojio sam i 9800gtx+ na taj molex i nista opet ali sam na netu naletio da ova graficka nece da radi sa modifikovanim molexima i kupio sam novo napajanje sa ovim prikljuckom ali nista. Jedino logicno rjesenje je ostalo da je napojna jedinica previse slaba/nekvalitetna (MS 400W) pa sam spojio dva doticna napajanja (uz malo lemljenja i presjecanja zica: ) tako da je jedno napajanje napajalo graficku a drugo je napajalo maticnu i ostalo.... ali djaba sav trud grafa opet ne daje sliku :D ...

    Pa imate li vi kakav prijedlog do cega bi moglo biti, moze li bios praviti neki problem?

    Ostatak komponenti je : Gigabayte M61PME-S2 , 6000+ , 3GB rama
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Otisla grafika.
     
  3. Elegance

    Elegance Aktivista

    Kako daje sliku na drugoj maticnoj ? Doduse jednom sam probao i od prve je dala, kod mene nece ni jednom u 1000 puta :D
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Eh onda je do maticne. Istestiraj na toj maticnoj graficku kartu.