All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Nema teorije da je ovo ispod 200-220 km/h. Isto kao i ona nesreca na Dolac Malti 2010 godine kad je neki “domaci” Svedjan udario Audiem A8 u golfa pa se rasulo sve. Radar ga slikao na 205km/h. Pogide tad kolegica ni kriva ni duzna. Srecom momak iz golfa prezivio...

    A ovo iznad, pogledaj ba gdje je bilo mjesto udara a gdje su zavrsile polovice auta. I gdje je tijelo ispalo. To sto se sad lupa i razbacuje informacijama je da se ublazi ionako neublazivo. Nekad i nisu potrebni ni svjedoci ni strucnjaci da daju sliku, dovoljno je ono sto vidimo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I onda neko digne frku kako je gladan i smrznut pas lutalica nekog ugrizao, i to objave sve vijesti, i pojedini pocnu tvrditi kako sve pse treba pobiti... Ja sam za to da se pobiju svi pijani vozaci, jer su oni ti koji siju smrt svakodnevno po nasim cestama, i zbog kojih ja ne bih sutra dijete smio samo pustiti u školu. Onog trena kad ga pajkan zatekne pijanog u autu, odmah metak u celo, bez rasprave. Najgori vozaci su oni sa P, i malo poslije P, i pijanice. Od pasa lutalica za 20 godina je smrtno stradalo 1 lice, a od ovih tatinih sinova s bijesnim autima, ovih s kupljenom vozackom, godišnje pogine preko 150 osoba, ni krivih ni dužnih. Naši zakoni su na žalost smiješni. Pa eto povećane su kazne, ne radi toga da se ova ubistva po cestama smanje ili prestanu, nego da se napuni budžet. Konj će platiti kaznu i opet sjesti u auto i bez vozačke. Samo metak u celo i zatvor ovdje pomaže. Negdje sam pročitao da Rusija ima rigorozne mjere za pijane vozače. Oduzimaju vozačke doživotno, a kod nas na mjesec, dva ili tri.
     
    Ronaldo_9 likes this.
  3. black

    black Komšija

    Dobra brzina a podcijenio krivinu, pa da je Porsche 911 Turbo S ne bi ga upravio a ne limuzina od preko 2 tone.
    Druga stvar ovaj cosak u koji je udario izgleda lose osiguran. Da je bankina na tom dijelu cvrsca mozda se ne bi ovako raspolovio. Prosle godine je nastradala zena na autoputu na Stupu kad je udarila isto ovako u cosak.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni se cini da momak nije imao dovoljno iskustva, mozda prvi put je vozio takvo auto. Meni kao pocetniku je bilo tesko navici se na gabarite velikog auta. Nek su isli jedan do drugog pri toj brzini i nek je jedan samo malo presao u traku drugoga i eto belaja.

    Dok se neko ne javi ko zna tacno sta je uzrok, evo da ja pokusam uletiti s kojim prijedlogom...
    Meni se desilo slicno, ali nije se nista dimilo. Auto je gubilo rashladnu tecnost, jer je neka racva se pocela raspadati, tj gumice se potrosile i pustale rashladnu tecnost van i onda se motor nije mogao dovoljno hladiti, pa mi je stajao na semaforu dva puta i nisam ga 5 minuta mogao upaliti dok se nije ohladio, doduse verglao je, ali u prazno. Moze biti da je neko crijevo puklo. Nek pogleda je li cep dobro zavrnut takodjer, mada sumnjam da je do toga.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kako je moguće da tvrde da nije voženo preko 130? Bio sam na putu za Sarajevo, nekih kilometar od udesa, kada sam naletio na kolonu. Jeza.

    Reakcije standardno, odmah se vrši masovna psihoanaliza svega, društveni razlozi na nesreću, kulturološki razlozi... bwoah. Jednostavno je, auta su nam stara i sva prolaze tehnički, a putevi loši. Prema nekom stranom reportu od prije neku godinu, samo je autoput dobio prolaznu ocjenu za sigurnost, ostalo je sve jako rizično za vozit.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koliko vidim po slikama u ovom slucaju auta i nisu bila bas tako stara...
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije samo autoput dobio prolaznu ocjenu, i neke druge dionice magistralnih puteva po FBiH su isto to dobile (za RS nije bilo podataka jer nisu član evropskog moto saveza, tako nešto).

