AC: Freezer 64 PRO ili Freezer 7 PRO

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chode, Jul 2, 2008.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa stavi uho pokraj venta od napojne i vidi koliko je bucan :D.

    Ja danas napokon dobio i backplate pa sam stavio TT-a kako treba, temp trenutno 38°C i ne cujem komp kako radi ((120mm@1000rpm) zapravo cujem samo VF-900 na grafickoj)). :mrgreen:
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa za pocetak instaliraj speedfan pa pogledaj na koliko obrtaja radi cpu fan mozda ti u biosu nije podesena opcija! Daj nam podatke od maticne da skontamo kako se zove opcija za podesavanje broja okretaja CPU fan-a!
     
  3. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    [​IMG]
    evo instalirao sam ovaj speedfan, sad neznam valjda je to to, a maticna ploca je ASRock 4CoreDual-VSTA
     
  4. GW

    GW Moderator

    Sad smanji te brzine sa 100% na recimo 50%.
     
  5. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Mogul se fanovi regulisat kroz speedfan? Pise da mi je temp auxa (sta je vec to) 119?!? wtf
     
  6. GW

    GW Moderator

    Neki mogu, neki ne mogu. Zavisi od ploče, kontrolera, samog speedfan-a. Znaj da program nije sveznajuć, tako da se greške poput tvoje događaju.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E ta ploca nema regulaciju obrtaja,ja sam imao asrock 4coredualsata2 i dok nisam nabacio modani bios nije mi radio taj cpu quite fan! Pokusaj sa zadnjim oficijelnim biosom kojeg mozes naci na njihovoj stranici i koji se lako instalira iz windowsa a ako i dalje ne bude radilo onda potarzi neki modani bios sa onakom recimo 2.21a bitno je da ima ovo malo slovo a na kraju!

    EDIT: a da bi ti speedfan mogao rucno regulisati obrtaje moras u biosu iskljuciti cpu quite fan,znaci stavi na "disable"
     
  8. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    [​IMG]

    evo iskljuci sam u bios-u cpu quite fan, i stavio ovo na 50%
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma mozes ga slobodno stavit i na 0% on ce opet okretat na 900-1000rpm a to je sasvim dovoljno da ohladi tvoj neklokani proc! Mada je grehota sad kad imas frizera da ne kloknes malo,jer ionako na toj ploci ne moze puno!
     
  10. GW

    GW Moderator

    Klasika. Imaš regulaciju samo za jedan ventilator (vjerovatno cpu). Taj drugi je na grafičkoj/chipsetu/ kućištu?
     
  11. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    a mozel se kako u bios-u namjestit ovaj broj okretaja, jer kad peko ovog programa namjestim npr. na 50% kad ponovo upalim racunar ono opet 100%
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze, kupi zalman Fanmate 2 (potenciometar) i preko njega hardverski reguliras brzinu venta. Samo tu ima jedan problem, jer freezer ima 4-pinski konektor, a u fanmate ide 3-pinski. :mrgreen:

    Medjutim, samo treba odlomit dio plastike na konektoru od fanmate-a, i stat ce ovaj 4-pinski. :D
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekao sam ti da uradis update biosa,probaj najnoviji oficijelni ako ne bude radilo sa njim onda potrazi neki modani!!! Znaci kad uradis update ukljuci opciju cpu quite fan i opciju cpu thermal throtling i podesi temperaturu na jedno 45C i onda ce raditi na 1000rpm dok se proc ne ugrije preko 45C
     
  14. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    a imal se kod nas gdje jupit ovaj fanmate, a vidim i kod tebe ovaj freezer 7 pro, kako ga ti podesavas
     
  15. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    pa moze se i sad ukljucit ova opcija cpu quite fan i onda ispod toga ima nesta da se podesi temperatura
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ima, u Formelu.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E onda vidi jos imas li opciju pod CPU cpu thermal throtling i nju ukljuci i to je to!
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    jel ti znaš šta je to uopće?
     
  19. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    sve to ukljucio podesio na 45° i opet pokazuje: [​IMG]
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I kod mene je na toj ploci bila takva situacija dok nisam uradio update biosa i onda mi se pojavila ta opcija thermal trothling i poslije mi je radilo to povecavanje obrtaja na temperaturu! Probaj vise taj noviji bios!!!