Acer Aspire 5520G - no response

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neer, May 15, 2012.

  1. neer

    neer Aktivista

    Prije par mjeseci je moj Acer Aspire 5520G otišao u vječna lovišta pa sam uzeo novi laptop. Jednostavno ne reaguje na on/off dugme, kao da nema baterije (naravno, uštekan je u struju).

    Kontam da ga prodam u oglasima no ne znam koja mu je dijagnoza. Je li ovo otišla matična ili je nešto drugo u pitanju (još mi samo treba da je kontakt na tom prekidaču :mrgreen: )? Otvarao sam ga i čistio, provjeravao spojeve, zamijenio pastu no bez ikakvih rezultata. Ranije je skuhao grafičku karticu pa sam je mijenjao, Acer je poznat po lošem hlađenju tih modela.

    Je li ga bolje prodati u dijelovima ili u komadu za nekih 100-200 KM ili koliko mu je već vrijednost? Pitam jer HDD od 250 GB i dalje na sebi ima licenciranu Vistu pa možda i to ima neku vrijednost.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jesi li nosio u servis da vide sta mu je mozda je samo prekidač otišao.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    mislim da bi mu dobro dosao jedan reflow maticne sa heat gun-om.
     
  4. neer

    neer Aktivista

    Nisam ga nosio u servis jer sam morao uzeti novi računar što prije tako da skuplja prašinu već par mjeseci. Da se ne peglam s tim, može li se to kako provjeriti u kućnoj varijanti? Rastaviti kućište i vidjeti briferom ima li napona na prekidaču možda?
     
  5. System_X

    System_X Aktivista

    to je to :D
     
  6. neer

    neer Aktivista

    Koliko to obično naplaćuju? Tuhnuo bih ga u rernu ako je samo do toga no ne da mi se rastavljati sve to.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    nemoj rernu bolje heat gun. A ne znam da to rade u servisima, bar ne zvanicno. Da si u Tz ja bih ti to uradio samo da ga rastavis.

    EDIT: A mozes i sam kupiti heat gun. Evo tutorijal.



    EDIT2: Ako sumnjas na prekidac onda skini malo izolacije sa zica koje idu na njega i kratko spoji zice.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    jesil pokusao da izvadis bateriju? ja tako "popravih" jedan lenovo laptop nedavno. :)
     
  9. neer

    neer Aktivista

    Ako koga interesuje, postavio sam ovaj laptop na prodaju. Nabavio sam davno novi pa ovaj nisam ni pokušavao popraviti.

    P: Acer Aspire 5520G
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018