Ajmo preporuka...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Neo Bahamut Zero, Oct 29, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dakle, treba mi laptop do 1600KM, ni feninga vise. Dajte preporucite modele koji se uklapaju u tu cifru, stavite linkove, eventualne preporuke i misljenja ako ih ima neko. Naravno treba mi nov, u prodavnici, sa garancijom i po MPC (i navedite firmu gdje ima, u Sa ofkorz). Samo molim da se suzdrzite prijedloga "dodaj jos 100-200KM pa uzmi bolji" i sl. gluposti. "Znalci" u nasim firmama znaju staviti model u cjenovnik, ali nemaju pojma o onim pod-modelima koji su bitniji i po kojim se uredjaji u klasi razlikuju. Eto toliko. Zahvaljujem.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    1480km HP nx6110 + torba na poklon.

    http://www.ue.ba

    Windoze XP Home Origigi

    1.4 cel
    256 rama
    40GB disk
    itd.

    ovo je iz glave na prvu.

    [​IMG]
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jako lijepo izgleda. nazalost u ovoj klasi ne mozes puno prigovarati na kvalitetu displeja, ali fina ponuda. s obzirom da je VGA sigurno integrisana onda u dogledno vrijeme nadograditi RAM na 512MB. pitanje - moze li ta VGA integracija gurati prvi UT sa recimo 64MB shared memorije na max detaljima?

    btw evo i ovdje gledam neke modele: http://www.plus.ba/?kategorija=Notebook ,ima ih za manje para nego sto je meni limit. kakvi su u odnosu na ovaj NX6110?
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ovo je robusno do jaja, a display je srednja zalost.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    UT će ići najvjerovatnije. Ja sam ga nekad igrao sa Vantom LT od 8MB.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Provjereno moze....i da displey je uglavnom shit.......
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma sluzice uglavnom za svakodnevne stvari - Win, Winamp, Firefox, Outlook, Office i sl. zajebancije, i pokoji 16 bitni emulator i to je to. samo saljite jos prijedloga.
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. syss

    syss Veteran foruma

    radio sam na 6110... stvarno je fino izrađen (za tu klasu), ali je display ubi bože, ne sad da kenjam za finese, ali je ovo stvarno loše. možda da pogledaš ibm r50/r51?
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    huh meni je toshiba joj beton sveg mi ali taj beton kosta stvarno puno heheh
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pa mislim da je (stari) ibm malo kvalitetnije izgrađen, za lenovo ne znam... makar nova serija sa wide ekranima na demonstraciji podnosi 110kg čovjeka koji stoji na lapu :shock: :wink:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vidio sam IBM R50e meni se cini za 1670KM (mozda da nekako nategnem). pretpostavljam da je bolji od ovoh HP-a, ali ima manji HDD. ima li ko kakav konkretan review?
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    eto ja sam ti review jer je svaki drugi komp u firmi r50/51/52 :D

    kupi, nećeš požalit... ekran je bolji nego na hp-u, tastatura je top top, bradavica je jako dobra kad se navikneš na nju.

    mislim da bi išao na ibm da sam u tvojoj situaciji.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    evo gledam u USA je 12" iBook 999 dolara. mozda nesto iskombinujem pa da ga narucim. opet me dodje jeftinije sa postarinom nego da ovdje uzimam neki krsh.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    da nije malo 12''?

    nije to PSP pa da bude taman :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kuci ga prikljucim na 19" Sony, a vani je 12" sasvim dosta. ipak su dimenzije i masa glavne stvari kod prenosnih kompjutera. a 6.5h baterije tesko dostize bilo koji Windows/PC laptop.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    pošten deal... samo se paz poštarine/carine i inih zajebanata.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ako imas kuci 19'' :D onda u redu :D

    6.5h!?! vala da je 10'' oprostio bi mu :D

    upravu si, za vani je dosta 12''
     
  19. [tota]

    [tota] Aktivista

    Go Go!!! Mislim da je za te stvari iBook prava
    stvar, multimedija i net ide samo da je 512 RAM-a
    na Tigeru-u... :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    512MB je default kod novih modela, zajedno sa Combo driveom, Bluetoothom, AirPortom i sl. zezancijama.