    Pri normalnoj brzini ne znam bi li se golf 2 ovako uništio a kamo li Audi A8.
     
    Last edited: Sep 26, 2017
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Za ove brzine nema veze koliko je novo. Govorim generalno. Mislim da smo top lista na evropi po broju smrtnih slučajeva, koliko se sjećam nekih statistika, a koje se mislim mogu provjeriti.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Puno toga doprinosi toj statistici.

    Stara i neispravna auta, neobrazovan narod, premale kazne za prekrsaje, korumpirani policajci, lose ceste, one pijane i drogirane da ne spominjem.
     
    kolinsb likes this.
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sjetite se samo na otoci, kad je Vedran K, poginuo sa bmw-om, koliko je brzo išao i udario i opet nije bilo ovakva šteta..

    btw. smiješno je tvrditi da se kretao dozvoljenom brzinom (110km/h), auto se prepolovilo..
     
    Last edited: Sep 26, 2017
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa zar nije on udario u beton pored puta, odbio se i onda naletio na njeg neko bocno ko je isto vozio makar 110-120? Onda je sasvim moguce
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pogledaj drugi Audi naprijed, uopšte nije toliko devastiran, tako da sumnjam da ga je udario pri toj brzini.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Taj crni audi, koji je vozila Sabina iz Zavidovića, je vozio iza tog A8 koji se slupao i udario je u jedan od dijelova raspadnutog A8, a pretpostavljam da je A8 nju pretekao i tu se skrho i onda je ona naletila na krhotine. Tako sam ja skontao.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemam pojma onda, na klixu sam procitao najjaci komentar, auto mafija spojila auto iz dva dijela, varen, pa zato :D
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja bolan, ljudi mi čitav dan pamet sole kako je ovo zapravo uzrok sto se auto prepolovilo.

    I to još kakvih sam se uvreda naslušao, i to jedan mi kaže nemaš ti pojma šta se danas sve mođe uraditi, pa onda dobacuje kako je jedan njegov prijatelj uzeo GOLFA namamitog da je u dobrom stanuju, a u stvari golf bio spojen iz dva dijela.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ne mogu ici psovke na ovaj forum, a mislim da nije dobro ni da se raspravlja o identitetima.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Puno se digla prica oko ovog dogadjaja, zbog toga i uhapsise vozaca. Eno pogide danas i momak u Mostaru, svaki dan se ovo desava, ljudi se far u far sudaraju, pod kamion podlete, na motorima ginu redovno itd. Bilo, proslo, ne ponovilo se.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ja prvi put kad sam pročitao vijest mislio sam da je jedan lik vozio i poginuo. Tek sad vidim da je saputnik. Najčešće se i izvuče budaletina koja skrivi sve.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Isao testirati Arteona, 240konja, 55k Eura. Gepek veci nego u vecine karavana, unutra prostraniji isto tako. Interijer malo napredniji od Golfa kojeg trenutno vozam, ali isti osjecaj. Mada kad usporedim sa ostalim autima jedino BMW Serija 5 ima kvalitetniji (po meni) interijer. Novi Volvo ima lijepe detalje, ali puno plastike opet.

    Arteon ide dobro, na 150km/h stisnes po gasu i kickdown osjetis kako brzo nagura do 200km/h. Ovaj je bio full oprema, zato je bio tako skup, dok mi je pocetna ovog GTS-a 41k eura sad.

    Dosta je tezak auto, tako da nije onako ekslopzivan kako sam se nadao. Ima tu ipak mali delay da dodje do 100tke, vjerovatno zbog sirine i tezine - masivan je pravo.

    Gleda kolega da uzima novi auto pa smo morali malo isprobati i Audija, A5 je slabiji od Arteona, dok je A7 bolji. Opet, A7 je i skuplji. Svratimo do Volvo-a i gledali XC90, kao kamion, 7 sjedista, preglomazan za moj ukus. S90 je jedino sto ima bas prelijepu liniju, ali opet oni vertikalni "ventilatori" na prednjem dashboardu jednostavno sje&ase liniju cijelu...